Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő időpontjáról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő időpontjáról, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Szeptemberben lesz az esküvőnk. Csak polgári, szűk körű, a legközelebbi családtagjaink, és 2-2 barátunk/barátnőnk. Nem anyagi okból, hanem mert így szeretnénk. Utána egy ünnepi ebéd lesz egy elegánsabb étteremben, így kb. huszan, és ennyi.

Pontosan ezért, nem is adunk úgy esküvői meghívót másnak, hogy csak a szertartásra, hanem csak ugyanaz a 20 meghívott lesz a házasságkötő teremben is, aki az ebéden. (Tudom, hogy van, aki szokott, kollegáknak, ismerősöknek, de mi azt szeretnénk, ha szűk körű lenne a szertartás is.)

Viszont többen kérdezték már (anyám barátnője, apám könyvelője pl), hogy mikor lesz pontosan. (Azt tudják, hogy itt a városunkban a polgármesteri hivatalban, és a napját is tudják). Na most, ha megmondom, hogy 13:00-kor, akkor tuti, odajönnek az önkori elé "megnézni".

Arra gondoltam, hogy azt mondom, 14:00-kor. (Akkor meg már másik pár fog kijönni az épületből).

Bunkóság? (Utólag majd csodálkozok, hogy "eltévesztettem".)



2018. jún. 18. 16:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Hívatlanul odavonulni és hazudni róla is szemtelenség. Szerintem az a legtisztább, ha megmondod hánykor lesz, ha valaki kérdezi, de visszakérdezel, hogy miért érdekli. Ha azért, mert menni akar, udvariasan elmagyarázhatod neki, hogy miért terveztek szűk körű esküvőt, de később szívesen megmutatod a képeket, és nagyon kedves, hogy veletek örül. Aki ezek után megsértődik, az megérdemli.
2018. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kb. minden jobb megoldás lenne, mint ez. Ilyenben hazudni, csak mert nem akarod felvállalni a konfliktust, ciki. Főleg, mert vagy azt fogják hinni, hogy hazudós p...a vagy, vagy azt, hogy annyira debil, hogy a saját esküvőjének időpontját nem képes megjegyezni.


Én megmondanám, hogy ekkor meg ekkor, de szeretném még egyszer tisztázni, hogy szűk körű lesz, és csak az oda meghívottakat szeretnétek látni. Ha annyira meg akarják nézni, akkor távolból.


Vagy elmondod, hogy inkább nem mondanád meg, vagy rákérdezel, hogy miért érdekli ez őket.

2018. jún. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva el sem tudom képzelni, hogy apám könyvelője megkérdezze tőlem, mikor lesz az esküvőm. Ha mégis, megmondanám, hogy szeptember 4-én. És hogyan, erre visszakérdeznek, hogy "De hánykor?" ? Biztos én is visszakérdeznék, hogy mégis miért olyan fontos ez nekik.
2018. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Akármilyen hihetetlen is egyeseknek, az én esküvőmre is el jöttek anyósom volt kolléganői, és a szüleim egy két barátja megnézni. Mondjuk a miénk nem szűk körű volt, de amúgy sem zavart volna.
2018. jún. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!