Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van olyan közeli családtagod,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan közeli családtagod, akit teljesen hidegen hagy az esküvőd?

Figyelt kérdés

A sógornőmről van szó. Fél éve volt az eljegyzés és eleinte úgy volt, hogy ő lesz a vőlegényem tanúja. De különböző családi problémák miatt a vőlegényem elbizonytalanodott, hogy tényleg a testvére legyen-e a tanúja. Az nem lényeges, hogy mi miatt, mert a sógornőm nem tud erről az elbizonytalanodásról. Ami nekem rosszul esik az az, hogy amióta elkezdtük a szervezést, egy árva szóval nem érdeklődött az esküvőnk felől. Ezt szó szerint értsétek. Nem nézte meg a gyűrűinket, a ruháinkat, még azt sem kérdezte meg, hogy melyik étteremben lesz a lagzi. Amikor találkozunk, kizárólag róla és az ő családjáról beszélgetünk, hogy mik történtek velük, stb. Félre ne értsetek, én nem szeretném, hogy körbeugráljon, nem szeretném, hogy csak a mi esküvőnkről szóljon a beszélgetés. Szó sincs erről. Csak tudjátok nagyon feltűnő, hogy kvázi a félig idegen ismerősök, kollégák időnként szoktak érdeklődni, hogy mi újság, hogy haladunk a szervezéssel, tőle pedig semmi ilyesmit nem tapasztalunk. Még akkor is teljes közönyt mutat, amikor például egy családi ebéden valaki felhozza a témát. Ez természetesen a vőlegényemnek is rosszul esik és látom rajta, hogy őrlődik, mert hát mégis csak a testvére. Tanúnak lenni szerintem megtiszteltetés és rossz érzéssel tölt el, hogy olyan emberé lenne ez, akinek semmit sem jelent.


Még egyszer szeretném hangsúlyozni, hogy a sógornőm nem tud arról, hogy a vőlegényem elbizonytalanodott, hogy ő legyen-e a tanú, tehát nem amiatt közönyös, mert esetleg megsértődött volna.


Egyébként csak a vőlegényemtől sem szokott semmit kérdezni négyszemközt. Gondoltam rá, hogy mi van, ha tőle érdeklődik, amikor én nem vagyok ott, de ez nincs így. A tanú kérdését én nem szoktam felhozni, csak a vőlegényem. Időnként mondja, hogy nem tudja mi legyen. Én meg erre csak annyit szoktam válaszolni, hogy ezt neked kell tudnod.


A kérdésem az, hogy szerintetek elmondjam-e a vőlegényemnek, hogy nekem nagyon rosszul esik a testvére közönye? Illetve, hogy te tapasztaltál-e már hasonlót és ha igen, milyen érzéssel töltött el.


Köszönöm szépen.


2015. ápr. 22. 08:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
50%
Cserelnek veled. Engem a sogornom hagy hidegen, de o tulbuzgoan segiteni akar. Amugy apamat hidegen hagyja. Sose volt jo kapcsolatom vele, utalatos, arrogans, meg se lesz hivva.
2015. ápr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%
Az én sógornőm is ilyen, semmi nem érdekli, és nem is kérdez soha semmit, az elején engem is zavart, de engem már hidegen hagy a viselkedése, tudom, hogy csak szimplán irigy. Az viszonyt fájó pont, hogy a saját anyám is ugyanilyen közönnyel viselkedik.
2015. ápr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
55%
Van igen, az anyósom, vagyis a párom édesanyja. Egyáltalán nem örül az esküvőnek, így nem is érdeklődik, nem is segít a szervezésben :(
2015. ápr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
51%

Nekem több ilyen is volt :( Az első az anyukám. Ritkán érdeklődött, amit még le is nyeltem volna, de 3 héttel az esküvő előtt újra elkezdett inni, aminek az eredménye persze intenzív osztály lett, az esküvő előtti napon is életmentő műtétet hajtottak végre rajta.

Mi ez, ha nem önzőség???

