Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A párom is és én is katolikusa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom is és én is katolikusak vagyunk. Nagyon szeretnék templomi esküvőt, nekem ez az első az életemben, de sajnos neki már volt templomi esküvője. Hogyan lehet megoldani, h temlomban is összeadjanak minket?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Sehogy. Csak akkor lehetne templomi esküvője, ha hivatalosan Rómában kimondják a válást. Lehetséges ez is, de többéves procedúra és jó indok kell hozzá, hogy megtegyék. (homosexuális partner, bebizonyítható, hogy már az esküvőn hazudott és nem akart házasodni....stb)
2009. jún. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Csak akkor lehetne templomi esküvőtök, ha a párodat és a volt párját az Egyház hivatalosan szétválasztaná. Ezt lehet kérni speciális esetekben, de nem mindenkinek. Épp a katolikusoknál nem nagy az esély (én is az vagyok, a mi egyházunk a többihez képest nem megengedő).
2009. jún. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Hát, annyira nem értek a katolikus törvényekhez meg szokásjogokhoz, de egyik barátnőm szülei anno épp ilyen cipőben jártak, nem akarták őket összeadni katolikus templomban, katolikus szertartás szerint, mert a vőlegény (most már férj és apa :P) más felekezetbe tartozott, kvázi evangélikus volt. Mi lett? A menyasszony (most már feleség és anya) átkeresztelkedett evangélikussá.

Mondjuk nekik nyilván nem volt akkora jelentősége ennek a hovatartozásnak... Csak mint példát, és egy lehetséges megoldást, ajánlottam.

2009. jún. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
17:32: hát ez tényleg nagyon más eset, de egyébként át lehet menni más felekezethez.
2009. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
22%
A keresztlevelek, ha jól tudom nincsenek számítógépes rendszerbe nyilván tartva. Tehát, ha a férjed bemegy egy plébániára és keresztséget kér, akkor elivileg kap egy "tiszta" keresztlevelet amivel már minden simán megy. Ez egy kis csalásnak minősül, de járható!
2009. jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%
figyelj, van jobb helye is a pénzeteknek, minthogy kidobd a papra és egyebekre ...
2009. jún. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Ne hallgass az utolsóra! Csalással akar hozzájuttatni egy szentséghez? Gratulálok! Vagy Rómában érvényteleníttetik az előző házasságot, ha UTÓLAG találnak bármit, ami miatt ELEVE érvénytelen volt, vagy az előző házastárs halála esetén lehet újra esküvő. Ez van. De nem ér eltenni láb alól az előző feleséget!
2009. jún. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Szia! Én ugyanebben a cipőben járok, csak fordítva. Nekem volt már egyszer templomi esküvőm, sajnos.

Én is katolikus vagyok, s lehet érvényteleníttetni a házasságkötést, ha megfelelő indokod van rá. Nekem volt indokom, kb 3 hónapja adtam be a kérelmet. A megyei szentszéknek kell címezni, s meg kell adni tanúkat is, akik az állításaidat igazolják. Lehet lesz szembesítés is. Elég hosszadalmas...

Mi megtartottuk a polgári esküvőt egy hete, s várjuk az értesítést a szentszéktől.

Szerintem kérdezd meg a helyi papot is, hogy nálatok pontosan milyen dokumentumok szükségesek az érvénytelenítéshez. Az átfutási idő kb. 6 hónap.

2009. jún. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos valóban egyházi bíróságon kell kérnie a párodnak az érvénytelenítést.A 6 hónapon túl,anyagi vonzata is van a dolognak.Megfelelő indok kell hozzá pl. éretlenek voltak a házasságkötéskor,a volt házastárs kizárta a gyermekáldást stb.Mindezt tanúkkal is bizonyítani kell.

A férjem református,polgári esküvője volt,ezt is érvényesnek fogadja el a katolikus egyház.A jegyesoktatáson derült ki,hogy ez akadály(nem tudtam).Azt mondta a pap,hogy miért nem hazudtunk,hogy nőtlen,akkor összeadott volna.Ezek után nem volt kedvünk egyházi bírósághoz fordulni.

Az egyik kolléganő

2009. jún. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Az egyik kolléganőm hasonló helyzetben van mint te.Mindketten katolikusok,a párjának már volt katolikus esküvője.Evangélikus templomban fognak összeházasodni,s át sem kell keresztelkedniük.Azt mondta a lelkész,csak az számít,hogy meg vannak keresztelve.
2009. jún. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!