Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elvált szülők gyerekei! Ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált szülők gyerekei! Ha apámmal évek óta nem tartottama kapcsolatot, de eljön az esküvőre, nem lesz a "szülő" szóból félreértés?

Figyelt kérdés

A vőfélyünk kért egy kb listát a kis csoportos fotózás miatt, hogy kivel szeretnénk fényképezkedni, és így gördülékenyebb lesz. Viszont ahogy írom, ugye úgy logikus, ha mindig azt írom, hogy menyasszony ill. vőlegény szülei. Na most az én szüleim még kiskoromban elváltak, egy ideig mondjuk, hogy jó volt a kapcsolatunk, de az utóbbi időben "hidegháborúzunk" apámmal. Én megharagudtam rá egyéb dolgok miatt, évek óta nem beszéltünk. Bár kifejezetten sosem volt az az apa tipus.. Elhívtam az esküvőre, jelezte is, hogy mindenképp el jön, a családjával együtt, és most úgy vagyunk, hogy egyikünk sem mondja ki a dolgokat, de hajlandóak vagyunk normálisan kommunikálni.

Szóval a nagy kérés, ha a szülőket hívják majd pl a képek miatt, ugye apám nem fogja magára venni? A szüleim alatt anyámat és a nevelőapámat értem, aki nevelt 8 éves korom óta.


Aki volt hasonló helyzetben, mondani kellett az elején külön a biológiai apának, hogy mi a helyzet, vagy tudta magától, hogy ő nem olyan "szülő"?


Köszi L25


2019. márc. 22. 11:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Igazuk van azoknak a kommentelőknek, akik azt mondják, hogy név szerint szólítsa a vőfély a szülőket, nevelőszülőket, stb. Jobb a békesség. Egyetlen apának se esne jól, ha azt hallja, hogy a gyereke mást tekint vagy mást nevez az apjának (akár még csak a nevelőapjának is).


De igazán félretehetnétek, félretehetnék a szüleid a hidegházborút legalább az esküvő idejére, azon belül is a fotózás idejére. Simán lehetne csinálni több fajta képet is, akár még a biológiai anyád és apád is szerepelhetne egy képen, ha addig kibírják, hogy nem nyírják ki egymást.


Az én volt feleségem szülei is elváltak, szinte utálták egymást, egyikük nem is tartotta velük a kapcsolatot vagy 10-20 éven keresztül, mégis mindenki ott volt az esküvőn, jó pofát vágtak egymáshoz, még beszélgettek is, mindenki jól érezte magát, közös képek is készültek. Szerintem így kell ezt csinálni, egy esküvő nem a háborúzás terepe.

2019. márc. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!