Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Párommal eljegyeztük egymást,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal eljegyeztük egymást, és kitűztük az esküvő időpontját, de leendő anyósom (és apósom) mindent megtesznnek, hogy ne házasodjunk. Ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Még mindketten egyetemisták vagyunk, de mellette dolgozunk, együtt élünk már több mint 1 éve, a szülőktől nem kapunk (anyagi) támogatást. Húsvétkor volt az eljegyzés, de már régebb óta beszéltünk róla, mindketten úgy gondoljuk, hogy fontos az esküvő, a páromnak különösen, mert így nevelték a szülei. De itt a gond: a szülők szerint elsietjük a dolgot (2 éve vagyunk együtt). Nagyon meg akarják akadályozni az esküvőt, holott állítólag velem nincs bajuk, csak a fiukat érzik még túl gyereknek egy ilyen lépéshez. (Azt mondták, legkorábban 5-7 év múlva házasodhatunk szerintük.) Ezért aztán érzelmi zsarolásba kezdtek (hogy nem jönnek el az esküvőre, hanem végigsírják majd a napot, hogy a nagyszülők nekik panaszkodnak a telefonba, hogy mi milyen hibásan döntöttünk, meg hogy biztos terhes vagyok, és kényszerítem a párom az esküvőre - nem vagyok terhes, még egy jó darabig nem tervezünk babát - ). Ez a páromat nagyon megviseli, és nem tudja, hogy mit tegyen, visszamondjuk-e az esküvőt, de közben már sok előkészületet tettünk, meg mindenkit meghívtunk (az én rokonaimnak nincs semmi bajuk azzal, hogy össze szeretnénk házasodni).

Ti mit reagálnátok a én helyemben, és mit mondanátok a vőlegényemnek? (23f és 21l)



2014. jún. 10. 16:33
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

Többen tanácsoltátok, hogy várjunk 1-2 évet, ami igazán logikus, amolyan a káposzta is megmarad, a kecske is jó lakik megoldás, de ezzel nekem az a gondom, hogy tartok tőle, hogy ha engedünk, azt fogják hinni, hogy ők irányíthatják a mi életünket. Pl. nem akarom, hogy majd 4-5 év múlva, ha jön a baba, folyton beleszóljanak, hogy mi hogy neveljük. Vagy ha úgy döntünk, hogy külföldre költöznénk, de ők "megtiltják"? Ha most az lesz, amit ők akarnak, hogy lehetek benne biztos, hogy később nem tudják hasonlóan zsarolni a párom?

A másik pedig, hogy én mit mondjak az én rokonaimnak, miért marad el az esküvő? Ha elmesélem a sztorit, akkor tutyimutyinak hiszik a vőlegényem...

2014. jún. 25. 23:03
 32/44 Kései Sirató ***** válasza:
83%
Ha nem az van , amit szeretnétek, akkor éretlenek és befolyásolhatóak vagytok. A párod is és te is, te azért, mert még ezt se mered felvállalni, hogy megmondd az igazat a rokonaidnak.
2014. jún. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ti tudjátok, hogy össze akartok e házasodni, vagy sem. Senkinek nincs beleszólási joga, zsarolni pedig gusztustalan dolog a saját gyerekét!

Az is gyomorforgató, hogy mennyien kárálnak, hogy jaj, fiatalok vagytok... nem hinném, hogy általánosítani kéne. Fiatalon is meg lehet találni az igaz szerelmet.

Őszig még van idő, hogy megbékéljenek. Különben ha normálisan viselkedtek volna, és megkérnek titeket szépen, hogy várjatok még 1-2 évet, azt gondolom, teljesíthető is lenne. De ez az érzelmi zsarolás, amiről írsz... inkább ők a gyerekek, és nem a vőlegényed.

2014. jún. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim válasza:
60%

Üdv és Gratula! :)

Nagyon ritka manapság, hogy ilyen fiatalon tudjátok mit akartok, eltartjátok magatokat, külön éltek, és ez mind tanulás mellett. Plusz, hogy még az esküvő költségeit is ti álljátok.

Régebben fiatalon volt szokás házasodni/férjhez menni, aki 25-28 évesen még egyedül volt, vénleánynak számitott. Az én szüleim, apum 21, anyum 20 évesen házasodtak, 28 éves korukra már megvolt a második baba. Mostanság... hát minél tovább éljünk anyuka meg apuka nyakán, ugy h még csak nem is dolgozunk, mert az a menő. (Tisztelet a kivételnek!)

