Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire muszáj megbeszélni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire muszáj megbeszélni az esküvő részleteit a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Már felnőttek vagyunk és magunknak fizetjük az esküvőt. Tudunk mi szépen dönteni, elvégre a mi napunk. Nem is értem, mások miért vonják bele magukat a gyerekeik esküvőszervezésébe. Mondjuk azt se nagyon értem, amikor kèt felnőtt, több éve dolgozó ember esküvőjét a szülők akarják állni.


Mennyire lenne ebből sértődés, ha csal gyakorlatilag meg lennének hívva mint díszvendégek, szóval ha már minden le lenne szervezve? Elvégre sose egyeztünk meg az élet dolgaiban, ők meg mindig rám akarták erőltetni az akaratukat. A másik oldal meg bigott vallásos, tulságosan is hagyománytisztelők, biztosan kiverik a hisztit, ha megtudják, hogy nem lesz egyházi esküvő!


28/N



2019. júl. 14. 06:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Na ez a gond.

Ő nem tudja mit, akar, neki így is jó meg úgyis jó.

Kérdező. Ha jót akarsz magadnak, ha élvezni akarod az esküvődet, akkor nem hagyod magad, mert örökre bánni fogod.

Anyós mit szól bele? Azért hiszi, hogy köze van hozzá, mert a párod nem bírja eldönteni, hova húz a szíve és hagyja, hogy az anyja azt csináljon amit akar.

Látod? Megmondtam. Bele fognak szólni a gyerek nevébe, hogy miért akkor akarjátok, miért annyit, miért abba az iskolába, miért azt tanulja és nem ezt, mi a vallása (vagy nem vallása), miért ebbe a templomba jár (vagy miért nem jár).

Ennél csak rosszabb lesz. Az akkor már férjed ezekre is azt fogja mondani, hogy miért nem engedsz a békesség kedvéért, miért nem bírod bevállalni. Soha nem fog igazán melletted állni. Egy ideig lehet harcolni fogsz, de aztán úgyis beadod a derekad, mert te senkit nem fogsz érdekelni.

2019. júl. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
És van valami esély rá, hogy megváltozik?
2019. júl. 14. 08:22
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem akarok jóslatokba bocsátkozni, mert a párodat te ismered. Én azt mondanám nem.

Még ha a világ másik végére költöznetek a szülők elől, akkor sem lenne hajlandó belefolyni a döntésekbe.

Itt neked kell a sarkadra állnod, mert rajtad kívül senki nem fog. Egy ilyen életét leélni borzasztó lesz. Mondd meg neki, hogy döntsön végre. Az anyjával házasodik vagy veled? Fontos vagy neki egyáltalán? Mit akar ő?

2019. júl. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de én inkább összevesztem apámmal és a családjával, minthogy az legyen, amit ők akarnak, főleg, hogy úgy szóltak bele mindenbe, hogy a páromat is állandóan fikázzák. Pont leszarom, hogy megsértődtek, de nem fogunk csak azért 15 éve nem látott rokonokat hívni, akik csak fikáznak, meg hajnalig tartó bulit csinálni, mert ők ezt akarják. Kaptak egy dátumot és egy helyszínt, de még így is megpróbáltak irányítani, folyton hívogattak és b*szogattak, azt érték el, hogy megmondtuk, ne is jöjjenek el. Álljatok a sarkatokra, mi lesz később?
2019. júl. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
94%
Ja és még valami: én boztos, hogy nem mennék hozzá egy ilyen emberhez.
2019. júl. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Így van, én is ezt mondom.

Könyörgök kérdező, ha normális életet akarsz magadnak, ha te saját magadnak számítasz valamennyire, akkor ne hagyd magad.

2019. júl. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy meg de, lesz abból baja a gyereknek, ha templomban jár. Én sem akartam, de menni KELLETT, utáltam már az egészet, a hátam közepére nem kívántam, már fájt a hasam, ha oda kellett mennem. Á, dehogy, meg majd megmondják, hogy ne adj tápszert a gyereknek, vagy meddig szoptass, a párod meg majd ha összevesztek, megy anyucihoz, te kihez mész?
2019. júl. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Leadják a rendelést az unokákra, mert már épp ideje és természetesen ők döntik el. Hogyan szülj, kinél szülj, miért nem vigyázol jobban, ezt kell szedned, azt kell szedned, ezt eheted, ezt nem eheted, így kell viselkedned, ide mehetsz, ekkor és ennyi ideig.

Igazából most egy ismerősömet írtam le neked, dettó ugyanez a helyzet állt fent. És a fentiek közül MINDENT megszabtak neki. És a férj nem mellette állt.

2019. júl. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Igazából a párom szülei még engedékenyebbek is, mert ők simán támogatnak bármi másban, csak ezt a vallás dolgot nem tudják elengedni.
2019. júl. 14. 08:42
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Lesz majd más is, amit nem tudnak majd elengedni, efelől kétséged se legyen.
2019. júl. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!