Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek erről a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről a feltételről? Ti tudnátok teljesíteni?

Figyelt kérdés

Ismerem a vőlegényem már nagyjából 10 éve, de úgy 5 éve vagyunk egy pár. Én mindig dohányoztam, így ismert meg, így fogadott el (elvileg). Az elmúlt 1-másfél évben többször próbáltam letenni a cigit az ő hatására, átlag 1-3 hónapokra sikerült, de mindig visszajött az életembe. Persze utána voltak nagy veszekedések, számonkérések a részéről ilyenkor, hogy minek szoktam vissza. Most, hogy közeleg az esküvő, azt mondta, csak akkor vesz el, ha végleg leteszem a cigit, mert nem tudja tolerálni a dohányzásom. De olyan igazságtalannak érzem, hiszem így ismert meg. Próbálkoztam elektromos cigivel is, nikotintapasszal, akupunktúrával... Egyszerűen függő vagyok, és kész.. De mit tegyek? Mert különben szeretem, és ő is engem, de ebben a kérdésben soha nem lesz megegyezés..

Ti mit tennétek? Mit mondjak neki, amitől talán elfogadja?



2013. febr. 13. 14:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
69%

most lehet, hogy sok dohányos itt megfog kövezni, de én egyetértek a vőlegényeddel. az egészséggel zsarol... tehát az lenne a szemétség ha azt követelné, hogy dohányozz.

de ő azt akarja, hogy egészséges legyél... sosem lehet tudni, hogy pontosan mit okoz a szervezetedben a dohány, emellett az ő egészségét is veszélyezteted.

ha az én párom dohányozna, akkor mondjuk már az elején lekötöttem volna, hogy én egészségesen élek és elvárom, hogy valamilyen szinten a párom is így éljen, ezt megbeszélhette volna veled is az elején (de a férfiak többsége mondjuk olyan, hogy nem gondol arra a kapcsolat elején, hogy ebből házasság is lesz)

nekem az apukám 42 évesen halt meg(cigizett), egyik héten még jól volt a másikon már nem bírt normálisan a lábára állni, kiderült, hogy áttétes rákja volt. anyukámnak nagyon nehéz volt lábra állni és én nem akarok ilyen életet, ami neki volt és őt nagyon tisztelem, hogy ezt áttudta vészelni.

egyébként, nagyon sok "leendő" anyuka azt mondja, hogy leteszi, ha a gyerekéről lesz szó(aztán mégis ott pöfékel a kórház előtt köntösben vagy tologatva a babakocsit - ami elég gusztustalan!)... de ha a párjáról? szerintem ő is legalább annyira fontos, az ő egészsége, mert ő is szülő lesz.

egyébként úgy tartom, hogy kb olyan nehéz leszokni a cigarettáról, mint lefogyni valakinek 20 kg-t. aki leakar fogyni, az le is fog fogyni, aki nem akar leszokni a cigarettáról az nem fog.

2013. febr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
59%

Beszélgetés. Hogy pontosan miért is nem akarja, hogy szívd. Aztán elmondod te is, hogy mit gondolsz erről. Majd csak juttok valahova.

A legrosszabb esetben "titokban" szívod majd, mikor ő nem látja. Ez kb. annyit jelent, hogy a másik fél is pontosan tudja, hogy szívod, de elégedett, mert legalább nem szívsz annyit. Te meg elégedett vagy, mert nem cseszeget. Csak a rosszmájú kívülállók ilyenkor egyből kezdik a kibeszélést, hogy átvered az urad stb.

2013. febr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, értsd meg. A vőlegényed azt szeretné, ha letennéd a cigit. Ha nem akarod, akkor ne házasodjatok össze, mert itt nincs kompromisszum. Aki dohányos és függő, az meghatározza az egész életét a mindennapjait, nekem is volt erős dohányos barátom, hát az borzalmas volt nem lehetett vele egy normális programot csinálni, mert mindig azon kattogott az agya, hogy mikor gyújthat rá, és idegbeteg volt ha nem tehette. Vagy leteszed, vagy szétmentek, nem fog működni a kapcsolatotok, mert a párod ezt nem fogja tolerálni. Itt valamelyikőtöknek engedni kell.
2013. febr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 QueenRavenna ***** válasza:
45%
Gyenge ember vagy, aki nem tud parancsolni magának. Jogos a pasid kérése, próbálkozz még a leszokással.
2013. febr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
59%
Ja igen. Nem elég, ha nem dohányzol a házban. Aki nem bírja a füstöt, valószínűleg attól is undorodik, ha megérzi a párján a cigifüstöt, ami beleivódik a hajába, bőrébe mindenhova. Ezt nem tudod kikerülni. Persze, hogy vonzóbb egy illatos ápolt nő, mint egy cigitől bűzlő....ne haragudj, de valójában így lát.
2013. febr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
34%

A válaszokat most fogom elolvasni, de előbb leírom a véleményemet.