Én itt vagyok 26 évesen, 18 éves korom óta dolgozom és ugyancsak azóta külön élek a szüleimtől, nem mintha nem maradhattam volna otthon, csak vágytam arra, hogy a magma ura legyek. A párom is 18 éves kora óta külön lakott a szüleitől, dolgozott, igaz hogy az első egyetembe a szülei is besegítettek annyival, hogy fizették a lakbért (más városban tanult mint ahol a szülők laktak), de a mesterít és a második egyetemet már ő állta.

A párommal 6 éve vagyunk együtt, nállunk eljegyzés nem volt, nem akartunk nagy felhjatást, 2 éve csak simán megkérte a kezem, és utánna egy álltalam készitett ebéd keretén belül, a szülők, tesvérek, nagyszülő, megünnepeltük. Az esküvőnk most lesz augusztus 2-án. Mi szerveztük, mi álljuk a költségeket a megspórolt penzünkből, és harag ide vagy oda, bejelentettük mindkettőnk szüleinek, hogy úgy és olyan lesz amilyet mi szeretnénk, szóval legyenek szívesek nem beleszólni. Az én szüleim, csak annyit kérdeztek, hogy miben tudnak segíteni, a párom szülei rögtön azzal jöttek, hogy igy legyen meg úgy. Pl. ülünk a párommal egyszer a szüleinél és szóba kerül, hogy a levesbe milyen tészta legyen, én mondom h eperlevél vagy a vékony cérna tészta, erre az anyukája bevágja, hogy csakis csiga tészta mehet, mert ha nem az lesz, ők el sem jönnek. Erre én sem voltam szívbajos, beszóltam, hogy nagy kár, mivel csak egy fiuk van és csak egyszer nősül. A párom meg azt mondta, hogy akkor szóljanak bele ha ők állják az esküvőt á-tól z-ig. Ha meg nem akkor csak véleményeket fogadunk el és nem érzelmi zsarolásokat és kikötéseket.

Szóval, az én szerény véleményem az, ha ti álltok mindent, ne engedjétek hogy beleszóljon senki. Az esküvő a ti nagy napotok, ti döntitek el, hogy mikor, hol, hogyan és nem más. És főképp, ez a ti életetek, nem az övék.

Idézlek: “Nagyon meg akarják akadályozni az esküvőt, holott állítólag velem nincs bajuk, csak a fiukat érzik még túl gyereknek egy ilyen lépéshez. (Azt mondták, legkorábban 5-7 év múlva házasodhatunk szerintük.)”

Szerintem az anyukájának az nem tetszik, hogy jössz te, és elveszed tőlle az ő kicsi fiát és nem lesz kit irányitgasson. Ha eltartjátok magatokat, ti szervezitek az esküvőt , szeretitek egymást, akkor milyen jogon mondják meg ők nektek, hogy mikor házasodhattok? Kérdezz vissza, hogy ők hány évesen házasodtak és az ő anyósa nem tartotta túl fiatalnak az fiát a házassághoz.

Pl. nekem megvolt az a “szerencsém”, hogy egy pár hónapig nálluk laktunk és 6 év alatt amióta együtt vagyunk csak kiismeri az ember az jovendőbeli anyósát, mikor elkezdtük az esküvőt szervezni, én megmondtam a páromnak, ha engem akar feleségül venni és nem az anyukáját, akkor énmellettem álljon ki és nem az anyuja mellett.

Ha ti akartok esküvőt, akkor lesz esküvőt, akkor lesz. Szép lenne ha ők is ott lennének, de ha nem tudnak belenyugodni a ti döntésetekben, akkor inkább el se menjenek.

Bocsi, egy kicsit hosszúra sikeredett. :)

2014. júl. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
70%

Eltelt kettő és fél év. Összeházasodtatok a tervezett időben?

Anyósod hogy reagált?

Együtt vagytok még?

Gyerek van már?

Mesélj :)

2017. jan. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
70%
Ez engem is érdekelne
2017. jan. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
70%
Engem is.
2017. jan. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
MI a helyzet, kérdező?
2017. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:
Esküvő még nem volt, de azóta is együtt vagyunk, ma tudtam meg, hogy babát várok tőle :)
2017. jan. 18. 16:34
 40/44 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :)
2017. jan. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!