Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miket kértetek/kérnétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miket kértetek/kérnétek nászajándékba?

Figyelt kérdés
Arra számítottunk, hogy a legtöbb rokontól pénzt kapunk majd, de sorra hív mindenki, hogy ők ajándékot szeretnének nekünk adni, mit kérünk. Eddig rákérdeztem az összegre, hogy mégis mennyiért gondolkodjunk (ez bunkóság). Már évek óta együtt élünk albérletben, így sokmindenünk van már. Most költözünk saját lakásba, így inkább a pénzre lett volna szükségünk a felújításhoz.
2014. máj. 1. 18:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Lehet nem telik nekik több tízezret oda adni. Szerintem azt kellene mondanod, hogy hozzanak azt amit szeretnének nem az a lényeg, hanem hogy ott legyenek és osztozzanak a boldogságotokban.
2014. máj. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Ha megint megkérdezik, mondd hogy nagyon köszönitek, de hiszen már együtt éltek, fel van szerelve a konyha, lakás, nem hiányzik semmi. Viszont a pénz vagy utalvány építkezéssel, felújítással, bútorokkal kapcsolatos üzletekbe nagyon jól jönne, hiszen még van mit felújítani.
2014. máj. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Második nem hülyék nyilván tudják ezt. Nem tudnak vagy nem akarnak pénzt adni akármi van nem is fognak.
2014. máj. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%

Nem mindenki tud tobbtizezer forintot adni, viszont pl a Tescoban tud venni gy etkeszletet 3000 forintert.... Osszeget nagyon nem illik kerdezni. Kerjetek ajandekkosarat, azt fel tudjatok hasznalni es nem baj, ha szaz darab van belole.

Mi aki kerdezte, annak elmondtuk, hogy mivel en imadok fozni, barmi johet, ami a konyhaba passzol. Edeny, tanyer, pohar, serpenyo, stb. Volt olyan, aki elmondta, hogy milyen sszegben gondolkodik, annak pl konkretan megmondtuk, hogy tesze azt egy ActiFry nagyon jo lenne.

Nalunk nem szokas penzt ajandekozni, igy az szoba se jott.

2014. máj. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom ismered valamennyire a rokonok anyagi helyzetét. Hacsak nem veti fel őket a pénz, eleve nem jó arra számítani, hogy a rokonság majd biztos összedob egy bizonyos összeget nektek.

Ha fáj, hogy nem jön vissza még a vacsora ára sem, ami bizony könnyen előfordulhat, akkor nem érdemes mulatságot, vacsorát rendezni. Csak maga a szertartás, és kész.

2014. máj. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem is az ajándék kosár jó ötlet, ha az neked nem jó egyszerűen mondd, hogy hozzanak amit akarnak....


Egyébként sok boldogságot 🎈🎉🎊🎉🎈


😃 👍

2014. máj. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Anyukádnak, nagyon közeli rokonoknak megmondhatod, ha valaki tőlük érdeklődik annak mondják meg, hogy igazából pénzre van szükségetek...


Szerintem még mindig jobb 3000 ft. borítékba, mint egy negyedik étkészlet.


Egyébként meg, ha valaki esküvőre készül, illendő legalább a menüét kifizesse, akkor segít az új párnak, nem pdig akkor, ha megveszi az ötvendik porfogót. Esküvőre csak nagyon nagyon közelinek vettem eddig ajándékot, és olyant, amit tudtam, hogy felhasznál. Máskor mindig pénzt adok, mert tudom, hogy arra nagyobb szükség van.


A meghívóba írt kuncsorgó verstől nekem is feláll a szőr a hátamon, de ha megkérdezik, hogy mit szeretnétek, nem parasztság azt mondani, hogy mindenetek van...

2014. máj. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Persze, szerintem is illik kifizetni min. a vacsora árát, de csak egy távolabbi rokonnak, ill. a barátoknak, ismerősöknek, ha netán egy csak ismerős is jelen lenne az eseményen.

Mert a közeli rokonnak akkor is ott a helye, ezt általában az ifjú pár is így gondolja, ha egy fillért sem tud adni. Hiszen a szeretet számít ebben az esetben, nem a pénz nyilván!

Egy nem közeli rokonnak azonban, ha még a vacsora árát sem tudja sajnos kifizetni, eleve nem illik elmennie! Tehát a meghívást ez esetben vissza kell utasítani. Barátoknál is ez a helyes eljárásmód szerintem. Illetve ilyenkor egy barát nyilván tudja, hogy az anyagiak miatt történik a visszamondás, tehát ha annyira szeretné, hogy ennek ellenére ott legyen az illető, akkor az ifjú párnak kell ezt mondani, hogy nem kell semmit sem fizetni, ha nem megoldható, mi annak is örülünk, hogy ott vagy, mert igaz barát vagy, szeretünk, stb.

2014. máj. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

És ha nem tudnak adni??

Én biztos nem azért hívnám meg őket, hogy kifizessék maguknak akár csak a vacsora árát is. Ha megtehetem, meghívom őket, és állom a költségeket - ha nem tehetem meg, nem rendezek ilyen esküvőt.

És ha megkérdezik, hogy mit hozzanak, azt mondanám, hozzon egy doboz bonbont. :)

2014. máj. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Persze, közeli rokonnak ott a helye, én is pontosan így gondolom, vagy például a legjobb barátnő, ha nincs pénze is legyen ott, anyagi helyzettől függetlenül. De finoman vissza lehet utasítani a meghívást egy távoli barátnak rokonnak, én legalábbis visszautasítanám, ha nem lenne pénzem, s egy későbbi alkalommal feköszönteném a párt. Tudom, hogy milyen nehéz összehozni egy esküvőt, főleg annak, aki nem kőgazdag, így a friss házasokat azzal segítem, hogy fedezem a menümet, s ha lehet egy kicsit még hagyok is plusszban. Szerintem ez így korrekt.
2014. máj. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!