Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek az anyósom fel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az anyósom fel fogja ajánlani a segítségét az esküvőre vagy ne is reménykedjek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Mióta a szüleim megtudták, hogy lesz esküvő, folyamatosan segítenek, érdeklődnek. Együtt mentünk a helyszínre, fodrászt találni, dekor dolgokat meg ilyenek. Na meg nem utolsó sorban anyagiakban is. Apukám felajánlotta, hogy fizeti az éttermi költségeket, anyukám a foglalót fizette ki. Nem gazdagok egyébként. Anyósomnak meg ha megemlítjük az esküvőt akkor sem érdeklődik... Ja meg aggódik, hogy hova tegye a pénzét, merthogy a bankban nem maradhat, mert az állam biztos elvenné. De eszébe nem jutna, hogy megkérdezze, segítsen-e nekünk belőle... Vagy én várok túl sokat?
2012. febr. 13. 09:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
65%
Ne haragudj azért amit most írok de ezt gondolom. Egyrészt mikor az anyós beleszól mindenbe az baj , majd ha lesz gyerek és nevelni akarná ő is az baj lenne, hogy egyáltalán él az is baj, és miért? mert nem az ő dolga ez a te életed, de az esküvőbe elvárnád hogy beleszálljon csak mert neki van pénze. Inkább te vagy önző, nekünk is lesz esküvőnk és az életbe nem akarnám hogy az anyósom beleszálljon pedig bele akar majd,ez az én dolgom senkinek semmi kötelessége nincs belőle,a szüleid fizetik, ki mondta nekik? senki, akarják akkor akarják de azért mert az anyósod nem akar fizetni neked nem kell hőbörögni, mellesleg ha fizetne bele akkor joga is lenne beleszólni hogy mi hogy legyen de persze az is baj lenne. örülj neki hogy nem fogsz örök életedre tartozni nekik, plusz felteszed azt a kérdést hogy te vársz e túl sokat, és ha valaki megmondja hogy igen te vársz akkor megint lázadsz, felmerül bennem egy két gondolat hogy miért is nem szeret téged.
2012. febr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk felajánlották, sőt ragaszkodnak hozzá a párom szülei, hogy beszállnak a lagziba, de mi visszautasítottuk.

egyrészt mert hitelt akar felvenni, hisz nem állnak olyan jól, pedig egyáltalán nincs rá szükség hogy hitelbe verjék magukat.

másrészt elvárják hogy ha fizetnek bele, akkor mindenbe beleszólásuk legyen.

Mi már az elején megbeszéltük a párommal hogy ha évekig is kell rá spórolni de addig amíg saját költségvetésből nem tudjuk megoldani addig nem lesz esküvő.

Szerintem se számíts támogatásra, de ne is várd el. Ha nem ad, hát nem ad.

2012. febr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 A kérdező kommentje:

Aki nem akar az nem is fog engem megérteni.

Igen, engem vagy nagyon szeretnek, vagy egyáltalán nem, de szerencsére az előbbiből van több. Anyósom valószínűleg nem ide tartozik, de nem is miattam kellene figyelni ránk, hanem a fia és az unokája miatt.

2012. febr. 13. 13:42
 44/87 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezetten úgy érzem, hogy nem kedveled az anyósodat. Pedig én csak egy vadidegen vagyok. Ő nyilván látja ezt rajtad, mert az ellenszenvet nem lehet leplezni. A viselkedésére már ez is lehet magyarázat. De ha jól értelmezem, évek óta együtt éltek, van gyereketek, most pedig esküvőtök lesz. Persze, sokan csinálják ebben a sorrendben, de talán ő ezt nem tartja helyesnek, talán emiatt ellenszenvvel viseltet a dolog iránt, merthogy miért most, mostmár minek, stb. Ez nem az én véleményem, csak próbálom kitalálni, miért viselkedhet így!

Azt írod, hagyjuk az anyagiakat, de tekintve, hogy a kérdésed szerves része, én azért ejtenék pár szót. Ha nem kedvelek valakit, akkor én nem kérek a pénzéből, mert kellemetlenül érezném magam, hogy utálom, de hálásnak kéne lennem ugyanakkor. Mert hálásnak KELL lenni. Az ő pénze, neked nincs hozzá közöd. Bocs, de még a férjednek sincs. Ha úgy dönt, hogy elküldi egy alapítványnak, akkor azt teszi, ezért nem perelheted be, vagy ha megteszed, nem fogsz nyerni. Egyetértek azokkal, akik szerint nem véletlen kuporgatja a pénzét öreg napjaira. Egy ismerős idős néni eltartási szeződést kötött egy fiatal rokon házaspárral, mert már nem tudta ellátni magát (pelenkázni, mosdatni nem kellett, csak nem tudott boltba menni, főzni, nem érezte biztonságban magát egyedül). Megkapta a fiataloktól a szobává alakított gardróbot. Aztán mikor már tényleg magatehetetlen volt, bedugták egy szociba. Na, nem egy olyan jobb fajtába, hanem olyanba, ahol rühöt kapott. Ő az összes spórolt pénzét odaadta a fiataloknak, tehát nem saját zsebből kellett fizetniük. A néninek egy kérése volt, hogy ott nyugodhasson a szülei mellett. Mikor meghalt, természetesen egy olcsóbb helyre temettették. A spórolt pénzből meg új kocsit vettek.

