Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti az esküvőtökre meghívtátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti az esküvőtökre meghívtátok a vendégek párjait is? Vagy ez hogy szokás?

Figyelt kérdés
Páromék családjában lesz egy esküvő, de kikötötték, hogy senki nem viheti a párját. Emiatt van, aki el sem megy. Engem mondjuk nem zavart, én mondtam, hogy menjen el nyugodtan, főleg, hogy ő viszi, meg hozza a nagyszüleit. Csak tegnap mondtam anyukámnak, ő meg úgy gondolja, hogy ez bunkóság. Szerintetek? Nálatok hogy volt ez?
2013. ápr. 15. 11:48
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
85%

20-as: ez egy nagyon hülye példa volt.


Nem keveredtek volna ilyen problémába, ha gondolkodnak. A meghívottakat illik párostul meghívni. A szomszéd Feri bácsi és a Kati néni, akit még sosem látott viszont kétlem, hogy a meghívottak közé kellene hogy tartozzon egy szűk, alacsony létszámú esküvőn.


Nyugodtan meg lehetett volna oldani, hogy a közeli rokonok + a párjaik, esetleg egy-két barát és a párjaik. Minek oda a Kati néni meg a Béla bá?


A kérdésre: én nem mennék el ilyen esetben, ha csak nem közeli rokonom vagy barátnőm esküvőjéről van szó. Nem azért, mert nem vihetem a páromat (bár igen, illetlenségnek tartom), hanem azért, mert engem feszélyez, ha a házasulandókon kívül senkit nem ismerek. Magyarán ilyen esetben csak olyan esküvőre mennék el, ahol több barátnőm/rokonom is jelen van, hogy ne érezzem magam totál hülyén. Vagy megoldanám úgy, hogy a szertartásra elmegyek, de a lagzira nem.

2013. ápr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
Mondjuk páromnak ott lesznek a szülei, testvérei, nagyszülei, stb. szóval ő nem lesz egyedül, meg őt kérték meg, hogy szállítsa a nagyszüleit, mivel a lakhelyüktől elég messze lesz az esküvő. De egyébként csak egy elméleti kérdés: ha mondjuk nekünk lesz esküvőnk, akkor őket meg "kell" hívnunk majd? Persze tudom, azt hívunk, akit akarunk, de ilyen esetben mi a helyes? Én sosem láttam őket, engem nem hívtak meg, de mégiscsak párom rokonai. Bár a viszony nem túl szoros.
2013. ápr. 15. 13:00
 23/49 anonim ***** válasza:
84%

Ez nagy bunkóság, és ne csodálkozzanak ha sokan nem mennek majd el. Én sem mennék a párom nélkül, de ő sem nélkülem.

Nálunk persze úgy volt, hogy a párjuk is jött velük, az most tök mindegy, hogy mennyire ismertük az illetőt, de egy ezeréves barátságot nem rúgunk fel egy napért!!

2013. ápr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
93%

Ha családról van szó, akkor meghívnám a párját, sőt, ha időközben lesz unokaöcsémnek barátnője, akkor őt is hozhatja ha szeretné.

A barátaink is párjaikkal jönnek, hiszen ők sem idegenek számunkra, ugyanúgy a barátainknak tekintjük őket.


Viszont pl. van egy baráti család, ahol a "gyerekek" velem egyidősek, és egyébként a szüleink révén vagyunk baráti kapcsolatban, mert apa és az ő apja munkatársak voltak.


Ott pl. nem jönnek a párok, csak a család. A lánynak is van párja, sőt egyszer találkoztam is vele, de ennyi.

Szeretném ha ott lennének a nagy napon, mert tényleg jóban vagyunk velük, de családot hívjuk meg, nem a párokat. Szerintem ez így rendben van.


Minden más esetben(lásd rokon párja, vagy barátok), szerintem is illetlenség.

2013. ápr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
100%

" De egyébként csak egy elméleti kérdés: ha mondjuk nekünk lesz esküvőnk, akkor őket meg "kell" hívnunk majd?"

Ezek után? Kettőjük közül csak azt, aki a párod vérrokona! Konkrétan azzal a kikötéssel, hogy csak egyedül jöhet! :D

2013. ápr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%
Azt lehet tudni, hogy milyen rokonságban áll a pároddal az ara/vőlegény?
2013. ápr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:
A vőlegény a párom nagypapájának a testvérének az unokája azt hiszem, valami unokatestvéri kapcsolatban állnak.
2013. ápr. 15. 13:15
 28/49 anonim ***** válasza:
88%
Akkor őket ne hívjátok meg, illetve ha nagyon akarjátok, akkor csak a vőlegényt, de jelezzétek, hogy az asszonka ne jöjjön, ő nincs meghívva.....
2013. ápr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%

Másodunokatestvér.


Én a helyetekben nem hívnám meg őket. Mondtad, hogy nem is túl szoros a kapcsolat.


Viszont ha mégis úgy döntenétek, akkor én is azt mondanám, hogy csak a férj jöhet, a nőcske nem. :)

Na jó, igazából ez se jó ötlet, mert a normális rokonok között ti lennétek a gonoszak. Bár gondolom mindenki értené a célzást(maximum ők ketten nem).


Egyáltalán nem hívnám meg őket.

2013. ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
100%
30: egy esküvőn sem voltam, ahol mindenki a mucikájával lett volna elfoglalva. Egyszerűen arról van szó, hogy ha családi eseményről beszélünk, akkor a családtagoknak, ergo az unokatesóm férjének is ott a helye...
2013. ápr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!