Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit lehet tenni akkor, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni akkor, ha a párom kéttanús esküvőt akar, de ebből hatalmas botrány lesz a családban?

Figyelt kérdés

Nem akartunk házasodni. Most viszont jogilag kéne, hogy legyen papír.

A család beindult nagyon, hogy megszervezik meg minden, de a párom azt mondta, hogy bemegyünk, aláírjuk a papírt, azt lépünk is le.


Mi legyen?


2013. márc. 18. 19:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy a kettőtök között lévő ellentétet miért kell a párod és a család közötti ellentétnek kamuzni. Ti egyezzetek meg valahogy, egy normális család simán elfogadja, hogy nem lesz kétszáz fős lagzi. Tapasztalatból mondom.
2013. márc. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#11, nem, ez szerintem tényleg családi ellentét... csak éppen a Kérdező (aki a kérdés szerint szintén nem akart házasodni alapban) inkább a konfliktuskerülést választaná és engedne a családnak, addig a Kérdező párja meg inkább felvállalná a konfliktust a családdal, mint saját magával.

Szóval az esküvő-ellentét köztük és a család között van, a konfliktuskezelés-ellentét meg kettejük között.

2013. márc. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akartatok házasodni, és tényleg csak a papír miatt kell, akkor szerintem legyen, ahogy a párod akarja. Férfiakban egyébként is később érik meg, hogy vágyjanak esküvőre, most erre jön egy helyzet, hogy el kell vennie most, és még akkor a család dínom-dánomot akar.


Jah, közben olvasom; hogy te is családilag akarod... Akkor szerintem kettőtöknek kell ezt lebeszélnie, és találni valami kompromisszumot.

2013. márc. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
#12 Nézd meg a 2-es és 3-as hozzászólást, a kérdező se kéttanús esküvőt akar. (Az eredeti kérdésben ezt tényleg "elsunnyogta" a kérdező.) Erre gondoltam, hogy először nekik kéne megegyezni valamiben, aztán a közös álláspontot könnyebben tudják majd a családdal szemben képviselni.
2013. márc. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Itt én vagyok a férfi.

És igazatok van, nem kéne a páromra erőltetni ezt a dolgot.

Ő csonka családba nőtt fel gyűlölködő szülőkkel. Soha nem mondott semmit a családon belüli dolgokról, mert soha nem tudta, mit mikor fordítanak ellene vagy a család másik fele ellen, és sokszor ferdítette a valóságot, ha mégis muszáj volt válaszolni (erről leszoktattam)


Az én családom összetartó és szeretetteljes. Őt is szinte feltétel nélkül szeretik, de rajtam kívül mindenkitől igyekszik elzárkózni, hiába nyitnak felé.

Valószínűleg nem ez lesz élete legboldogabb napja, pláne, mert anno megígértette velem, hogy bármi történjék is ne kérjem meg a kezét. Most mégis anyakönyveztető elé kell állnunk.


Nos, most, hogy észhez tértem, maradunk a kéttanús esküvőnél. Inkább a nagyszülők akik nagyon bánják a dolgot. Meg talán anyám is.


Köszönöm mindenki válaszát!

2013. márc. 21. 23:08
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha rám hallgattok irány Vegas. Nászút is meg van, mindenki másnak pedig lehet mondani, hogy kicsit sokat ittatok, és ott volt a kápolna, meg Elvis, és jó heccnek tűnt. De a papír viszont valódi...
2013. márc. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Régi kérdés, de azért leírom a véleményemet...

Elég szomorú, hogy egy lelki sérült nő hisztije miatt kizártad a családodat életed egyik fontos napjáról. Azokat, akik elmondásod szerint szeretnek téged és nagyon csalódottak a döntésed miatt. Remélem, még időben észhez tértél és nem vetted el ezt a beteg embert.

2019. nov. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!