Még egy dolog ütötte meg a fülem. Kritizálod, hogy nem jön többet az unokájához. Hiányzik neked? Abból, amit eddig róla írtál, kétlem, hogy olyan szívesen látod vendégül. Másrészt te magad írtad, hogy mozgássérült. Hiába van autója, azzal gondolom, nem tud beparkolni a nappalitokba.

2012. febr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 anonim ***** válasza:
100%

Nézd a jó oldalát!

Hány olyan történetet olvasni, ahol az anyós belekotyog mindenbe? Nálatok legalább ez nincs. Igaz, hogy nem látogatja az unokáját, de ez lehet amiatt is, hogy nehezen mozog. Még ha képes is vezetni, ez nem olyan dolog, ez idősebb, mozgáskorlátozott ember egyedül már félve indul útnak kocsival. De legalább nem szól bele az unoka nevelésébe. Szóval ne elégedetlenkedj, lehet, hogy jobb is így, hogy nem alkalmatlankodik. Legalább így nincs az, hogy az orrod alá dörgöli, hogy ezt is fizettem, meg azt is. Jobb így, hogy függetlenek vagytok. Legalábbis a párod családjától.

2012. febr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 A kérdező kommentje:

Neked is igazad van 44es.

Nem hiányzik amúgy, hogy jöjjön, de ha meg lenne benne a szándék, nem küldeném haza, és ki tudja, néha még beszélgetni is tudnánk valamiről. Mozgássérült, de nem ágyhoz kötött, el tud járni vásárolni, barátnőzni, tehát hozzánk is el tudna jönni.

Igen, a leírásban túl nagy hangsúlyt feltettem a pénzre, de csak azért, mert zavar, hogy minek siránkozik nekünk arról, hogy hová tegye a sok pénzét, mert a bankban nem tarthatja. Fogadjon fel valakit aki ért hozzá, és ő pénzért megmondja neki hová tegye a pénzét.

2012. febr. 13. 13:53
 47/87 A kérdező kommentje:

Igen, talán tényleg jobb így. Anyukámék meg szerencsére szívesen adnak és nem dörgölik az orrom alá, hogy erre is ők adtak. Na meg nem is szólnak bele semmibe, cserébe én mindenről beszámolok nekik.

De mint már írtam az esküvőt egyedül is ki tudnánk fizetni, de így legalább marad a nászútra is.

2012. febr. 13. 13:56
 48/87 anonim ***** válasza:
29%

Kedves kérdező, nincs nagy élettapasztalatom, ennek ellenére ahogy olvastam, lépésről lépésre össze tudtam rakni a képet... rakat pénz + idő, de nulla segítőkészség -> egyszem gyerek anyja -> közel lakik -> beteg, de azért barátnőzni tud. Egy az egyben ugyanaz, mint nagyanyám.

Emberek, itt egy olyan asszonyról van szó, akinek öregségére fontosabb a nyaralás, mint hogy a fiát támogassa a nagy napon! Átgondoltátok ti ezt? Én tuti elsüllyednék szégyenemben! Ráadásul tuti úgy fogja előadni, hogy ő mennyit segített, később meg jön a mártírkodás, hogy ő milyen beteg, és öregségére nem segít neki senki. De kérdem én, miért is segítenének??

2012. febr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó: Próbálj meg elvonatkoztatni attól,hogy te mennyire utálod a nagyanyád és kicsit hideg fejjel gondolkodni.A kérdező anyósának nem kötelessége segíteni,betegen,nyugdíjasként a már dolgozó fiát és feleségét abban,hogy összehozzanak egy esküvőt.Egyáltalán nem kellene az anyós pénzére apellálni felnőtt fejjel. Az anyós fel van készülve öreg napjaira,nem kell a fia jóindulatára hagyatkoznia,aki sokat dolgozik és nem látogatja túl sűrűn,a menyről nem is szólva.
2012. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 A kérdező kommentje:

Húha... Én aztán tényleg nagyon gonosz vagyok! Szerintem egész életemre egyedül kéne maradnom rokonok, barátok és szerető társ nélkül, hogy a lányomról már ne is beszéljek. Legalábbis ezt veszem ki a válaszaitokból.

Bizonyára én vagyok a rossz, ti meg tökéletesek vagytok!

2012. febr. 14. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!