Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő mielőtt együtt éltünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő mielőtt együtt éltünk volna? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Nyáron szereztem meg a diplomámat, úgy volt hogy én elkezdek dolgozni, összeköltözünk és utána összeházasodunk. A párom szerint viszont ne várjuk, házasodjunk össze decemberben ahogy terveztük aztán majd lesz munkám.


Ti mit gondoltok?


2012. aug. 28. 15:00
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem sok értelme nincs, de ti tudjátok. Bár nem egészen értem: úgy akartok házasodni, hogy utána még egy ideig nem éltek együtt, vagy összeházasodtok és akkor költöztök össze? Nem mindegy, bár nekem egyik sem szimpatikus megoldás.

Az előbbit művelte egy kolléganőm. 3 évig volt házas úgy, hogy előtte már egy éve 120 km-re élt a párjától, munka miatt. Szóval szabadságot leszámítva soha nem éltek együtt. Persze a csaj is csalta a férjét, az is őt, nemrég el is váltak.

2012. aug. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
77%

Említették egy páran hogy régen is így volt, úgy házasodtak össze az emberek hogy nem éltek együtt, sőt volt akik előtte kétszer ha látták egymást, viszont régen nem volt válás. Tehát ha kiderült hogy nem tudnak együttélni, akkor végigszenvedték életük maradék kb. 70évét. Nagymamám erről sokat tudna mesélni.

Én semmiképp nem mennék bele olyan kapcsolatba sem, amibe pár hónapon belül nem lehet összeköltözni, nemhogy házasságba. Nem csak az lehet gond hogy elpakol-e maga után, hanem pl. ha te nyűgös, depis vagy hetekig, akkor a párod ezt hogy tolerálja (jobbanmondva ez oda-vissza, hogy bírjátok egymás nehéz/hisztis/dühös/fáradt/haragos napjait/heteit/hónapjait elviselni.). Akármilyen sokat vagytok együtt, ez csak akkor derül ki, ha ez non-stop-ra változik. Mert akkor nincs kibúvó, nincs az hogy kicsit hazamegyek, mert ez most sok nekem. A házasság pont ilyen (elvileg), erre készít fel az együttélés, anélkül hogy válni kellene ha valami mégsem úgy működik.

2012. aug. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként régen is létezett a próbaházasság intézménye egyes vidékeken, ha jól emlékszem, három hónapot élhettek együtt a fiatalok esküvő előtt, és akkor még visszaléphettek, ha nem tetszett a dolog. Kicsit olyan, mint a próbaidő a munkahelyen :)


Szerintem ne házasodjatok, amíg nem éltetek együtt. Tényleg igaz, hogy rengeteg olyasmi derül ki a másikról, amire álmodban nem gondoltál volna. Én nemrég hagytam el a párom, és áldom a szerencsét - meg a pénzhiányt -, hogy nem házasodtunk össze az elején, amíg dúlt a hatalmas szerelem, mert ha most válni kéne, az nagy macera és pénz lenne, így meg csak a költözést kellett megszervezni.

Persze nyilván ne erre készülj, de egyébként sem árt, ha mielőtt elkötelezed magad, tudod hogy pontosan kihez is mész hozzá. Házasodni meg egy év múlva is ugyanúgy tudtok.

2012. aug. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
56%
Személyesen egy ilyen párt ismerek. Elváltak.
2012. aug. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
73%

Én például mindenképp az összeköltözést tervezem a barátnőmmel még az esküvő előtt.

Pontosan azért, amit előttem írtak.

Én például informatikus vagyok, sokszor egész éjszaka ülök a gép előtt, hallgatom a zenét, dohányzom és közben dolgozom, aztán valamikor reggel/délelőtt megyek lefeküdni.

Ezt pl. nem mindenki viselné el. Persze nem akarok vele szakítani, de inkább az esküvő ELŐTT derüljön ki, hogy soha nem fogja ezt megszokni, mint az esküvő után...

2012. aug. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
73%

Osztom a többség véleményét. Ez pont olyan, mint a szex-téma, ami elég gyakran felmerül itt.

Mielőtt véglegesen elszánnám magam, hogy vele élem le az életem vagy sem, mindenképpen jobb, ha teljesértékű párkapcsolatban élünk. Ebbe pedig beletartozik az együtt élés is. Enélkül az egész zsákbamacska. Biztos jön, aki azt mondja (mint a szexnél is), hogy akik szeretik egymást, azok áthidalnak minden nehézséget... Akkor is zsákbamacska. A szeretet arra elég, hogy a szándék és az akarat meglegyen a problémák elhárítására. De nem biztos, hogy sikerül.

Nem kizárt, hogy ha mákotok van, így is boldog életetek lesz, úgyhogy ti tudjátok.

De üres vagy félig üres lapot én nem írnák alá.

2012. aug. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
84%

A szex is tök jó példa. Nagymamám nemrég mesélte el, hogy ő hogy járt: szűzen házasodtak össze, és utána derült ki, hogy ő teljesen frigid, egyszerűen utálta a szexet. Persze a férje pont az ellentéte volt. Leéltek együtt egy életet, megoldották, de soha nem lett jó szexuális életük: ő azért szurkolt, hogy este ne kelljen szexelni, de persze általában kellett, a férje pedig azt szerette volna elérni, hogy ő is élvezze a szexet, de soha nem járt sikerrel.

Nagymamám így utólag azt mondta, ha mindez esküvő előtt kiderül, soha nem házasodnak össze, mert ugyan leéltek így egy életet és szerették egymást, de soha nem lehettek igazán boldogok..

2012. aug. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
53%
Én nem mertem volna összeházasodni együttélés nélkül. Mi olyan 2 éve élünk együtt, most házasodtunk össze, és megnyugtató volt úgy kimondani a holtomiglan-holtodiglant, hogy tudom, hogy nagy meglepetések nem érhetnek. Meg kellett egy kis idő összecsiszolódni mikor összeköltöztünk, az elején még volt 1-2 vitánk, de aztán összeszoktunk és teljes bizonyossággal vállaltuk a házasságot. Szóval szerintem érdemes, de az is jelent valamit, hogy bizonytalan vagy. Ha nem siettek, miért baj ha először csak összeköltöztök?
2012. aug. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Személyesen egy párt ismerek ilyet. A szüleimet :) 23 éve házasok.
2012. aug. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
27%

Le leszek pontozva, de szerintem hülyeség azt állítani, hogy ha nem éltetek együtt, akkor nem is ismered, és tuti válás lesz...

A szeretet és az elfogadás nem ettől függ. Ha tényleg szereted a másikat, és ő is téged, akkor képesek lesztek összehangolnotok a dolgokat.

Olyan meg, hogy "próbaházasság" nem létezik. Egy hülyeség. A házasságot nem lehet így "lemodellezni". Mivel ki tudja mit hoz majd az élet, és nem azok a nehéz dolgok, hogy jajj a másik szétdobálja a zoknikat és nem hajtja le a WC ülőkét... Ezeket megszokod egy idő után, de vannak váratlan akadályok, amik igazán próbára teszik a kapcsolatot.

Én pl. nem szeretnék együtt élni a barátommal házasság nélkül, ez van. 2 éve együtt vagyunk, de ismerem minden kis hülyeségét már. Majd azt szeretném, hogy ha majd feleségül vesz, akkor együtt, már egy családként közösen kezdjük el a jövőnket, pl. egy saját házzal.


Szerintem összeházasodhattok, bár nem írtad, hogy mióta vagytok együtt, és hány évesek vagytok. A házasság sikere nem azon fog múlni, hogy előtte mennyit éltetek együtt.

2012. aug. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!