Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jogosan haragudott meg rám a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan haragudott meg rám a családom, amiért végül nem szerveztem meg semmit? Miért nem a húgomat hibáztatják?

Figyelt kérdés

A húgom nagyon önállótlan. Ezt úgy kell érteni, hogy még egy időpontot sem tud kérni a nőgyógyászától vagy feladni egy csekket vagy levelet. Legnagyobb meglepetésemre a télen bejelentette, hogy összeházasodnak a barátjával. Ez szerintem nagyon korai, de anyuék úgy örültek neki, mintha ez lenne élete legjobb döntése.

Az esküvője szervezésének is nekiállt, de előbb anyuékra testálta át, majd mikor ők nem értették meg az elépzeléseit, engem kért, hogy segítsek. Végül csak követelőzött, hisztizett, lehülyézett stb. A pohár akkor telt be, amikor kiderült, hogy terhes vagyok a harmadik gyerkőccel és ő kikérte magának, hogy tehénként fogok megjelenni a nagy napján és szinte követelte, hogy vetessem el a kicsit. Ezután megmondtam neki nem is egyszer, hogy én minden szervezésből kiszálltam és az esküvőre sem fogok elmenni. Ő minden figyelmeztetésem ellenére úgy volt vele, hogy csak bosszúból mondok neki mindent, de közben szervezem az esküvőt.

Két hét múlva lesz a nagy nap és most kérte számon, hogy miért nem küldtem még el a meghívókat, miért nem tudja, hogy hol lesz a lagzi... Én ismét elmondtam neki, hogy NEM szerveztem semmit. Nagyon felkapta a vizet és most anyuék engem hívogatnak, hogy gyorsan csináljak valamit, mert nem lehet így tönkretennem a húgom esküvőjét. Az egész úgy jön le, mintha én lennék a hibás mindenért és tőlem várják el hogy kiengeszteljem a húgomat.


Elegem van abból, hogy még most sem látják be, hogy a húgommal valamit nagyon nem jól csináltak és még most is én vagyok a "nagy és ügyes nővére" akinek ksegítenie kell a kicsit.


2014. máj. 30. 17:18
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
98%

Nem, nem jogosan. Ha az én testvérem engem arra kényszerített volna, hogy vetessem el a gyerekemet, csak hogy kellően szalonképes legyek az ő "nagy napján", valószínűleg úgy vágtam volna szájon, hogy a Holdig meg sem áll. Ha már a szülei elfelejtették megnevelni.


A testvéred azért önállótlan, mert anyádék elkényeztették, mert nem engedték felnőni, mert mindent kivettek a kicsi kis kezéből.


Rendkívül súlyos nevelési hibákat követtek el mindkettőtökkel szemben - te kaptál meg minden felelősséget, azt is, ami nem a tied! -, úgyhogy ha itt valakinek joga van megsértődni és haragudni, akkor az kizárólag te lehetsz.


A te kicsi nővéred most készül esküdni. Felnőtt embernek szoktak - elvileg - házasságra lépni, akik majdan a saját gyermekeikért fognak felelősséget vállalni. Vagy talán az is a te hibád lesz, ha nem leszel hajlandó pelust mosni a kicsi hugocskád kölykei alól?


Bocs, ha kemény vagyok, de nagyon felhúztam magam.

2014. máj. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
97%
Bocs, a kicsi hugocskád.
2014. máj. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
97%

Egyáltalán nincs igaza sem """drága""" húgodnak, sem a családodnak! Nekem ebből az írásból úgy jön le, mintha a családod szemében mindig a hugi volt az isten, te meg csak tedd a dolgod. A helyedben elhatárolódnék tőle, de még a családtól is ha ezek után Téged hibáztatnak! És nehogy megtörj, csak azért, hogy ne "veszítsd" el őket, mert abszolút nincs igazuk!!!!! Sajnálom, hogy ilyen húgod-családod van..

Hány éves ez a szutyok, már ne is haragudj?

2014. máj. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
98%

Nekem ott akadt fel a szemem hogy " ő kikérte magának, hogy tehénként fogok megjelenni a nagy napján és szinte követelte, hogy vetessem el a kicsit."


Hát ezek után..Persze hogy neked van igazad!

Milyen testvér az aki azt követeli hogy vetesd el?

Megmondtad neki: Nem szervezel.Ha a kicsi agyacskájával nem tudta felfogni,akkor így járt.

Ha hívnak,mondd meg hogy Megmondtad,nem szervezel,megbántott,a gyereked életéről is dönteni akart,a saját esküvőjét szervezze ő.

Ő hogy képzelte ezt el?Majd díszvendég lesz a "saját nagy napján"?

2014. máj. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
98%

Hú ez nagyon durva!! Nekem úgy tűnik, hogy ebben a családban csak te vagy normális. :) Igaza volt a húgodnak, nem fogsz tehénként megjelenni, mivel esküvő sem lesz.

Nem is értem mi közöd neked a szervezéshez?! Mi a férjemmel mindent ketten szerveztünk, a meghívókat is én csináltam, együtt vittük el mindenkinek akinek tudtuk., nem mással akartuk elküldetni.

Egyetértek a többiekkel abban, hogy nem való a húgodnak a házasság. Te csak örülj a babádnak, és ne foglalkozz ezekkel az eszementekkel. Ne idegeld magad rajta, annyira röhejes ez az egész.

2014. máj. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
45%
Nagy baj, ha én ezt nem hiszem el, legalábbis így nem, ahogy előadod?
2014. máj. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
86%

Az abortusznál kibuktam!!

És ti tesók vagytok??!?

2014. máj. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
96%

Valószínűleg a húgod a "kiskedvenc" a családban, ezért nem rá haragszanak.

Nagyon helyes, hogy nem szerveztél semmit. Meg is mondtad neki, hogy nem szervezel, akkor mit van úgy oda? Nem fogta fel agyilag? Hát az az ő baja...

De elég bunkó is, hogy mondhat Neked olyat, hogy vetesd el a gyermekedet? Az a kicsi az ő unokahúga/öccse (Ugye? Kicsit magasak nekem a rokoni szálak...) lesz? Hát ez kész.

Elhiszem, hogy nagyon dühös vagy, de tudod mit? Ne érdekeljen, mi lesz az esküvőjével, komolyan, én el sem mennék >.<

Kapcsold ki a telefonod, és csinálj magadnak egy jó kis teát, az most megnyugtat! :)

2014. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
97%
Ha a húgod eléggé felnőttnek érzi magát a házasságra, akkor szervezze meg a saját esküvőjét.
2014. máj. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez igaz és nem csak valami regényből vett kamu történet , akkor javaslom neked hogy SZ.RD LE AZ EGÉSZ ESKÜVŐT!
2014. máj. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!