Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A párom is és én is katolikusa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom is és én is katolikusak vagyunk. Nagyon szeretnék templomi esküvőt, nekem ez az első az életemben, de sajnos neki már volt templomi esküvője. Hogyan lehet megoldani, h temlomban is összeadjanak minket?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 17:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyházilag is el kell választani a volt párjától, erre megvan a megfelelő mód, kell az ok, ami miatt kérelmezi, egy rokonom egyházjogász, ő mondta, hogy megcsinálják, katolikusoknál is. Persze nem olyan egyszerű, mint egy polgári válás, de meg tudják oldani. Tudod, Isten nem a szertartáskor köti össze a párokat, és akiket nem kötött össze, azokon nincs áldása, ugyanis az Ő akarata legyen meg a Miatyánk alapján.
2009. jún. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
83%

Menjetek el reformatus vagy evangelikus templomba, eskudjetek ott ossze! A katolikusoknal a paphoz menjel el, kerdezd meg tole mi a menete a dolognak, es milyen eselyetek van az ujabb eskuvore a kat. templomba.

Ha nem megy a dolog, akkor irany a reformatus vagy evangelkus pap, ott menni fog a dolog. Egyik ismerosomek is igy voltak mint ti, es evangelikusoknal eskudtek meg.

Szinte ugyanaz mint a kat., ne aggodjal, ne ijedjel meg!

2009. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én olvastam egy éve egy cikket erről, hogy Esztergomban vhol megcsinálják az egyházi válást. Tehát nem kell Rómáig menni, gondolom, ezt már az egyház intézi tovább, nektek elég Esztergomba menni. De már nem emlékszem, hogy pontosan hova. Keress rá a neten. Azt tudom, hogy hónapokba fog telni, meg vmi meghallgatáson is részt kell venni a párodnak. Egyébként ha jól emlékszem egy esküvős honlapon olvastam, a párok történetei között. Sajnos ennyire emlékszem. Sok sikert és boldogságot!
2009. jún. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! Nem lesz egyszerű, azt már látom. Szerencsére jövőre lesz az esküvő, így van időnk megoldani ezt a problémát.
2009. jún. 4. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!