Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a jobb: esküvő előtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jobb: esküvő előtt cserben hagyott lánynak lenni, vagy olyan asszonynak, akitől az esküvő után azonnal elváltak?

Figyelt kérdés
Ki van tűzve az esküvőnk szeptember közepére. Nem én akartam, a menyasszonyom rángatott el bejelentkezni az anyakönyvvezetőhöz, én azt mondtam, nem akarok papírt, nem kell nekünk összeházasodni. Ő erőszakoskodott. Most már elegem van az akarnokságából, abból, hogy sose figyel rám, sose hallgat meg, sose veszi figyelembe az én véleményemet. Megmondtam neki tegnap este, hogy vége, szakítok. Ő elkezdett könyörögni, hogy már kimentek a meghívók, le van foglalva az étterem, megvan a ruha. Azt mondta, most már nem lehet visszakozni. Én azt mondtam, hogy igenis lehet. Még van öt hét addig, miért ne lehetne lemondani, visszacsinálni mindent? Ő erre nagyon lágyra vette a tónust, és elkezdett kérlelni, hogy ne szégyenítsem meg a barátnői és a rokonai előtt. Csináljuk meg az esküvőt, majd utána pár héttel elválunk. Azt mondja, hogy jóval kisebb szégyen esküvő után pár héttel elvált asszonynak lenni, mint esküvő előtt cserben hagyott lánynak maradni. És még egy kérése van: szeretné a nevemet a válás után is megtartani. Belemenjek egy ilyen fal-esküvőbe, kamu-esküvőbe a menyasszonyom (vagyis immár ex-menyasszonyom) kedvéért? Elbizonytalanodtam. Meg is sajnáltam egy kicsit. De egy napig nem tudnék vele élni.

2019. aug. 2. 23:43
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
100%
NE.
2019. aug. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
100%
Esküvő előtt szakíts vele
2019. aug. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mi a legrosszabb? Hogy nem azon borult ki, hogy nem veszed el, hogy vége a kapcsolatotoknak, hanem azon, hogy mit fognak szólni ehhez mások. Biztosan nem vennék részt ebben a beteg színjátékban!! Lefùjnám az esküvőt, és pont. Ne csináljunk már egy ilyen eseményből cirkuszt könyörgöm.
2019. aug. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvő nem egy nagy buli, ahol a ruha meg az étterem a fontos és a barátnők véleménye. Egy olyan szövetségkötés, fogadalomtétel, amit a pár a számukra fontos emberek előtt tesz meg, ezzel is megerősítve, hogy szeretik egymást és kitartanak egymás mellett bármi lesz. Ha nem érzed ezt (nyilván nem), az exed meg csak a barátnőinek akar villogni... egyértelműen nem szabad megtenni.
2019. aug. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
93%

Simán visszakozhatsz.

Én nőként mondom ezt. Valamiért csak érezted, hogy nem ő az igazi, ha nem akartad elvenni.

Nehéz lesz neki, OK, de neked meg az lenne nehéz, ha az akaratod ellenére kellene vele bohóckodnod úgy az esküvőn, meg a lagzin, hogy már nem szereted.

Meg tudnád tenni?

Hogy pluszba az egész rokonságot átvágod, akik nem kevés pénzt rááldoznak arra a napra (nászajándék, menyasszonytánc) hogy elindítsanak az életbe benneteket, holott teneked eszed ágában sincs a leendő feleségeddel élni?

Akinek ráadásul az a legnagyobb problémája, hogy mit szólnak mások, ha elmarad a nagy nap? Mert ő királylánynak akar öltözni? (Mondjuk nekem ehhez se lenne gusztusom, nem tudnám úgy élvezni az esküvőt, hogy tudom, hogy a másik nem akarja).

Gondolj bele, amikor percenként megy a toast, hogy "éljen az ifjú pár" meg "csókot, csókot" meg "bőséges gyermekáldást" de te közben egy dolgon gondolkozol : hogyan lehet lelépni.

Mondjuka gond ott van, hogy korábban is papucs voltál, hagytad, hogy megszervezze az esküvőt akaratod ellenére.

Ok, ez megvolt, de akkor legalább most at egyszer nyúlj be a gatyádba, markold meg a golyóidat (ha vannak) és viselkedj férfiként. Különben te maradsz a szegény szerencsétlen papucsférj akinek a fejéee nő a felesége. Mert aztán később majd terhes lesz, meg hasonlók, és akkor majd azért nem fogod elhagyni.

Esküvő még ilyenkor is lemondható, mindenképp kisebb költséggel jár, mint a megtartása, a kötbérfizetések ellenére is.

2019. aug. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj bele.

Neki se jó.

Minek akartok elvált emberek lenni?

2019. aug. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
97%

Ha most lemondjátok, akkor sajnálni fogja a rokonság szegény lányt. Ha megcsináljátok ezt a színjátékot, akkor viszont meg is sértődnek. Nekem legalábbis az jönne le, hogy ez nekem vendégként 50 ezrembe került, ti meg csak eljátszottátok az egészet, aztán eltettétek a pénzt, aztán feleztek a váláskor.


A csaj nagyon gáz, klasszikus menyaszörny. Ő sem téged akar, hanem a szép ruhát, az ámuló szavakat meg irigységet a barátoktól.


Szakíts mielőbb, fújjátok le az egészet. Talán egy-két dologban csak a foglalót bukjátok.

2019. aug. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%

Na már most: az nem csak facebook státusz, hogy "elvált". Pl. hitelfelvételnél is hátrány.

Másrészt: Te nem hallottál még évekig húzódó válásról?


Te írod: egy napig se tudnál vele maradni.

Akkor hónapokig nem fog menni.

Költözz el, mondd le te az egészet, aztán jónapot.

Te se akarod, hogy életed végéig magyarázkodhass, miért ő az első feleséged, és miért hagytad el az esküvő után?

2019. aug. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
96%

Te akarsz lenni a következő Ross Geller?


A későbbi kapcsolatokban is hátrány az elvált státusz.

2019. aug. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
100%

Csak arra gondolj, hogy milyen lesz a következő kapcsolatodban, ha most megnősülsz.

1. Legközelebb templomba már nem fogsz zudni menni, így az IGAZIVAL ez kimarad az életetekből

2. Gondolom valamikor lesz gyereked is. Neki hogy fogod elmagyarázni, hogy az anyja miért csak a 2. feleséged?!

2019. aug. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!