Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van olyan közeli családtagod,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan közeli családtagod, akit teljesen hidegen hagy az esküvőd?

Figyelt kérdés

A sógornőmről van szó. Fél éve volt az eljegyzés és eleinte úgy volt, hogy ő lesz a vőlegényem tanúja. De különböző családi problémák miatt a vőlegényem elbizonytalanodott, hogy tényleg a testvére legyen-e a tanúja. Az nem lényeges, hogy mi miatt, mert a sógornőm nem tud erről az elbizonytalanodásról. Ami nekem rosszul esik az az, hogy amióta elkezdtük a szervezést, egy árva szóval nem érdeklődött az esküvőnk felől. Ezt szó szerint értsétek. Nem nézte meg a gyűrűinket, a ruháinkat, még azt sem kérdezte meg, hogy melyik étteremben lesz a lagzi. Amikor találkozunk, kizárólag róla és az ő családjáról beszélgetünk, hogy mik történtek velük, stb. Félre ne értsetek, én nem szeretném, hogy körbeugráljon, nem szeretném, hogy csak a mi esküvőnkről szóljon a beszélgetés. Szó sincs erről. Csak tudjátok nagyon feltűnő, hogy kvázi a félig idegen ismerősök, kollégák időnként szoktak érdeklődni, hogy mi újság, hogy haladunk a szervezéssel, tőle pedig semmi ilyesmit nem tapasztalunk. Még akkor is teljes közönyt mutat, amikor például egy családi ebéden valaki felhozza a témát. Ez természetesen a vőlegényemnek is rosszul esik és látom rajta, hogy őrlődik, mert hát mégis csak a testvére. Tanúnak lenni szerintem megtiszteltetés és rossz érzéssel tölt el, hogy olyan emberé lenne ez, akinek semmit sem jelent.


Még egyszer szeretném hangsúlyozni, hogy a sógornőm nem tud arról, hogy a vőlegényem elbizonytalanodott, hogy ő legyen-e a tanú, tehát nem amiatt közönyös, mert esetleg megsértődött volna.


Egyébként csak a vőlegényemtől sem szokott semmit kérdezni négyszemközt. Gondoltam rá, hogy mi van, ha tőle érdeklődik, amikor én nem vagyok ott, de ez nincs így. A tanú kérdését én nem szoktam felhozni, csak a vőlegényem. Időnként mondja, hogy nem tudja mi legyen. Én meg erre csak annyit szoktam válaszolni, hogy ezt neked kell tudnod.


A kérdésem az, hogy szerintetek elmondjam-e a vőlegényemnek, hogy nekem nagyon rosszul esik a testvére közönye? Illetve, hogy te tapasztaltál-e már hasonlót és ha igen, milyen érzéssel töltött el.


Köszönöm szépen.


2015. ápr. 22. 08:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
68%
Mégis mit kellene szerintetek csinálnia? A tanú vegyen magának egy szép ruhát az alkalomra és annyi, miért kellene körbenyálazni titeket, hogy hol tartotok? A szervezés a ti dolgotok, nem az övé, az egész esküvő csak a ti dolgotok. Ó és újdonságot mondok: ahányszor rákérdez az ember egy munkatársánál, hogy hol tart az esküvőmizériával, vagy terhességgel, vagy lakásfelújítással, vagy a férje benőtt lábkörmének a műtétjével, az igazából csak egy durva üres gesztus, nagy ívben szarik a válaszra.
2015. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
49%
Engem azért nem zavarna, mert én is ilyen vagyok. Hidegen hagynak az esküvők, hogy milyen lesz a ruha és a dekor. Ha magától mutogatja ismerősöm, vagy kikéri a véleményemet az más, és megmondom, de magamól nem kérdezek rá. Nem akarok beleszólni más esküvőjébe, csak max. szólok, hogy szóljon, ha kell valami segítség.
2015. ápr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Akkor egyszerűen ne ő legyen a tanúja. Ha nem érdeklődik az esküvő felől, ahol fontos szerepet töltene be, akkor válasszatok legjobb barátot vagy valaki más rokont tanúnak.

Ha megsértődik joggal lehet mondani, hogy olyan eseményen ami hidegen hagyja ne legyen központi ember.

2015. ápr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Szerintem is lenne jobb jelölt tanúnak helyette, csakhogy én nem dönthetem el, hogy ki legyen a vőlegényem tanúja. Ő meg még gondolkodik, mert csak a testvére.

Még van pár hónap a döntésig, addig meglátjuk mi lesz.

2015. ápr. 23. 13:12
 25/25 KiaraPro válasza:
Meg ha nem is szereti az eskuvoket,legalabb egy minimalis szinten erdeklodhetne,egyetlen kerdes erejeig. Ez olyan rosszuleso tud lenni. Mi a szuleinknek szerveztunk egy eljegyzesi ebedet,es egyetlen gratulacio nem hangzott el,szoba sem kerult az eljegyzesunk. Es a szervezes alatt sem,vegig. Viszont a baratainktol rengeteg tamogatast kaptunk,es nagyon orultek nekunk. Szerintem azzal foglalkozzatok aki orul nektek, a tobbiekkel meg nem kell torodni.
2015. ápr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!