Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Vajon azért házasodik az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon azért házasodik az emberek többsége, mert ez a saját elhatározásuk, vagy mert így szokás?

Figyelt kérdés
Sajnos nem vagyok túl jó véleménnyel a házasságról, ennek több oka is van. Azt gondolom, a fiatalok többsége azért házasodik, mert nincs más választásuk az életben, nincs lehetőségük karriert építeni, vagy utazni. Nagyon ritka az olyan eset, mikor tényleg megtalálja egymást egy pár, és nem kérdés, hogy összeillenek-e vagy sem. A házasságot valamilyen biztonsági óvintézkedésnek látom a jövővel kapcsolatban, és valamiért én irtózom a gondolatától, hogy meg kellene házasodnom. Nyilván harminc évesen másképp fogom gondolni. De a huszonévesen házasodást egyszerűen értelmetlennek tartom. Ti mit gondoltok?
2011. szept. 18. 21:24
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Kényszerből nem szabad. Én mindkétszer saját elhatározásomból mentem férjhez, az más kérdés, hogy az első nem sikerült, de nem azért lett vége, mert kényszerből mentem hozzá valakihez. Az élet később hozhat olyan dolgokat, ami miatt végül a pár elválik, de ha az elején nem vagy 100%-ig biztos abban, hogy férjhez akarsz menni hozzá/el akarod venni feleségül, akkor még előtte kell megálljt parancsolni.
2011. szept. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Szerintem így akarják összekötni, szorosabbra fonni a kapcsolatukat, tudom, hogy a házasság sem garancia semmire, de vannak, akik ezt komolyan veszik, emellett romantikus is, sok nő szeretne legalább egyszer az életben menyasszony lenni, de a romantika sok férfiból sem hiányzik.

Régen ez biztosan furcsa kérdésnek számított volna, mert akkoriban természetes volt, hogy összeházasodnak a párok. Ma már az is természetes, ha úgy születik meg a gyerek, hogy a pár nincs összeházasodva. Annak, hogy sokan csak az élettársi viszonyt választják szerintem sok esetben a bizalom hiánya az oka, nem bíznak a másikban, hogy sok év múlva is együtt lesznek, de sok más ok is lehetséges, például, hogy nagy lagzira nem lenne pénz és csak úgy nem akarnak egybekelni.

Mostanában mintha újra divatba jött volna a házasodás, a támogatási rendszer is emellett szól. Több támogatást kaphatnak a fiatal házasok gyerekkel, mintha csak élettársi kapcsolatban élnének.

2011. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ez a válasz nem hasznos.


A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:46


Ne haragudj, de az írásodból nekem az jött le, hogy azért nem házasodsz, hogy ne kelljen mosnod, főznöd, takarítanod. Ez nem a házasság velejárója, ez minden kapcsolat velejárója. Ez nem érzésektől függ, hanem igényességtől. Ha a házasság neked azt jelenti, hogy cseléd leszel, akkor inkább tényleg ne házasodj. Nekem meg ez a képmutatás. Ha jó párt választasz és tényleg összeilletek, nem cseléd leszel, hanem egyenrangú partnere a társadnak, megosztotok minden házimunkát. A házasság erről szól, egyébként minden párkapcsolat. Ha valaha is cseléd leszel, nem a házasság miatt, hanem mert rosszul választottál.

2011. szept. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
a mai társadalomban visszatetsző szingliként/élettársként élni 30-on felül.
2011. szept. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
En szabad akaratombol, nem a szokas kedveert hazasodnek. Szerintem egy szep gesztus hogy hivatalossa teszed azt a szandekod hogy kitartasz joban rosszban stb... Persze el is lehet valni ha minden kotel szakad. Az emberek, sok ember olyan konnyen feladja, nem dolgoznak a kapcsolatukert. Nem mukodik tokeletesen? Szakitsunk akkor. Ilyen egyszeru. Ezert van a sok valas is. Egymas mellett, de nem egyutt elik az eletuket, pedig csak turelem es odafigyeles kene tobb. Amelyik ember igy gondolkodik annak tok mindegy hogy hazasodik-e. Az inkabb tenyleg ne. Inkabb meg se tortent volna a hazassag ha ugy alakul hogy vege es rosszul sul el? Ne mar. Ezt akkor barmire ra lehet huzni. Egy akarmilyen kapcsolatra is vonatkoztathato ez, akkor maradjon szingli az ember orokre? Nem tart orokke a langolo szerelem, a hazassag szerintem nem errol szol. Addig nem is erdemes megkotni amig az ember eg a szerelemtol. Szoval nem kotelezo, de szep gesztus. Nem a papir miatt, inkabb eszmei erteke van. Aki szamara nincs az ne hazasodjon:) Ennyi. Mehet a lepontozas.
2011. szept. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább zöld kezecskét adok, előző válaszoló.

Viszont szerintem nem csak eszmei vonatkozása van, bár az sem elhanyagolható. Szerintem jelenti azt is, hogy ezentúl a másikat a hozzátartozónkként fogadjuk el, ami eddig egyéni volt akár az életünkben, akár anyagilag, akár jogilag, az most már közös lesz. A teljes bizalmat és összetartozást lenne hivatott szimbolizálni és nem is csak szimbolizálni, hanem társadalmilag és jogilag meg is valósítani. Nem beszélve a vallási jelentéséről, ha valaki vallásos.

Aztán lehet erre azt mondani, hogy jó, jó, de mi van ha nem jön össze... Teljesen jogos feltevés, de ha valaki így érez, annak nem kötelező a házasság, szerencsére ma már nincs ilyen kényszer, mindenki úgy dönt, ahogy akar. Élettársi kapcsolatban is ugyanúgy lehet élni.

Én egyik típusú kapcsolatban sem látok semmi rosszat, mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja és ahogy boldognak érzi magát.

Persze most ezért engem is le fognak pontozni szokás szerint, mert itt nem divat elfogadni, ha az ember nem úgy gondolkozik, mint a többség.

2011. szept. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ajánlom Pálhegyi Ferenc kötetét a Keresztény házasság címűt. Én azért házasodom, hogy a párommal éljem le az életemet, legyenek gyerekeim, legyen sok szex, sok öröm, együtt töltött élmények.
2011. szept. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!