Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hivatalos vagyok a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hivatalos vagyok a barátnőm esküvőjére, de sajnos ma tudtam meg, hogy meghalt nagymamám testvére. Mit csináljak? Menjek el az esküvőre, ami hétvégén lesz, vagy ne?

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 19:24
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvöre elmész a táncos részre meg nem.Szerintem én elmennék.Azért a nagymama testvére nem akkora nagy rokon,hogy ne mehess el egy esküvöre....Pláne a mai világban.....
2013. júl. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
15%

Csak a szertartásra mennék el, de a lakodalomba nem.Ez nem önérzet kérdése,hanem együtt kellene érezni a mamámmal és a családdal. Ha egy rokon meghal, nekem nem lenne kedvem mulatni.

Igaz, hogy ma sok emberből hiányzik a másikkal szembeni együttérzés.

2013. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 belbolyhocska ***** válasza:
100%
Szerintem menj el az esküvőre. Elvégre a legjobb barátnőd és sokat jelentene neki. A halottakat pedig sajnos nem lehet visszahozni. :(
2013. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem meg ez az önérzet dolog legyen mindenkinek a SAJÁT szívügye és ne azért érezzük azt, hogy nem kéne elmenni egy esküvőre, mert anyu azt mondta gáz lenne elmenni, hanem ha én tényleg úgy érzem, hogy nem szeretnék/tudnék együtt örülni a párral, akkor nem megyek, ha tudnék akkor megyek és ezért nekem senki ne tegyen szemrehányást.

Utálom, amikor valaki más megakarja mondani, hogy mit érezzek, gondoljak, tegyek. Lehet a kérdezőnek ez a néni csak egy huszad rangú nagynéni volt, akivel évente egyszer találkoztak (nekem is ilyen mamám testvére, persze azért tudunk egymás dolgairól), ezért a legjobb barátnőm esküvőjét (legalábbis a szertartást) nem hagynám ki egészen biztosan. Az más téma, hogy bulizni valószínűleg nem lenne kedvem, de ezt már a barátnőm is megértené nyilván.

2013. júl. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
86%

Én mindig is gyűlöltem ezeket a marhaságokat, amiket temetések után kell betartani, feketébe öltözés és effajta sz.rságok...

Attól a másiknak már nem lesz jobb, hogy én egy évig feketét hordok, max én is betepisedek, a sok szürkétől, feketétől...

Ehhez hasonlóan, attól mert te nem méssz a legjobb barátnőd esküvőjére, már sajnos nem támad fel, nem jön vissza. Ergo, semmi értelme nem menni.

Ugyanígy én megértem azt is, aki az esküvőjét haláleset miatt nem fújja le. Az élet megy tovább.

Jól mondja a mondás élőket élőkkel, holtakat, holtakkal...



Én sem várnám el hogy miattam bárki is rosszul érezze magát, csak mert én nem vagyok. Ha valaki gyászol, az a szívében gyászol, nem tettekkel, szimbolumokkal.

mert lehet hogy valaki feketében jár, de a lelke nem ott jár...akkor meg semmi értelme...

2013. júl. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyszerüen hülyeség, érzelmi zsarolás. Kérdezd meg nagyanyádat, hogy zavarná-e, ha a legjobb barátnőd esküvőjére elmennél?

Az elhunyt rokon vajon azt akarná-e, hogy otthon gyászold?

Ráadásúl elég távol.

A gyásznál az emberek magukat síratják!

2013. júl. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%

Mond el neki ezt:

Sziasztok! Én nagyon szeretnék elmenni a temetésre, mert szeretem a mamát és a mama testvérét is szerettem. De ő az én legjobb barátnőm,szinte testvérem és neki nagyon fontos,hogy ott legyek. A mama testvére nem is egy közeli hozzátartozó, ha elmegyek a temetésre nem segít már rajta. Ő is azt akarná,hogy elmenjek az esküvőre.


Ja és szerintem nagyon,de nagyon bunkó családod van!

2013. júl. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
86%
Én elmennék. Az egészre. Mi nagy család vagyunk, a nagyanyám testvéreivel is tartom a kapcsolatot, de sajnálom, annyira nem áll közel a szívemhez egyik se, hogy egy esküvőt kihagyjak miattuk. Most azért maradjak le a legjobb barátnőm esküvőjéről, mert úgy kell tennem, mintha olyan nagyon gyászolnék? Nyilván a saját nagyanyám stb. az más, de így? Nekem olyan, mintha kb. a szomszéd, vagy valami más sima ismerős halna meg, elmegyek a temetésre, végig állom és ennyi. Nem játszom el, hogy most mennyire gyászolok stb. mert nem igaz.
2013. júl. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
27: az eskünő és a temetés nem egyszerre van, nem ez a gond.
2013. júl. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező. Neked van igazad!

menj el az esküvőre, mert meg fogod bánni, hogy a legeslegjobb barátnőd esküvőjére nem mentél el.

azt viszont nem fogod megbánni, hogy egy távoli rokonodat abban a pár órában éppen nem gyászoltad, amikor nem voltál otthon.

és tényleg nem a családodnak van igaza. csak el akarják venni az örömödet. ne hallgass rájuk.

2013. júl. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!