Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagy bunkóság az esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy bunkóság az esküvőre bőröndöt venni?

Figyelt kérdés
Külföldön él a pár, de sokat utaznak haza. Nyaralni és telelni is járnak rendszeresen. Felmerült bennem az ötlet, hogy az elég praktikus, bár kicsit ""tré"". Szerintetek? Ha nem az, akkora ajándékot hogy lehet odaadni?
2011. szept. 6. 12:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
65%
épp valamelyik nap láttam egy gyönyörű bőr bőröndöt, és épp beszéltük a párommal, hogy jó lenne, ha valaki megajándékozna minket vele :D szerintem nagyon jó ötlet, tegyél bele valami apróságot, egy szép szerelmes verses könyvet, vagy valami ilyesmit :D
2011. szept. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%
szerintem nem, de azért megkérdezhetnéd őket. Egyébként egy márkás bőrönd nem is olcsó ám!!
2011. szept. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
72%
Ha márkásat veszel az önmagáért beszél,ha nem,akkor pedig tetesd rá a monogramjukat,amivel egyedivé válik a bőrönd.
2011. szept. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
67%

Én akkor is vállalom, hogy nem örülnék neki, akkor sem ha drága és márkás. Ha utazgatok, van bőröndöm/táskám, olyan, amibe úgy pakolok, ahogy nekem jó. Pl. én nem is szeretem a bőrőndöt, csak a sokzsebes utazótáskát.

Ráadásul biztosan bőrönddel jönnek haza, hogy viszik vissza mindet? Túlsúlyt fizetnek rá a repülőn? És hol tárolják a +1 bőröndöt? (Az én lakásomba pl. nem férne be, hacsak nem kerülgetem a konyhában a fal mellett - persze lehet, hogy nekik nagyobb lakásuk van, az enyém 75 nm.)


Igaz, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát, de szerintem csak az az igazi ajándék, amiről tudod, hogy a másiknak szüksége van rá.

És hogy a fentiekre reagáljak: inkább adok pénzt, mert az mindig mindenkinek jól jön, még akkor is ha nincs rá szüksége és hülyeségre költi, viszont jó szívvel emlékszik rám, miközben a hülyeségnek örül, minthogy vegyek valamit (akár olcsót, akár bazi drágát), amire nincs szüksége, nem tetszik neki vagy van már belőle neki öt másik, amiből egyet imád, amit a nagymamájától örökölt vagy ő maga választott, a másik 4-et meg nem használja.

2011. szept. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%

Furcsa dolog ez. Az utóbbi évek nagy divatja a pénz, mint ajándék. Anno a 80 as évek elején anyuék még szinte mindenkitől valami tárgyi ajándékot kaptak. Talán egyetlen étkészlet volt olyan, ami annyira gáz volt, hogy elcserélte valakivel. A többi "felesleges" dolgot megtartotta. Ma már olyan sokan nem élnek azok közül, akik anno ajándékot vittek nekik, éppen ezért kötődik annyi mindenhez. Ezt tőlük kaptam alapon. Bizony vannak dolgok amik egyszer nem voltak használva, de így 30 év távlatából más értelmet kapnak a dolgok.


Természetes dolog, hogy egy bankjegyből azt veszünk, amit akarunk, de akkor mi marad a későbbi évekre emlékként? Mindkét fél szempontjából a pénz a legmegfelelőbb, de akár egy rosszul kiválasztott étkészlet is nyerhet értelmet az évek során.


Elég sokan vagyunk egykorúak a családban. Ballagás után mindenki dicsekedett vele, hogy ennyi meg annyi pénzem van (tini korban ez fontos tényező ám) én soha nem tudtam ezzel dicsekedni, mert tárgyi ajándékot kértem. Unokatestvéreim persze hiper szuper rucikat vettek a pénzből, amik tönkre mentek, kimentek a divatból, kinőtték őket. ma már ők irigyelnek engem amikor előveszek egy-egy láncot, karkötőt, hogy ezt nagyszüleimtől kaptam.


Lehet, csak én vagyok ennyire érzelgős, de szerintem jó ötlet a bőrönd. (Tudom az is tönkre megy idővel, de hónapokig csalhat kellemes mosolyt az arcukra, ha ránéznek és eszükbe jut, hogy miért kapták.) Szerintem ajándékozni így jó. Nem gondolom, hogy puszta gazdasági eseményt kellene belőle csinálni.

2011. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
77%

szerintem azért is jó ötlet egy tárgyi ajándék, főleg egy szép, minőségi bőrönd pl, mert hiába van/ lenne rá pénze, lehet, hogy úgy van vele, hogy ennyi pénzt mégsem ad ki egy bőröndért, viszont ajándékba nagyon örül neki...

én sok dologgal így vagyok...sajnálom rá a pénzt, mer t"jó az olcsóbb is", de megkapni meg nagyon jó érzés

2011. szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
85%

szerintem is jó ötlet:)

írták, hogy tégy bele valami kis apróságot, ami tényleg megmarad, mert ez előbb-utóbb elhasználódik:)

vagy a másik, amit én is írni akartam, de már előttem írta valaki, hogy monogramjukat valahogy rátenni. ezt azzal egészíteném ki, hogy ha pl. van egy kedves városuk, vagy helyük (pl. ahol megismerkedtek), azt lefotózod, és PS-sel vagy bármilyen képszerkesztővel csinálsz belőle egy "ceruzarajzot", és azt nyomatod rá! nekem nagyon nagyon tetszene!

ilyesmire gondolok ceruzarajz alatt:

[link]

ilyet lehet csinálni képszerkesztővel egy sima fényképből is, ha akarod, ebben tudok segíteni! És ha gondolod, abban is, hol és mennyiért teszik ezt rá egy bőröndre (sztem olyan 2-3E Ft pluszköltség lehet, de egyedit alkottál:) és tuti nem fogják összekeverni sem:) )

2011. szept. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
83%

Én pénz párti vagyok! Egyébként az,hogy anyukáink idejében a tárgyi ajándék volt a divat, pusztán annak köszönhető, hogy akkor még nem volt divat előtte együttélni. Manapság szerintem nem nagyon van ilyen pár. Általában már évek óta együttlaknak, mindenük megvan szinte! Ráadásul én ezzel úgy vagyok,hogy ha esküvőre megyek, akkor nyilván nem megyek üreskézzel (ahogy egy szimpla nyári sütögetésre sem, engem így neveltek). És ha már mindenképpen viszek valamit, akkor azt tartom szem előtt,hogy ők minek örülnének, nekik mi jönne jól,nem az,hogy nekem mi tetszik , én mit tartok jópofának. Ezért szoktak általában 25 tányérkészletet kapni. Mert az emberek a saját eszükkel gondolkodnak, nem a páréval.

És lehet pénzt adni is emlékezetesen. Mi a baráti körben évek óta azt adunk, és mindig úgy oldjuk meg,hogy ne csak egy snassz borítékban legyen. Volt már,hogy palackoztattuk a pénzt, külön névreszóló borosüvegben, de adtuk már oda nagy méretű kincsesládában, amire ráírattuk a nevünket stb. Ezek mind megmaradnak!

Kérdező! Ha ők valóban nem akarnak pénzt,akkor jó ötlet a bőrönd. Bár akkor valami tényleg strapabíró, minőségi darabot válassz.

2011. szept. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
55%
Böröndöt?Ha összevesznek tudjanak mibe csomagolni?Célzásnak is vehetik,és lehet sértődés lesz belőle.
2011. szept. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mi sokat utazunk, van jó pár bőröndünk, ennek ellenére én örülnék egynek esküvői ajándékként! :)
2012. ápr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!