Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szokas megkerdezni a meghivott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szokas megkerdezni a meghivottakat arrol, hogy vegetarianusok vagy allergiasak valamire?

Figyelt kérdés
A helyszin altal kinalt etelek mindegyike tartalmaz hust vagy halat. A legjobb baratnom vegetarianus, egy masik baratunk glutenerzekeny. Nyilvan nem szeretnem, hogy barki rosszul legyen, menjen a hasa vagy ehes maradjon. A helyszinen a szervezo holgy azt mondta, hogy ha valaki vaamit nem eszik mert vega vagy hasonlok, keszitenek neki kulon etelt, felar nelkul, ami szerintem nagyon korrekt dolog. Anyosjeloltem szerint ez hulyeseg, szorszalhasogatas, sose kerdeztek meg ot, pedig sok eskuvon jart mar.
2015. ápr. 16. 22:40
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
A mogyoró stb allergiások az egész életüket úgy élik le, hogy erre figyelnek, az esküvődön sem lesz másként. Mi azért minden allergiára nem kérdeztünk rá, meg hát amúgy sem jellemző nagyon, hogy mogyorót, apró magvas gyümölcsöt (pl eper) raknak a menübe, mert általában ezekre van - de azért elég ritkán - allergia. Amit megkérdeztünk az a lisztérzékenység meg a cukorbetegség miatti más menü. Nálunk mondjuk nem kérte aki érintett volt, de megköszönték, hogy gondoltunk rájuk.
2015. ápr. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Kedves toletek. :)
2015. ápr. 17. 01:35
 13/33 anonim ***** válasza:
Amúgy kérdezzétek meg, hogy működik a más menü, mert pl. én már láttam olyat, hogy az étterem azt képzelte, hogy a liszt-érzékenynek jó lesz ugyanaz a leves, mint a többinek csak tálalás előtt kiveszik a tésztát belőle... meg ilyenek..
2015. ápr. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Ez eleg gaz. :( Szerencsere egy nagyon jo helyet talaltunk, ahol a konyhafonok a csalad jobaratja.
2015. ápr. 17. 02:10
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

A vegával még nincs nagy baj, ő tud köretet, zöldséget, ilyesmi enni (grillezett, ha tojást sem fogyaszt...), a gluténérzékeny viszont lehet, hogy semmit, ő fontosabb kajaügyileg.


Unokatesóimnak olyan súlyos, hogy 4-5 szem MORZSÁTÓL begörcsölnek - mondjuk véletlen rákerült a nem gm liszttel panírozott dolgokról.

2015. ápr. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
32%
Mi nem kérdeztünk meg senkit,eszünkbe sem jutott ez.
2015. ápr. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Én beleírnám a meghívóba, hogy jelezze az, aki speciális étkezést kér és ebben benne van minden (vega, bármilyen ételallergia, cukorbetegség, stb.)
2015. ápr. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenkit végigkérdeztem, hogy van-e esetleg valami allergiája, vagy étkezési szokása, amit figyelembe vegyünk.


A többségéről tudtam, hogy mire érzékeny, de a vegán életvitel mindenkinek a magán ügye, arról nem biztos, hogy tud az ember.


A végeredmény 1 lisztérzékeny, 1 szójaérzékeny, 2 laktóz érzékeny.


Az étterem fele jeleztük, 4 fő külön tányérszervírozáson kap olyan menüt, amit megehet, illetve a torta legfelső szintjét ennek megfelelő kivitelben kértük.

2015. ápr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szokás megkérdezni. Egy figyelmes vendéglátó megkérdezi a vendégeit. Amit még érdemes megkérdezni, mert tapasztalatom szerint sokkal több embert érint, mint elsőre gondolnánk, az a cukorbetegség.
2015. ápr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is többen voltak allergiások, speciális étrendet követők. A többségről tudtuk, akinél pedig bizonytalanok voltunk, ott megkérdeztük. Így olyan menüt állítottunk össze, amiből mindenki tudott enni.

Én voltam egyszer nagypénteki esküvőn, ahol a vendégek kb. fele katolikus volt és nem fogyasztanak húst ezen a napon, ráadásul volt több vegetáriánus is. A menü pedig csak húsos ételekből állt, mert a pár azokat szerette. Mit ne mondjak, érdekesen jött ki, hogy ott álltak a nagy húsos tálak érintetlenül, a krumplipürét meg alig tudtuk szétosztani, hogy mindenkinek jusson valami ennivaló.

2015. ápr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!