Unokatesómnak és az anyjának összesen 1 hónap alatt kb. 50-60 hívást, sms-t, e-mailt, üzenetet hagytam, írtam, a végén már kínomban leírtam, hogy mikor hol lesz, várjuk őket, de le se sz.rták + augusztusban azért meghívott a velencei tóra. Mondom köszi, nem, nem is beszéltünk azóta, férjem kuzinja meg nem jött el, pedig egy utcában lakott a lagzi helyszínével, de a menetnél kiállt a kapuba megnézni minket :( Ez elég durva volt :(

Rosszul esett, de ez van :( nem tudunk vele mit csinálni, én viszont simán megmondtam a férjemnek a véleményem, nem is feltétlenül szépen.

2015. ápr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

Nem feltétlen kell érdekelnie a TI esküvőtök....ne tukmáljátok a ti eseményeteket másokra, még ha az rokon is.

Ez nektek a legfontosabb, másnak nem lesz az ha fejre álltok akkor sem.

2015. ápr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Azon már én is túltettem magam, hogy a sógornőm nem igazán érdeklődik felőlünk. Nem csak az esküvővel kapcsolatban, hanem úgy általában sem. Ez már engem sem érdekel.


De az igenis zavarna, ha ő úgy ülne ott a párom mellett, hogy neki ez semmit sem jelent. Másrészről meg megértem a páromat, hogy mégis csak a testvére és őrlődik a döntést illetően. Szívem szerint elmondanám neki mindezt, de bennem van az is, hogy nem akarok nyomást gyakarolni rá.

De valahogy szerintem finoman meg fogom neki mondani.

2015. ápr. 22. 09:57
 7/25 A kérdező kommentje:
Dehogy tukmáljuk másokra, sőt! Nem is nagyon szoktunk beszélni róla, csak ha kérdeznek.
2015. ápr. 22. 09:59
 8/25 anonim ***** válasza:
77%

Most biztos le leszek pontozva, de muszáj leírnom.

Amíg nektek sokat jelent az esküvő, másoknak SEMMIT! Mint ahogyan nekem sem. Abszolút hidegen hagy. Pedig nő vagyok, és még házas is (egyszerű, kéttanús polgári szertartásunk volt, még gyűrűnk sincs).

A legjobb barátnőmnek nagy lagzija volt, habos-babos ruhával, hintóval, és tudta, hogy engem ezek a hidegen hagynak, mégsem sértődött meg, hogy soha nem érdeklődöm. Arra tudott rávenni, hogy a menyecskeruha próbájára menjek el, bár azt élveztem, mert abszolút nem szokványos ruhát nézett ki magának, és tudta, hogy a többi barátnője, meg a családtagjai csak lebeszélni akarják, "mit szól majd a násznép??" alapon. És én őszintén mondtam neki, hogy jól áll-e vagy sem.

És nem is traktált a sok nekem értelmetlen szervezési dolgokkal, mert hogy ismer, és tudja, hogy hidegen hagy.

Egyszóval nem mindenki van oda a lagzikért, esküvőkért, és az ezt körítő csinadrattáért. Ezért elítélni valakit nagy böszmeség.

2015. ápr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%
En nem kedvelem a sogornomet. En is lesz.rnam az eskuvojet. Nalatok is hasonlo lehet a helyzet.
2015. ápr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Én azt megértem és elfogadom, hogy neki ez semmit sem jelent, bár rosszul esik. Nem magam miatt, hanem a vőlegényem miatt. Szerintem mindenkinek rossz érzés, ha az anyja/apja/testvére teljesen közönyös egy olyan dolog iránt, ami neki fontos, mert mégis csak egy nagyon közeli hozzátartozóról van szó.


Szóval nem azzal van problémám, hogy lesz.rja, hanem hogy esetleg ilyen hozzáállással ő lesz a tanú.


Azt pedig még egyszer mondom, hogy nem traktáljuk a szervezéssel, intézünk mi szépen csendben mindent. Magunktól fel sem hozzuk a témát.

2015. ápr. 22. 10:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!