Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire muszáj megbeszélni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire muszáj megbeszélni az esküvő részleteit a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Már felnőttek vagyunk és magunknak fizetjük az esküvőt. Tudunk mi szépen dönteni, elvégre a mi napunk. Nem is értem, mások miért vonják bele magukat a gyerekeik esküvőszervezésébe. Mondjuk azt se nagyon értem, amikor kèt felnőtt, több éve dolgozó ember esküvőjét a szülők akarják állni.


Mennyire lenne ebből sértődés, ha csal gyakorlatilag meg lennének hívva mint díszvendégek, szóval ha már minden le lenne szervezve? Elvégre sose egyeztünk meg az élet dolgaiban, ők meg mindig rám akarták erőltetni az akaratukat. A másik oldal meg bigott vallásos, tulságosan is hagyománytisztelők, biztosan kiverik a hisztit, ha megtudják, hogy nem lesz egyházi esküvő!


28/N



2019. júl. 14. 06:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Oké, látom nem lehet meggyőzni. A párodnak 100%-ban melletted kellene állnia, még az anyjával szemben is, akármilyen is az. Ez lenne a normális. De valakitől olyat kérni, hogy csak addig bírd ki, míg itt vagyunk, milyen tiszteletlenség már? Full semmibe veszi, hogy ki is vagy te valójában, meg az anyja is, full nem érdekli őket, hogy Te mit akarsz, sem az otthon elmosogató párod, sem az amúgy kedves anyósod. Elgondolkodtató.
2019. júl. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

21# Látod, ebbe bele se gondoltam!

Ők azt tudják adni, amit ők is kaptak, és ahogy ők is csinálták. Pl. mondta az anyuka, hogy ő is bébisitter akart lenni, de aztán meg jött a férje, de nem bánta meg. Meg hogy ő református, és hogy azt is fel kellett adnia a katolikusért, mert a férje katolikus. Ő is engedett, és hogy ezt mindenki kibírja a családi béke kedvéért, legalábbis szerinte.

2019. júl. 14. 09:07
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben a párodnak téged kéne támogatni. Jól gondolod, a szervezés a ti dolgotok, a szüloket csak meghívni kéne.
2019. júl. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

"még a házimunkában és mindenben besegít. "


Ez a minimum.

2019. júl. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Hogy döntesz kérdező?

Leülsz a pároddal letisztázni? Muszáj lesz. Mikor lesz az esküvő?

2019. júl. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

A szüleink még abban a korban nevelkedtek, amikor természetes volt, hogy a szülők dobták össze az esküvőt és tulajdonképpen ők is szervezték meg. Legalábbis az én szüleimnél még így volt. Ők is nehezen dolgozzák fel, hogy teljesen önállóak vagyunk, nem szeretnénk őket terhelni a költségeinkkel, így az esküvő költségeivel sem. Mindent nélkülük választottunk ki, amivel szerencsére nem volt ellenvetésük. Amikor anyukámon éreztem, hogy szeretne jobban részese lenni a szervezkedésnek, akkor adtam neki apróbb feladatokat, amivel elfoglalhatja magát, illetve amikor felénk jártak, akkor elvittük őket a helyszínre, megmutatni, hogy mit hogyan álmodtunk meg. Egy pillanatig nem kérdőjelezték meg a döntéseinket szerencsére és remélem ez már így is marad az esküvőig. :)

Mi tudatosítottuk bennük, hogy fontos szerepük van, hiszen ők az örömszülők, de ennyi. Nem fogunk hetekig sütni, főzni, dekorálni és agyvérzést kapni előtte családilag. Vendégek ők is, akik hátradőlnek és jólérzik magukat. Azért fizetünk a szolgáltatóknak, hogy mindent megcsináljanak helyettünk.

A vendéglistát elküldtük nekik, de mivel nem túl nagy a családunk, ebbe sem volt különösebb beleszólása senkinek. Azt is tudjuk ki kivel jön ki jobban és kevésbé jól, tehát az ültetést is megcsináltuk. Leokéztattuk velük, hogy érezzék, hogy számít a véleményük, de ebbe pl. tudtuk, hogy érdemi beleszólás nem lesz.

2019. júl. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
78%
Természetesen semennyire, ezt nyilván te is így gondolod. A vőlegényed viszont nem. Ez nemcsak az esküvőre vonatkozik, hanem az egész későbbi, közös életetekre. A tanácsom: Tedd fel magadnak a kérdést, hogy ezzel a helyzettel tudsz-e együtt élni a jövőben. Ti. hogy a párodnak mindig mindenben fontosabb lesz a család véleménye, mint a közös életetek. Mert az lesz, ebben biztos lehetsz. Nem, nem fog változni. Ezek csak az első jelek. Szerintem te is tudod a választ és a helyes lépést.
2019. júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!