Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van olyan közeli családtagod,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan közeli családtagod, akit teljesen hidegen hagy az esküvőd?

Figyelt kérdés

A sógornőmről van szó. Fél éve volt az eljegyzés és eleinte úgy volt, hogy ő lesz a vőlegényem tanúja. De különböző családi problémák miatt a vőlegényem elbizonytalanodott, hogy tényleg a testvére legyen-e a tanúja. Az nem lényeges, hogy mi miatt, mert a sógornőm nem tud erről az elbizonytalanodásról. Ami nekem rosszul esik az az, hogy amióta elkezdtük a szervezést, egy árva szóval nem érdeklődött az esküvőnk felől. Ezt szó szerint értsétek. Nem nézte meg a gyűrűinket, a ruháinkat, még azt sem kérdezte meg, hogy melyik étteremben lesz a lagzi. Amikor találkozunk, kizárólag róla és az ő családjáról beszélgetünk, hogy mik történtek velük, stb. Félre ne értsetek, én nem szeretném, hogy körbeugráljon, nem szeretném, hogy csak a mi esküvőnkről szóljon a beszélgetés. Szó sincs erről. Csak tudjátok nagyon feltűnő, hogy kvázi a félig idegen ismerősök, kollégák időnként szoktak érdeklődni, hogy mi újság, hogy haladunk a szervezéssel, tőle pedig semmi ilyesmit nem tapasztalunk. Még akkor is teljes közönyt mutat, amikor például egy családi ebéden valaki felhozza a témát. Ez természetesen a vőlegényemnek is rosszul esik és látom rajta, hogy őrlődik, mert hát mégis csak a testvére. Tanúnak lenni szerintem megtiszteltetés és rossz érzéssel tölt el, hogy olyan emberé lenne ez, akinek semmit sem jelent.


Még egyszer szeretném hangsúlyozni, hogy a sógornőm nem tud arról, hogy a vőlegényem elbizonytalanodott, hogy ő legyen-e a tanú, tehát nem amiatt közönyös, mert esetleg megsértődött volna.


Egyébként csak a vőlegényemtől sem szokott semmit kérdezni négyszemközt. Gondoltam rá, hogy mi van, ha tőle érdeklődik, amikor én nem vagyok ott, de ez nincs így. A tanú kérdését én nem szoktam felhozni, csak a vőlegényem. Időnként mondja, hogy nem tudja mi legyen. Én meg erre csak annyit szoktam válaszolni, hogy ezt neked kell tudnod.


A kérdésem az, hogy szerintetek elmondjam-e a vőlegényemnek, hogy nekem nagyon rosszul esik a testvére közönye? Illetve, hogy te tapasztaltál-e már hasonlót és ha igen, milyen érzéssel töltött el.


Köszönöm szépen.


2015. ápr. 22. 08:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
De ha ilyen a sógornő, a vőlegényed már megszokhatta volna.
2015. ápr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvő CSAK a fiatal párnak fontos. Ha a sógornőd tudja, hogy mikor lesz a szertartás és hol találkoztok előtte, az bőven elég. A lakodalommal kapcsolatos "szervezés" inkább idegesítő egy kívülállónak, és nem érdekli. Sőt, a vendégek többségének sem öröm.
2015. ápr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
17%

Kezet foghatunk....

Pont ugyan ez van a vőlegényem testvérével. Amikor január környékén bejelentettük az esküvőt, akkor azt mondta, hogy MEGPRÓBÁLNAK eljönni. (külföldön él a férjével) Azonnal közölte, hogy ők idén nem terveztek haza jönni, mert a lakás felújítására akartak spórolni, nem a repjegyre. (3 éve vették a házat és full felújították. Nem értem, hogy 3 év alatt milyen felújítandó dolog keletkezett...) Minden esetre ahogy lenni szokott, azonnal sajnáltató pozíciót vett fel és ő került a középpontba. Azóta egy büdös k-va kérdést nem volt képes elereszteni, hogy hogy állunk, mindent leszerveztünk-e, ne adj Isten tud-e valamiben segíteni...

Első körben úgy gondoltuk, hogy őket kérjük fel tanúnak, de ezek után kizárt!

2015. ápr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

"Az esküvő CSAK a fiatal párnak fontos."


Hát nem tudom...nekem fontosak azok a dolgok, amik a szeretteimnek fontosak.

Szóval nem miattam, hanem a saját testvére miatt kéne ezt fontosnak éreznie szerintem.

2015. ápr. 22. 11:08
 15/25 anonim ***** válasza:
91%

De nem belőled áll minden ember.

A felnőttség azt is jelenti, hogy megtanulod elfogadni a különböző embertípusokat.

2015. ápr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

"De nem belőled áll minden ember.

A felnőttség azt is jelenti, hogy megtanulod elfogadni a különböző embertípusokat."


Igen, igazad van. Csak rossz látni, hogy a vőlegényem a közöny ellenére is vívódik, hogy ki legyen a tanúja.

2015. ápr. 22. 11:12
 17/25 Lusty ***** válasza:
44%
Szerintem nem érdemes ezzel foglalkoznod. Nálunk ugyanígy van, csak épp a nővérem fogja fel így a dolgot.(31 évesen!) Szeptemberben lesz a lagzink, és semmit meg nem kérdezett még eddig. Max azokat tudja, amiket anyukám elmond neki.De ezen nem is rágódom. Valamikor majd jönnek, ott lesznek, haza mennek és kész. Az hogy ő hogy fogja magát érezni, csak kötelezően lesz jelen vagy élvezi is, az nem érdekel. A párodnak szerintem elmondhatod, mert lehet, hogy ez őt is bántja vagy épp nem érti, miért ilyen. De TE ne foglalkozz vele. Ő csak egy ember a családból, és nem muszáj nektek jó barátnőknek lenni. :)
2015. ápr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk a tesom voltí így(fiu). El sem jott az eskuvonkre. Kb. 50 km-re lakik tolunk. Most meghívtuk oket a 2.lányom keresztelojére is (a keresztapaságot el sem vállalta egyiknél sem) és azzal jott, hogy a párja 8 honapos terhes és nem bír, mindig csak fekszik. 2 gyereket hordtam ki és tudom, milyen terhesnek lenni. Nem vártam el, h a templomba jojjenek, de a házunkban volt vednégség csinálva, elég lett volna ha eljonnek oda. Utána meg csodálkoznak, hogy senki nem megy náluk. A másik tesommal (szintén fiu, mind a 2 gyerek keresztapja) ellenkezo a helyzet.
2015. ápr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
73%

En nem ertem miert kene barkinek is pattogni az eskuvotok korul.

Lehet azt gondolja, hogy idegesitene titeket az allando kerdezgetes(sokan vannak akiket tenyleg). En a helyedben inkabb orulnek, hogy mas temaban is beszelgettunk, nem csak az eskuvo es a lagzi van a kozeppontban nala is.

2015. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Ne haragudj utolsó, de honnan veszed, hogy mi azt várjuk, bárki is pattogjon az esküvőnk körül? Direkt írtam is, hogy nem azt várom el, hogy a csapból is ez folyjon, sőt nagyon távol áll ez tőlem, de IDŐNKÉNT egy-egy érdeklődő kérdés jól esne. És ne is felőlem érdeklődjön, hanem a testvére felől.

A találkozásaink meg általában úgy szoktak zajlani, hogy az idő 95 százalékában a saját problémáiról beszél, és indulásnál esetleg megérdezi, hogy és amúgy jól vagytok?

2015. ápr. 22. 12:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!