Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért nem illik fehérbe,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem illik fehérbe, feketébe vagy pirosba menni esküvőre? Jó a fehér a menyasszony színe. Ok. De a piros miért baj? És nagyon sok csinos fekete koktélruhák vannak. Szerintem ez egy nagy hülyeség!

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 10:10
1 2 3 4
 11/32 Kései Sirató ***** válasza:
39%

A hófehér az ciki, a többi adott esetben lehet akár nagyon jó választás is. Amerikában pl. egyáltalán nem divat a piros menyecskeruha. (Emlékszel még a Guns'n Roses: November rain c. klippjére? - ott pl. fekete menyecskeruha van Stephanie-n.)Egyre jobban átvesszük az amerikai szokásokat (pl. Valentin-nap, stb), a régi hagyományok csak elmaradott falvakban jelentkeznek.

Annak pl, aki nagyon túlsúlyos, jobb, ha feketét, vagy sötétkéket, sötétbarnát vesz, fel, ezek egy kicsit kevésbé állnak neki rosszul.

2011. szept. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
67%
Kit érdekel mi minek a színe? :D De komolyan. Abban menj amiben jól esik, csak ne menyasszonyi ruhában (:
2011. szept. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
74%

"régi hagyományok csak elmaradott falvakban jelentkeznek. "


Eszednél vagy?? Gondolkozz már mielőtt írsz valamit!

Attól még hogy hagyományt tartanak attól még nem elmaradottak.

Sok barátom Bp-en ment férjhez, nősült náluk mind megvoltak ezek a hagyományok.

2011. szept. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
79%

Fehér


A fény, a tisztaság, a differenciálatlanság, a transzcendencia, a tökéletesség, az egyszerűség jelképe.

Lunáris szín, a női princípium szűzi aspektusát jelzi.

Az égi istenek állatainak színe, így pl. Zeusz, mint fehér hattyú; a Buddha születését jelző álom elefántja; a Szentlélek galambja.

A fehér szoros kapcsolatban áll a halállal és az ehhez kapcsolódó rituális tárgyakkal (halotti lepel, gyertya), jelképezi a szellemeket és a kísérteteket.

A hinduizmus Kozmikus Tojásának színe, amely az állandóság és örökkévalóság megvalósulása.

Kínában a gyász színe. A fehér tigris az őszre, az érett életkorra utal, maszkokon pedig a ravaszságot jelzi.

A fehér virág a gyermekáldást jelenti.

Ártatlanság értelemben jelenik meg Athénban, ahol az Areioszpagosz bírái fehér kövekkel szavaztak a vádlott felmentése mellett.

A keresztény hagyományban az öröm és a vigasság hordozója. A szentséghez, Istenhez tartozó szín, valamint a feltámadás színe.

A fehér ruha a tisztaságot, a szüzességet, a lélek győzelmét jelenti az anyag felett.

A béke és a jóakarat kifejezője; erre utal Noé fehér galambja és a békekövetek fehér zászlója.


Fekete


Az ősi sötétség, a káosz, az éjszaka, a feneketlen, titokzatos mélység, a világűr jelképe.

A színekben kifejeződő élet ellentéte, a halál szimbóluma.

A lemondás színe, a gyász kifejezője; számos hagyományban a gonosz erőkhöz kötődik.

Az ókorban az alvilág isteneihez társult, pl. Hádész-Plútón, Hekaté, Ozirisz színe.

A kereszténységben egyrészt a halál és a gyász színe, másrészt a bűn, a pokol, a bűnhődés jelképe.

A világtól, az élettől való elfordulást, az alázatot is kifejezte, ezért a papok és a bencés szerzetesek ruházatuk színéül választották.

Az alkímiában a szín hiánya, a Nagy Mű első foka, a bomlás, az erjedés, a pokolba való alászállás jelképe.


Piros


Éppúgy lehet az élet, mint a halál jele; mindkét esetben a vérrel asszociálható.

A nemiség szimbóluma, a libidó színe.

A történelem előtti időkben a halottak mellé vörös színű port szórtak a temetkezési szertartás során. Ókori babona, hogy apotropaikus erejű, megóv a démonoktól és a veszélyektől.

