Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szokas megkerdezni a meghivott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szokas megkerdezni a meghivottakat arrol, hogy vegetarianusok vagy allergiasak valamire?

Figyelt kérdés
A helyszin altal kinalt etelek mindegyike tartalmaz hust vagy halat. A legjobb baratnom vegetarianus, egy masik baratunk glutenerzekeny. Nyilvan nem szeretnem, hogy barki rosszul legyen, menjen a hasa vagy ehes maradjon. A helyszinen a szervezo holgy azt mondta, hogy ha valaki vaamit nem eszik mert vega vagy hasonlok, keszitenek neki kulon etelt, felar nelkul, ami szerintem nagyon korrekt dolog. Anyosjeloltem szerint ez hulyeseg, szorszalhasogatas, sose kerdeztek meg ot, pedig sok eskuvon jart mar.
2015. ápr. 16. 22:40
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
85%

Kb. az emberek 15-20%-át tuti érinti valamilyen probléma: allergia valamelyik összetevőre, vegetáriánus vagy vegán életmód, cukorbetegség stb. Szerintem a vendéglátónak a szervezésen belül az is feladata, hogy gondoskodjon minden vendége ellátásáról. A hideg kiráz az olyan hozzáállástól (többször olvastam itt, a GYK-n is), hogy majd eszik köretet, aki nem eszik húst, ne az ő pénzén finnyáskodjon. :o


Szerintem tök jó dolog, hogy nektek eszetekbe jutott, az étteremnek is jár a piros pont a figyelmességér. :) A szülők még más világban jártak lagziba fiatal korukban, volt egy pörkölt tésztával meg töltött káposztával, nem volt általában ekkora választék. A cukorbetegséggel, koleszterinnel se nagyon törődtek az emberek, látszik is a várható életkor emelkedésén, mennyit javult a helyzet ez ügyben az utóbbi évtizedekben. Így az ő szempontjaik is érthetőek, de ne fogadd el, hogy a ti esküvőtökön is úgy kell lennie. :)

2015. ápr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Kis létszámú esküvőnk volt, de a tanúm zsidó vallású, így neki - az étteremmel egyeztetve - kóser étteremből hozattunk ételt. (Mivel a sima étteremben alapvetően keverik a tejes és húsos dolgokat, eszközöket, valamint disznóhús is megfordul a konyhán, ott egyáltalán nem tudták volna megoldani.)
2015. ápr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

"Mindig van a menüben olyasmi, amit vegetáriánusok ehetnek. A mi esküvőnkön is volt. Egyszerűen alap."

Ez bizony így van, de az is biztos, hogy az éttermek 80%a

betudja az ilyen igényt azzal, hogy zöldségféléket paníroznak, és kisütnek abban az olajban, amiben a húst sütötték előtte, és feltálalják egy tálon a sülthúsokkal. Egy magára adó vegetáriánus ezekből nem eszik.

Nem szokás, de nagyon jó fényt vet a vendéglátókra, (mert hát ugye az ifjú pár ez esetben vendéglátó) ha a vendégeik étkezési szokásaihoz illesztik a kínálatot, akár személyre szabottan is.

Magam részéről a cukorbetegséget nem tartanám számon különösebben, mert egy rendesen betartott diéta esetén némi kilengés még nem okozhat problémát. És itt tényleg fennáll az, hogy tud válogatni olyanokból, amit megehet. Viszont az már szép gesztus, ha a desszertnél külön készül nekik valami. Családunk következő lakodalmán vendég lesz egy hölgy, aki glutén mentesen étkezik és ráadásul vegan. Neki természetesen külön főzünk (főzök)

Szerintem megoldható még 100 főnél is, igaz, komoly együttműködést igényel az étterem felszolgáló személyzetével és a konyhával. Szép feladat, és ne hagyd magadat lebeszélni róla.

2015. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó, azért elég meredek dolgokat mondasz. Egyrészt engem kevésbé hatna meg az, ha egy vegetáriánus nem eszik a számára készített ételből, mert mi van, ha ugyanabban az olajban sült, mint a hús.. hát b*sszus, és mi van, ha egy boltban is árulták a kettőt? Értem én, hogy elvek, de neki nem lesz semmi baja attól, ha esetleg tényleg véletlenül érintkezett a két étel, ami egy normális életterem esetén nem is történik meg. Ezzel szemben egy cukorbeteg diétája nem arról szól, hogy heti 6 napig nem ehet dolgokat, a hetediken meg igen, ez nem olyan, mint a fogamzásgátlás, hogy a helyesen folytatott diéta védettséget biztosít a következő 7 napra.. Ugyanúgy rosszul lesz, ha olyasmit fogyaszt, amit nem kellene, mint az ételérzékeny. No utóbbiaknál persze már tétje is van annak, ha ugyanazon olajban készül az ő ételük, mint a többi vendégé, amit szintén illik fokozottan figyelembe venni. Ha valaki ténylegesen gondot fordít ezekre az igényekre, akkor nem igazán van joga különbséget tenni, szerinte melyik esetben fér bele egy kis csalás, mert nem a saját egészségével játszik. Ha mégis osztályoz, akkor azért mégiscsak a betegség miatti szükségleteket illene előbbre sorolni annál, aki saját döntése miatt mond le bizonyos ételekről.
2015. ápr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
49%
utolsó, mi is a saját egészségünkkel játszunk, ugyanis, annyira elszokhatsz a hústól, hogy simán rosszul lehetsz attól a mennyiségtől, ami belekerült az olajba...s nem, nem akarunk egy gramm húst se enni, se zselatint, se egyebet, mert szerinted az nem is hús.
2015. ápr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
66%
24: vegaként mondom, számít. Évek után először ettem - tudtomon kívül - pár kanál olyan levest, amibe hús is főtt, kihánytam... :( Egyszerűen kijön az íze, nem finnyásság, nem kívánom a húst, rosszul leszek az ízétől, illatától. De személyesen ismerek olyat, aki allergiás a húsra, ő szükségből lett vegetáriánus: amint eszik egy kicsit, megy a hasa, szóval egy fokkal sem jobb a többi ételallergiánál.
2015. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Kedves vegák, lehet, hogy valóban rosszul lesztek, mert elszoktatok a hústól (ez nem a hús egészségtelenségét bizonyítja, egy ismerősöm a gyümölcstől lesz rosszul, mert nem szokott fogyasztani..), ha figyelmesen olvastok, nem azt írtam, hogy mindegy, mit tesznek elétek. Azt írtam, hogyha valaki figyelni akar erre a dologra, akkor azt 100%-osan tegye, vagy ne is foglalkozzon vele, emellett elsősorban azokat kellene "súlyosabb kategóriába" osztályozni, akinek valóban életveszélyes lehet eltérni a diétától. Konkrétan a cukorbetegséget elhanyagolni elég durva szerintem, ugyanis annak csak legenyhébb tünete az, amit a nem megszokott étel fogyasztása miatt ti megtapasztalhattok.
2015. ápr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
66%

