Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Pocakosan az oltár elé?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pocakosan az oltár elé?

Figyelt kérdés

Majdnem három éve szeretnénk babát. Most két hete kitűztük az esküvő időpontját. Erre tegnap pozitívat teszteltem. Nagyon örülök, de az esküvőt illetően kicsit elbizonytalanodtam. Nektek mi a véleményetek, terhesen végigcsinálni az esküvőt, lakodalmat, és vendégként mit gondolnátok?

Az az érzésem mindenki azt gondolná, csak azért házasodunk, mert jön a baba...



#esküvő #kismama #terhes menyasszony
2013. okt. 24. 11:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
60%
Sok boldogságot a leendő kis családnak! Valószínű mindenki ezt gondolja, aki meg nem az le van.. nézve.
2013. okt. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%

Ha csak most tűztétek ki az időpontot, gondolom még nem fizettetek semmiért. Én eltolnám az időpontot. Mondjuk én olyan vagyok, hogy nem tartanám úgy meg az esküvőmet, ha nem tudok úgy szórakozni, ahogyan szeretnék. Nem lehet még koccintani sem, nem lehet rendesen táncolni, másról nem lehet beszélni, csak babáról... Én így nem. Egyszer van ilyen nap az életben, azt élvezd is ki, de ez az én véleményem.


Ja, kimaradt: igen, sokan fogják azt gondolni, hogy csak a baba miatt házasodtok gyorsan össze, ami szintén nem túl szimpatikus.

2013. okt. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
79%

Előrébbhoznám az esküvőt,hogy majd 4-5 hónapos legyek,hogy még tudjam élvezni a lagzit. (utolsó 2-3 hónapban már nagy volt a hasam az ilyenhez)

a ki mit szól pedig nem érdekelne,akinek nem tetszik,az ne jöjjön.

3 év próbálkozás után így dupla öröm lenne.

2013. okt. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, ha jól sejtem, az elmúlt három évben úgy voltatok vele, hogy bármikor jöhet a baba, függetlenül attól hogy házasok vagytok-e. Ebből a szempontból igazából lényegtelen, hogy mondhatni egybe esik a kettő. Persze azért ügyeljetek arra, hogy lehetőleg ne 7-8-9 hónapos terhesen kelljen majd végigcsinálnod az egészet, mondjuk ez függ attól is, hogy milyen lakodalmat/esküvőt szeretnétek.

És igen, biztos lesz olyan, aki úgy fogja gondolni, hogy a baba miatt házasodtok össze most. De ha meg nem lennél terhes és úgy házasodnátok össze, akkor is lenne, aki azt hinné, hogy azért történik, mert jön a baba, különben miért házasodnátok össze. Tényleg, akartok templomi szertartást is? Mert egy domborodó pocakú menyasszony a templomban az idősebb korosztálynál jobban kiverheti a biztosítékot :)

Én mondjuk terhesen nem csinálnék végig egy esküvőt, de én amúgy is konzervatívabb vagyok ezzel kapcsolatban, de csak magam felé :)

A párod milyen véleményen van?

2013. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
80%
Mikorra tűztétek kii az esküvő időpontját? Hány hónapos terhes lennél akkor?
2013. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
72%

Semmi gond ezzel. Manapság szerintem nem gondol senki ilyesmit, hogy a gyerek miatt házasodnátok. Ha 3 éve próbálkoztok, azt gondolom a család, rokonok is tudják :)


Én személy szerint ha nagy pocakosan kellene esküdnöm, elhalasztanám az esküvőt mondjuk a szülés utánra, de nem azért mert "ki mit gondol" hanem mert a terhességgel van elég probléma, biztos nem hiányzik oda még a szervezéssel kapcsolatos stressz, felhajtás. A babának sem tesz jót a sok probléma, amíg a pocakban van.

Sok boldogságot és boldog babavárást! :)

2013. okt. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ezek is olyan vegyesek, mint most az én érzéseim :)

Kb 6 hónapos lennék az esküvőn.

A párom teljesen odáig van meg vissza, ő is azt mondta dupla öröm, még nagyobbat ünneplünk! :)

Igen, elvileg terveztünk templomit is, lehet akkor azt így hanyagolni kellene.

2013. okt. 24. 11:34
 8/33 anonim ***** válasza:
39%

Tesóm így volt, szüleim így voltak, nővéremet még tűz fölött is ugrasztották.


"csak azért házasodunk, mert jön a baba"

A hátsó gondolatosoknak, ha nem házasodtok, akkor meg az lesz a bajuk, hogy házasságon kívül születik a gyerek. A gyereket remélem nem csináljátok vissza ilyen ítéletektől való félelmetekben...


Sok nő magának szervezi az esküvőt, hogy olyan legyen, mint szeretné. Itt most majd lehet, hogy kénytelen leszel kompromisszumokat kötni, bizonyos dolgokat másokra bízni, így lehet, hogy nem olyan árnyalatú lesz a szalvéta, mint szeretnéd.

2013. okt. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
88%
Ha már most lemondással jár az egész, pedig még nem is szervezkedtetek (pl. templom kihagyása), biztosan áttolnám addigra, hogy már megszülessen és persze rá lehessen bízni már valakire.
2013. okt. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Kései Sirató ***** válasza:
89%

Én a lehető legkorábbi időpontot választanám, 30 nap múlva megtartanám a lagzit, amikor még abszolút nem is látszik, hogy jön a baba.

Ilyenkor ősszel is lehet szép esküvőt tartani, könnyebben is találtok ruhát, éttermet, zenészeket, mindent.

2013. okt. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!