Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek erről a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről a feltételről? Ti tudnátok teljesíteni?

Figyelt kérdés

Ismerem a vőlegényem már nagyjából 10 éve, de úgy 5 éve vagyunk egy pár. Én mindig dohányoztam, így ismert meg, így fogadott el (elvileg). Az elmúlt 1-másfél évben többször próbáltam letenni a cigit az ő hatására, átlag 1-3 hónapokra sikerült, de mindig visszajött az életembe. Persze utána voltak nagy veszekedések, számonkérések a részéről ilyenkor, hogy minek szoktam vissza. Most, hogy közeleg az esküvő, azt mondta, csak akkor vesz el, ha végleg leteszem a cigit, mert nem tudja tolerálni a dohányzásom. De olyan igazságtalannak érzem, hiszem így ismert meg. Próbálkoztam elektromos cigivel is, nikotintapasszal, akupunktúrával... Egyszerűen függő vagyok, és kész.. De mit tegyek? Mert különben szeretem, és ő is engem, de ebben a kérdésben soha nem lesz megegyezés..

Ti mit tennétek? Mit mondjak neki, amitől talán elfogadja?



2013. febr. 13. 14:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
43%
Az ujjhiány örökletes probléma egyébként is. Nem hiszem, hogy nekünk kellene tanulni.
2013. febr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
12%
Genetikát se hagyd ki.
2013. febr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
51%

[link]


az ott egy .gov. Remélem legalább annyit tudsz, hogy mit jelent. Azt, hogy nem a Julika írta a Díványon, meg a Kiskegyedben.


Kis születési súly, koraszülés, bölcsőhalál esélye nő a terhesség alatti dohányzással.


Teherbeesést nehezíti, vetélés, vérzés kockázata nő a terherbeesés előtti dohányzással.


Hol vannak a fogyatékosok, meg a hiányzó ujjak? Ne meséld már be, hogy a világon nem azzal kampányolnának, ha összefüggést mutatna a terhesség előtti dohányzással a dolog. Kampányolnak itt a száj, mell, tüdő ráktól elkezdve mindennel, ami csak egy kicsit is összefügghet vele, hogy lehet, hogy pont a hiányzó ujjak és a fogyatékos újszülöttek maradnak ki?

Na persze anonim kisasszony a nem létező kockás füzete alapján jobban tudja.

2013. febr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
43%

Olyan igazságtalanság, hogy a férjem nem akar majd 50 évesen úgy mellettem élni, hogy nekem csövek vannak ledugva az orromba, 10 évre rá pedig bejárni hozzám a kórházba látogatni engem és látni hogy mennyire szenvedek, mert a végstádiumban már alig tudok levegőt venni és őt kéregetem, hogy öljön meg valahogy.

Olyan szar az élet :( Ti mit ajánlotok?!

2013. febr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
73%

Ez nehéz kérdés. Azt nem értem, hogy eddig akkor hogy tudta elviselni, hogy cigizel. Az én férjem is antidohányos, eleve nem kezdett soha olyan nővel aki szívja a füstöt. Nekem ez nagyon furcsa.

Azt, hogy miért kér meg teljesen logikus, félti az egészséged, a leendő gyermekeid egészségét, mert nyilván nem akar elveszíteni 10 év múlva tüdőrák miatt.

Egyet mondok: Soha de soha nem fogsz leszokni a párod kedvéért. Ugyanis ez egy olyan függőség, amit csakis akkor lehet abbahagyni, ha az illető saját maga akarja, saját maga miatt!!! Ő nem fogja elfogadni, te nem fogod lerakni. Ne házasodjatok össze, mert idő kérdése a válás. Hidd el.

2013. febr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
46%

A legutolsó válaszod meg egy kitérő provokálás ami megint csak nem helytálló.


Van, aki 40 évesen elmegy tüdőrákban, holott sosem cigizett, és állandóan az asszonnyal veszekedett, aki titokban a hátsó kertben szívta a cigit. Az asszony az elmúlt 20 évben tovább füstöl, még mindig nincs semmi baja.


A 96 éves öregapám meg iszik is füstöl is, igaz, hogy úgy remeg szegényke, hogy a kis pohárból már több megy mellé, mint amit megbír inni, de a se nem ivó, se nem dohányzó gyerekei közül már mindet eltemette. Ahogy a felesége is 45 évesen rákban halt meg, pedig az se szívott vagy ivott semmit.

2013. febr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
38%

Bocs, de most először szóltam hozzá, mi az hogy megint nem helytálló?

Akkor nem tüdőrák, bár azt te sem állítod, hogy jót tesz a cigizés? Minimum tüdőtágulása lesz, láttam már ilyen haldoklót magától nem tudott lélegezni....

A lényeg, hogy a kérdező joga cigizni nyilván, és magától eszébe sem jutna lerakni, nem is fogja, így viszont nem fog működni a házassága.

2013. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 A kérdező kommentje:

Egyetértek azzal, hogy a nőgyógyászaton dolgozó nő csak provokálja a többieket. Azzal, hogy fogalma nem volt a statisztikai értelemben vett minta fogalmáról, sokat elárult. Elfogadom, ha azon a véleményen van, hogy káros, csak nem hazugsággal kéne alátámasztani, elég lett volna annyi, hogy a véleménye szerint káros a magzatra..

Minden dohányos azért könyörög 50 évesen a kórházban, hogy öljék már meg valahogy? Vicces.

2013. febr. 13. 17:25
 59/75 A kérdező kommentje:
De térjünk vissza az eredeti kérdéshez, hogy beszélhetném meg a vőlegényemmel, hogy kössünk kompromisszumot? Hogy lehetne elfogadhatóvá tenni a számára? Nem szeretnék ilyenekre gondolni, hogy válás lesz a vége, szeretném megoldani.
2013. febr. 13. 17:28
 60/75 anonim ***** válasza:
30%

Az 59%-osé. Folyamatosan tényként kezeli, hogy ha cigiztél, akkor fogyatékos és ujj nélküli gyerekeid születnek, akkor is, ha a terhesség alatt nem szívod, merthogy szerinte "nem ürül ki". Mikor ezt sehogy sem tudta alátámaszatani, átváltott arra, hogy pár év múlva egy rákos roncs lesz a kérdező és könyörög, hogy öljék meg.


Egyébként egyik nagyapámnak asztmája, tüdőtágulása és rákja is volt, évekig élt oxigén palackhoz kötötten, és szeretett élni úgy is. Eszében sem volt kérni, hogy öljék meg, gyakorlatilag teljesen magatehetetlenül is az utolsó percig kapaszkodott az életbe. Egyébként nem dohányzott.

2013. febr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!