26 és 21 válaszokat írtam, nem véletlenül írtam bele nem csak a cukorbetegséget, de a magas koleszterint is. Ha valaki éveken át tartja a koleszterines diétáját és elé raknak egy sültes tálat csupa zsírban tocsogó étellel, az igen csak bajban lesz, ha jól akar lakni, ahogy a cukorbeteg is hasonló esetben.


De fogadd el, hogy a vegetáriánus diétája is ugyanolyan komolyan veendő, ahogy látom, te is inkább válogatósként tekintesz ránk. :) Képzelj el egy összetevőt, amit nagyon utálsz, majd képzeld mellé, hogy az esküvőn, amin vendég vagy, az összes főételben és levesben benne van ez. :)) Na, ugye, nem olyan könnyű így nézve.


Szerintem alapvető, továbbra is azt mondom, hogy a vendéget azért hívom meg, hogy jól érezze magát. Ha zsidó, hozatok neki kóser ételt, ha muszlim, és az esküvő a ramadán idejére esik, megbeszélem a pincérekkel, hogy neki biztosítsanak később meleg, friss ételt. Ha vegetáriánus, vegán, ételallergiás, akkor legyen neki megfelelő menü. Legyen sovány hús és zöldségköret a magas vérnyomásúnak, legyen diabetikus édesség a cukorbetegnek stb. Egy esküvő mindenképpen milliós tétel, akkor ennyi férjen bele. Ez nem ingyenkonyha, ahol örülj, hogy kapsz valamit, hanem vendégvárás. :)

2015. ápr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
41%

7 éve volt az esküvőnk,nem kérdezősködtünk ilyen dolgokról....

Ha valakinek ételallergiája van,jelezze,nyilvàn mindent megtennék hogy jól érezze magàt,mert nem tehet róla és tudom,hogy ez egy nagyon kellemetlen betegség.Viszontio vegetàriànusokkal és hasonlókkal,akik jó dolgukban nem tudnak mit kitalàlni,sosem foglalkoznék,egye azt amit normális ember,vagy maradjon éhen.

2015. ápr. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálnám, ha ez a pezsgő vita ezzel a negatív kicsengésű hozzászólással zárudna, mit 29-es volt kedves és hozzátett.

28-as hozzászólóval teljesen egyetértek: minden vendég kapja meg a személyre szóló figyelmet a vendéglátójától! Ez a vendéglátás lényege!

(gyűlölöm azt a gondolatot, "hogy ez a te napod, ne törődj semmivel, úgy csináld, ahogy neked jó"

Az igazság, hogy ez tényleg a Te napod, és mellesleg még felelős vagy kb. 30-200 ember jóltartásáért is, akik a Te örömödre és tiszteletedre gyűltek össze. Erre írtam, hogy ez szép feladat, és komoly dolog ennek megfelelni.

És ha hiszed, ha nem, kedves Kérdező, megéri a külön gondoskodás a vendégeidről, nagyon hálásak és meghatódottak lesznek, ha érzik, látják, hogy személyes figyelemmel vagy irántuk. Többek között ettől tud bensőségessé válni az esemény.


A cukorbetegség, mint diétás étrenddel való együttélés, számomra azért van kissé hátrébb, mert egy gyakorlott cukorbeteg (pl: én) az elé tálalt ételekből szemre ki tudja válogatni a számára MENNYISÉGBEN megfelelő szénhidrátot tartalmazó ételt. Ránéz, és tudja, hogy ebből ennyit, abból annyit ehetek ma, és kész. Max egy kis ráhagyás, a hangulat kedvéért:). És ebben nagy gyakorlata van, mert ezt teszi minden nap.

Ezért nem értem, hogy mi itt a probléma. Semmi! Önmérséklet! mint minden nap. (természetesen ez csak azokra vonatkozik, akik tényleg követeik és betartják a diétájukat, és nem azokra, akik csak társasági cukorbetegek, és közben mértéktelenül falnak bármit, bármikor, bárhol, és utána nagy hanggal mesélik, hogy tegnap is 12 volt a cukrom)

És ilyenkor jön a gesztus, hogy diabetikus sütemények és torta van a vacsora végén felszolgálva nekik. A koleszterin diéta szerintem ugyanebbe a kategóriába tartozik, és akkor még nem beszéltünk az epésekről..... és a köszvényesekről....na ugye, eddig már csak nem kellene eljutni, végülis ez egy lakodalom, nem pedig a II-es Bel. :)

2015. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!