Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Vajon azért házasodik az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon azért házasodik az emberek többsége, mert ez a saját elhatározásuk, vagy mert így szokás?

Figyelt kérdés
Sajnos nem vagyok túl jó véleménnyel a házasságról, ennek több oka is van. Azt gondolom, a fiatalok többsége azért házasodik, mert nincs más választásuk az életben, nincs lehetőségük karriert építeni, vagy utazni. Nagyon ritka az olyan eset, mikor tényleg megtalálja egymást egy pár, és nem kérdés, hogy összeillenek-e vagy sem. A házasságot valamilyen biztonsági óvintézkedésnek látom a jövővel kapcsolatban, és valamiért én irtózom a gondolatától, hogy meg kellene házasodnom. Nyilván harminc évesen másképp fogom gondolni. De a huszonévesen házasodást egyszerűen értelmetlennek tartom. Ti mit gondoltok?
2011. szept. 18. 21:24
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom, ahogy az élettársi viszony tönkremegy, ugyanúgy megy tönkre a házasság is, csak az sokkal nagyobb törés az életben.
2011. szept. 18. 22:39
 12/27 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, egy félig meddig működő házasságban élnek mondjuk tíz évig, amit csak a papír tart össze, majd az egyik fél elunja, és otthagyja a másikat egy fiatalabbért. Akkor inkább ne is lett volna az egész.
2011. szept. 18. 22:44
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem. ez nem igaz! Egy élettársi is ugyanakkora törés lehet, ha az illetők komolyan gondolták a kapcsolatot.

Ha persze csak azért voltak élettársiba h ne legyenek egyedül, akkor nem okoz törést!


Én akkor nem házasodnék, ha várnék egy jobbra, de inkább egyedül lennék. Tehát vagy mindent vagy semmit!

Gyereket nem szülnék élettársiba, tehát leshetné a pasi a potyagyereket:D nem lenne soha.

2011. szept. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Egyébként meg a klasszik kérdés:

ha tényleg szereti egymást két ember, akkor nem kell attól tartaniuk, hogy a másik elhagyja őket, tehát házasság nélkül is ugyanúgy élhetnek. Tehát házasság = bebiztosítás arra az esetre, ha a másik már mégsem szeretne és el akarna hagyni.

Ezen biztos felkapják sokan a vizet, de sajnos én ezt így látom.

2011. szept. 18. 22:52
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mire biztosíték manapság, mikor pár hónap alatt elválasztanak? Ha nem lenne válásra lehetőség, még megérteném az érvedet, de így...
2011. szept. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
18%

sok dologban egyetértek veled.

nekem a házasság azért visszás, mert egy érzelmi köntösbe bújtatott vagyoni és jogi szerződés.

ha szeretem a páromat, akkor nem kell ahhoz semmilyen papírt aláírni, hogy együtt maradjunk.

engem nem riaszt a gondolat, hogy házasságon kívül vállaljak gyereket. nem szeretem a konvenciókat, csak azért nem fogok összeházasodni, mert az ismerőseim megteszik.

szerencsére a családom sem piszkál ilyesmivel :)


most, 24 évesen elhatároztam, és egyre biztosabb vagyok benne. később sem szeretnék segget csinálni a számból, akárki akármit mondd.


persze, van az a hülye duma, hogy csak az nem akar házasodni, akinek nem kérik meg a kezét. a párom már egy ideje felhozta a témát, én pedig észérvekkel elmagyaráztam neki, hogy szerintem miért nincs értelme aláírni azt a papírt. úgy tűnik, egyelőre belenyugodott.

2011. szept. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
30%

Ez egy nagyon jó téma!Én szerintem azoknak való akik szeretik a támogatást és a biztonságot. Akik függetlenek szabadok azoknak minek? Úgyis összetartja őket a szeretet. Meg sok valakinek ez egy poziciót ad a társadalomban, azt hiszi akkor őt komolyabban veszik. Az még nem jelenti azt h boldog is lesz a kapcsolata. Ha a házasságra gondolok, akkor egyből a válás jut eszembe. Másodjára meg az elkényelmesedés, unalom, megszokás. Meg azok a szituálciók amikor a nőnek kell a háztartást meg a gyereknevelést vinnie. Sok olyan helyzet amikor semmibe veszik a nők érzéseit. Mert a pasik igy látták otthon az anyjuk is azt csinálta. Minek legyek valankinek a cselédja? Lenézem azt a pasit aki nem önellátó, sajnálom, ha a szülei nem ugy nevelték


Meg sokan misztifikálják a szerelmet. Évek múlva elmulik, v átalakul. Érzelmekre esküdni hülyeség. amugy is zárt rendszer. Én a változásban hiszek, nem az állóvízben. Természetellenes.


Az esküvők persze tetszenek:)Meg van előnye is a házasságnak, anyagila könnyebb mint egyedül.


Meg tudjátok még mi bajom van vele?

Mindenki agyában ott van az álomkép h milyen egy tökéletes férj feleség anya apa házasság az agyában. És ez a kép nem egyezik meg a valósággal. Mert sokszor bizony lusták vagyunk, v más dolgok érdekelnek bennünket. Aztán ebből a különbségből mindig csalódás lesz.


Kifelé meg képmutatás, h milyen fasza pár vagyunk...


Engem stresszel a házasság gondolata.


Túl sok az elvárás. És ha már van azt megtesszük, és nem mindig szeretetből, van h kényszerből, csak hogy megfeleljünk az ideális férj feleség képnek. Álszent dolog.

2011. szept. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Azt gondolom, a fiatalok többsége azért házasodik, mert nincs más választásuk az életben, nincs lehetőségük karriert építeni, vagy utazni."


Nem értem, hogy ennek mi köze a házasodáshoz. :) Nem a házasságtól függ, hogy tud-e valamelyikőjük vagy mindkettejük egy jó életpályát kialakítani. De amúgy manapság már annyira tényleg nem "divat" a házasság. Egy napra képesek az emberek 6 esetleg 7 számjegyű összegeket kidobni, meg még egy gyűrűt is venni. Én pénzkidobásnak tartom. Meg amúgy sem hülyeség az a statisztika, hogy minden második házasság válással végződik.

2011. szept. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

"Mindenki agyában ott van az álomkép h milyen egy tökéletes férj feleség anya apa házasság az agyában. És ez a kép nem egyezik meg a valósággal. Mert sokszor bizony lusták vagyunk, v más dolgok érdekelnek bennünket. Aztán ebből a különbségből mindig csalódás lesz.


Kifelé meg képmutatás, h milyen fasza pár vagyunk...


Engem stresszel a házasság gondolata. "


Ezt pont így gondolom én is.

Meg valahogy a negatív példa mélyebb nyomot üt, (jóképű, lehengerlő alkoholista férj, aki csalja a feleségét, miközben álompárt játszanak) mint a pozitívak, akik tényleg jól megvannak együtt.

2011. szept. 19. 00:35
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

"nincs lehetőségük karriert építeni, vagy utazni..."


A legtöbb csaj "utazik" egy gazdag pasira és

ezzel építi a karrierjét!!

(Hiszen semmivel sem tud annyit keresni, mint egy válással!!)

2011. szept. 19. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!