Az egyiptomiak befestették fáikat, barmaikat, vagyontárgyaikat pirosra, hogy megvédjék a tűztől és más károktól, s hogy termékenyek legyenek.

A zsidók ajtófélfáikat az áldozati bárányok vérével festették meg, hogy megóvják házaikat a tíz csapás öldöklő angyalától.

Görögországban vörös leplet borítottak a holtakra, ezzel jelképesen áldozattá avatták, hogy kibékülve az alvilágiakkal, lejuthasson birodalmukba.

Az antikvitásban a szeretet, a szerelem, a szenvedély kifejezője; Rómában a menyasszony tűzpiros fátylat visel, ez a flammeum.

Erő-, tűz- és hatalom-jelképként is szerepel.

A zsidó és keresztény hagyományban a komolyság, a fenség színe.

Az Újszövetségben a bűn, az engesztelés, a vezeklés és az áldozat színe.

Negatív jelentése a testi szenvedélyek megbélyegzéséhez kapcsolódik, a skarlátvörös a „nagy babiloni parázna” színe.

A piros lámpás házak színeként a paráznaságra utal.

Az alkimisták kemencéjét jelképezi, valamint a „Nagy Mű” harmadik fokozatát.

Az európai népszokásokban a húsvéti piros tojás a termékenység jelképe.

2011. szept. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
59%
Én még nem hallottam arról,hogy esküvőre nem illik felvenni ezeket a színeket.4 éve volt az esküvőm,fogalmam sincs róla,hogy ki milyen színű ruhában volt,egyáltalán nem figyeltem az emberek ruházatát.Arra emlékszem,hogy a tanum fekete kosztümben volt,nagyon jól állt neki,eszébe sem jutott senkinek,hogy ez tiszteletlenség volna.
2011. szept. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
57%
Nem szeretnék megsérteni senkit, de ma már a huszon-harmincéves korosztálynak csak nagyon ködös fogalmai vannak az illemről, az etikettről. A legtöbb nőnek még az is gondot okoz(na), hogy egy elegáns étteremben baki nélkül végigegyen egy menüsort, akkor hogy várhatjuk el tőlük, hogy az öltözködés illemszabályait betartsák, hiszen nem is ismerik..
2011. szept. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Az én esküvőmre olyan színű ruhába jöhetnek az emberek amilyenbe akarnak. Én biztosan nem fogok átöltözni menyecske ruhába. Minek mikor ott van a gyönyörű menyasszonyi ruhám, ami nem olcsó amugy, vegyem le éjfélkor mert ez a szokás? Nehogymár!
2011. szept. 6. 11:17
 18/32 anonim ***** válasza:
47%

Én is annyit gondolkodtam a dolgon, hogy ott a drága gyönyörű ruha amit éjfélkor vehetek le :( Sokan mondták, hogy addigra jól is esett levenni.


Erre a kérdezzétek meg a menyasszonyt dologra annyit reagálnék, hogy lassan e téma kapcsán is kezdem szégyellni, hogy nő vagyok. Menyasszonyként határozzam meg, hogy a meghívottak mit hozzanak ajándékba, határozzam meg hova ülhetnek, meg mit vegyenek fel? Mi fog még eztán jönni?

2011. szept. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ha nem szeretnéd, ne vedd le a ruhádat!
2011. szept. 6. 11:35
 20/32 anonim ***** válasza:
72%

"Az én esküvőmre olyan színű ruhába jöhetnek az emberek amilyenbe akarnak. Én biztosan nem fogok átöltözni menyecske ruhába. Minek mikor ott van a gyönyörű menyasszonyi ruhám, ami nem olcsó amugy, vegyem le éjfélkor mert ez a szokás? Nehogymár!"


Pont azért, mert nem olcsó ruha, majd hogy téped a hajad, miért nem váltottál éjfélkor egy kevésbé kényes színű menyecskeruhára, mikor az ötödik vörösbor löttyen rá, meg véletlen nekidőlsz ennek vagy annak és máris koszos lesz...

2011. szept. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!