Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meghalt a nagypapám. Szombaton...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meghalt a nagypapám. Szombaton lenne az esküvőnk és a lakodalom. Mit csináljunk? Elhalasszuk?

Figyelt kérdés
2017. jún. 14. 12:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem a nagypapád miatt. Ha van lehetőségetek a temetést esküvő elé időzíteni, akkor szerintem úgy csináljátok. Nem könnyű egy esküvőt leszervezni, túl sok idegeskedés és csúszás van, ha halasztanátok az esküvőt. Ha nem tudjátok megoldani, a holttest tárolására is van lehetőség ha jól emlékszem 2 hétig, vagy ha hamvasztják a nagyapád, akkor gyakorlatilag kitolható a végső tiszteletadás időpontja bármeddig.

30/f

2017. jún. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen pénteken lesz a temetés. De akkor is nagyon rosszul érzem magam amiatt, hogy szombaton meg lakodalom lenne.
2017. jún. 14. 12:23
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, mennyire tudna a többi vendég alkalmazkodni, ha elhalasztanátok. Persze, mindenki megértené, de nem biztos, hogy még egyszer ki tud venni szabadságot, fizetett már előre az útért stb.


Én leginkább azt tanácsolnám, hogy legyen megtartva az esküvő, terítsetek meg egy tiszteletbeli terítéket a papának, legyen róla egy megemlékezés, és a tervezetthez képest kicsit fogjátok vissza a dajdajt / esküvői muzsikát.

2017. jún. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tartsátok meg.


Tudom, így nem lesz az igazi, de gondolj bele, nagyapád is így akarná. Az "élet megy tovább", bármilyen kegyetlenül hangzik is. (Innen az oldalvonalról ráadásul "könnyű is mondani")


Ahogy az én nagyapám mondta mikor a testvére halálhíre egy ünnepségen érte, és nagyanyám rögtön "menjünk haza"-t mondott: "Akkor talán feltámad?"


Az ünnepség szomorúbb hangulatban telt, és azzal hogy nagyapám régi sztorikat mesélt a bátyjáról.

2017. jún. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
50%

Akkor, ha még tudtok és úgy könnyebb kérjetek hamvasztást, úgy talán jobban tudtok összpontosítani most az esküvőre és akkor a tisztelet adásra, ahogyan azt kell.

30/f

2017. jún. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Itt most nincs jó megoldás. Azt javaslom, hogy üljön össze a család, és közösen döntsétek el, hogy legyen. Lehet, hogy nagyon nem tudnátok jól érezni magatokat, de az is lehet, hogy egy kis vigasz lenne az esküvő. Ha él még a nagyid, akkor kérdezd meg tőle, hogy mit szeretne. Gyászolni, egyedül lenni, vagy szeretné látni az unokáját férjhez menni. És Te mit szeretnél? Sajnos későbbi időponttal is megtörténhet hasonló.
2017. jún. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
17%

Kérdés miért kérdezed!

Esküvőt tudsz még venni bármikor másikat, a lelkiismeret tükrét nem...

Legyen csak esküvő, lakodalom ne.

2017. jún. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem el már a nagymamám. A család többi tagja azt mondja, hogy legyen megtartva.
2017. jún. 14. 12:50
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tartsátok meg, de emlékezzetek meg róla valamilyen formában (pl mondtok egy pohárköszöntőt az emlékére)
2017. jún. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
99%
Részvétem! Én megtartanám és ugyan nem ismertem a nagyapádat de szerintem Ő azt akarná, hogy megtartsátok. Ezt arra alapozom, hogy én biztosan nem akarnám, hogy miattam lemondjanak életük egyik meghatározó napjáról a gyerekeim/unokáim. Tudnám, hogy attól, hogy boldogok mert megtalálták a párjukat és összekötik az életüket, még fáj nekik az elvesztésem és a hiányom.
2017. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!