Gondolom rájött, hogy nem akar idő előtt megözvegyülni vagy a "stresszesebb időszakaid" miatt éhezni/eladósodni.

2013. febr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
59%

10 év dohányzás után 1 hónapja tettem le a cigit. Szerettem cigizni,de anyagi okok miatt letettem.

A párom nem dohányzik,mondta nekem többször is, hogy jó lenne, ha letenném, de sosem állított választás elé, s nem követelte. Szerintem repült is volna. S nem azért mert nekem fontosabb a cigi, hanem mert a saját elképzeléseit ilyen szinten rám akarja erőltetni.

Nekem egy párkapcsolatba nem fér bele, ha a másikat választások elé állítjuk.Mindkét fél önálló ember,önálló döntésekkel. Kompromisszumokat lehet kötni, de mindig csak azt nézni, hogy a másiknak mi a jó....ez már túl egyoldalú

2013. febr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem ez az egész hülyeség. Én sem szeretem, ha valaki meg akarja változtatni a másikat kivéve, ha az az egészségét veszélyezteti, mint itt.


Egyrészt, ha kimész cigizni, lehet, hogy nem lesz a lakásban cigiszag, de neked lesz. A szádnak, hajadnak, ruhádnak, kezednek.


Aztán, a párod azt szeretné, ha nem döglenél meg tüdőrákban, ha jobb lenne az életed minősége. Tényleg, mekkora szemét paraszt.


A harmadik, egy babáért ezt megtennéd? Egy olyan valakiért, aki nem is létezik, simán letennéd a cigit, de a vőlegényedért, aki ott van neked, kézzel fogható személy, és szeret, érte nem tennéd meg?

2013. febr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem fogod tudni meggyőzni. Egy nem dohányzó ember el sem tudja képzelni a függőség mértékét.

Én abbahagytam a dohányzást 14 éve (6 éven át szívtam, napi 1,5 dobozzal), de a mai napig hiányzik, és amikor a férjem rágyújt, gyakran nagyon szívesen én is elszívnék egyet. Nem véletlenül mondják, hogy a heroinéhoz hasonló függőséget okoz, leszokni is ugyanolyan nehéz róla. (Ennek az az oka, hogy fizikai elváltozást okoz az agyban, mivel receptorok alakulnak ki a nikotin fogadására.) Különösen, ha szereted is.


Lehet, hogy úgy járnál, mint a nagynéném. Ő dohányzott már, amikor megismerkedtek a férjével. Akkor még nem tette szóvá a férje. Azután évekkel később nehezményzni kezdte, először csak humorosan szekálta, majd egyre agreszívabban. Rokonok, barátok előtt rendszeresen megalázta a nagynénémet, gúnyolódott vele, ahányszor találkoztunk, erről szólt az egész napjuk. Nekünk nagyon kínos volt ezt végignézni.


Neked kell eldöntened, hogy a vele való házasság elég erős motiváció- e a leszokáshoz, mert ha nem, szerintem erre később rámehet a kapcsolatotok.

2013. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
38%

Na most már végig olvastam.

Hozzáfűzném az első válaszomhoz:

Nem tudom hogy van gusztusa megcsókolni téged vagy melléd bújni. Ha a padtársam visszajön cigi szünetről, olyan undorító szaga van, hogy általában odébb ülök. Valahogy meg tudom érteni, hogy a vőlegényed rájött, nem akarja egész életében ezt szaglászni...


Egyébként le lehet szokni, csak el kell dönteni.

Nagyapám fiatalkora óta dohányzott, elég intenzíven. Már őszült, amikor egyszer csak kiállt az erkélyre, bekiabált a szobába nagyanyámnak, hogy "Panni ez lesz az utolsó!" Elszívta, lepöccintette és soha többet nem gyújtott rá.

2013. febr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!