Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek erről a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről a feltételről? Ti tudnátok teljesíteni?

Figyelt kérdés

Ismerem a vőlegényem már nagyjából 10 éve, de úgy 5 éve vagyunk egy pár. Én mindig dohányoztam, így ismert meg, így fogadott el (elvileg). Az elmúlt 1-másfél évben többször próbáltam letenni a cigit az ő hatására, átlag 1-3 hónapokra sikerült, de mindig visszajött az életembe. Persze utána voltak nagy veszekedések, számonkérések a részéről ilyenkor, hogy minek szoktam vissza. Most, hogy közeleg az esküvő, azt mondta, csak akkor vesz el, ha végleg leteszem a cigit, mert nem tudja tolerálni a dohányzásom. De olyan igazságtalannak érzem, hiszem így ismert meg. Próbálkoztam elektromos cigivel is, nikotintapasszal, akupunktúrával... Egyszerűen függő vagyok, és kész.. De mit tegyek? Mert különben szeretem, és ő is engem, de ebben a kérdésben soha nem lesz megegyezés..

Ti mit tennétek? Mit mondjak neki, amitől talán elfogadja?



2013. febr. 13. 14:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
29%

Egyrészt így fogadott el, akkor már későn reklamál.

Másrészt, melyikre van nagyobb szükséged. Kit/mit szeretsz jobban? A vőlegényed, vagy a cigit? Lenne egy jó okod leszokni, használd ki. Nem miatta, magad miatt. Mondjuk, hogy megérd a gyerekeid diplomaosztóját. Élve.

2013. febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:
53%

Csakhogy itt pont erről van szó, maga miatt nem szokna el, anélkül pedig soha a büdös életben nem fog menni. Mert ez nem megy kényszerre, könyörgésre. És az, hogy ő hogyan mérgezi magát, a magánügye. A párja így szerette meg, így fogadta el, ne utólag reklamáljon. És hogy ilyen feltételhez köti a házasságot? Jesszusom...egyes emberek miért csinálnak úgy, mintha a párjuk anyja/apja lenne?? Felnőtt ember hagy döntse már el, mit kezd a testével.


A pasi tudta megismerkedéskor, rohadtul nem fair, amit most csinál.


Ezek a fogyatékos gyerekekkel riogatók meg különösen ocsmányak, a kérdéshez pedig közük nincs.

2013. febr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:
72%

Előre bocsátom, hogy én is nagy dohányos vagyok, és alakuló párkapcsolatom ment emiatt füstbe. Szó szerint :)

De korrekt volt annyiból a srác, hogy már akkor mondta, nem 10 év dohányos ismeretség után.

Az is igaz szerintem, hogy aki akarja le tudja tenni, kérdés, hogy ki mennyire akarja.


Itt az a gond, hogy a vőlegénynek most van egy ilyen zsaroló feltétele, Te kedves Kérdező meg nyilván nem akarod elveszíteni őt.

Valahol igen, mondható, hogy kicsi ár lenne a boldogságotokhoz letenni a cigit, mert amúgy én is tudom, hogy egészségtelen, drága és annak aki nem dohányzik, biztos kellemetlen is elviselni.

De az, hogy most itt azzal jönnek egyesek, hogy undorodik tőled a vőlegényed, kicsit szemforgatásnak érzem. 10 éve ismer, 5 éve vagytok egy pár, ezek szerint 5 éven keresztül undorral nyúlt hozzád? Nem hinném....

A másik ami bajos, hogy bennem azonnal élne egy dac válasz, ha valaki az esküvővel zsarolna, ha el akarja érni, hogy az ő akarata érvényesüljön.

Jelen esetben cigi leszokásról van szó, de ennyi erővel bármiről lehetne szó, akkor is felháborító lenne, hogy zsarol.

"nem veszlek el.."

Mert neki nem ez az álma? Csak a Tied? Te csak legyél jó kislány és ő akkor lesz olyan kegyes és elvesz?

Kicsit durva.


Nem tudom Te mennyire vagy konfrontálódó típus, de ha már megkérdezted a véleményünket én elmondanám neki nagyjából ezeket, amiket írtam, és valószínű az arcába vágnám, hogy ha feltételhez köti a "feleségül veszlek kegy gyakorlását", akkor tartsa meg magának vagy másnak ezt a felemelő érzést.

PErsze ha ezzel elveszíteném, akkor utána lehet verném a fejem a falba, de sajna én nem arra szoktam törekedni, hogy a másik elfogadja, amit mondok, hanem arra, hogy visszaadjam, ha úgy érzem, hogy igazságtalan velem valaki.

Ha meg a kedves vőlegény még valami ilyet is beszólna, hogy undorodik tőlem a cigiszag miatt, valószínű, hogy én is "megundorodnék" tőle.

2013. febr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:
39%
Elég fura, hogy most jött rá erre a párod, hogy nem akar elvenni ha dohányzol. Lehet, hogy csak ilyen szerencsétlen módon próbál motiválni. Ha a helyébe képzelem magam, tehetetlennek érzeném magam, hogy nem tudok segíteni a leszokásban, pedig ezzel teljesen értelmetlenül veszélyezteted a saját és a leendő gyerekeitek egészségét. Szerintem ne nyugodj bele abba, hogy függő vagy és kész, mert minden függőségről le lehet szokni, ha igazán akarod, de magad miatt kell akarnod, a saját egészséged miatt. Pont tegnap gondolkodtam a dohányzás problémáján (épp meghalt egy láncdohányos rokon tüdőrákban, ennek kapcsán) és olyan nehéz elfogadni ezeket az értelmetlen halálokat. :(
2013. febr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:

Leszoknék.

Lehet most gondolt bele ha terhes lennél ártanál a babának.Ráadásul a szereted az ő életét sem akarod megrövidíteni nem.

2013. febr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!