Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a jobb: esküvő előtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jobb: esküvő előtt cserben hagyott lánynak lenni, vagy olyan asszonynak, akitől az esküvő után azonnal elváltak?

Figyelt kérdés
Ki van tűzve az esküvőnk szeptember közepére. Nem én akartam, a menyasszonyom rángatott el bejelentkezni az anyakönyvvezetőhöz, én azt mondtam, nem akarok papírt, nem kell nekünk összeházasodni. Ő erőszakoskodott. Most már elegem van az akarnokságából, abból, hogy sose figyel rám, sose hallgat meg, sose veszi figyelembe az én véleményemet. Megmondtam neki tegnap este, hogy vége, szakítok. Ő elkezdett könyörögni, hogy már kimentek a meghívók, le van foglalva az étterem, megvan a ruha. Azt mondta, most már nem lehet visszakozni. Én azt mondtam, hogy igenis lehet. Még van öt hét addig, miért ne lehetne lemondani, visszacsinálni mindent? Ő erre nagyon lágyra vette a tónust, és elkezdett kérlelni, hogy ne szégyenítsem meg a barátnői és a rokonai előtt. Csináljuk meg az esküvőt, majd utána pár héttel elválunk. Azt mondja, hogy jóval kisebb szégyen esküvő után pár héttel elvált asszonynak lenni, mint esküvő előtt cserben hagyott lánynak maradni. És még egy kérése van: szeretné a nevemet a válás után is megtartani. Belemenjek egy ilyen fal-esküvőbe, kamu-esküvőbe a menyasszonyom (vagyis immár ex-menyasszonyom) kedvéért? Elbizonytalanodtam. Meg is sajnáltam egy kicsit. De egy napig nem tudnék vele élni.

2019. aug. 2. 23:43
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokba kerül a válás, ráadásul elvesz az életetekből egy csomó időt, meg energiát.

Ne menj bele az esküvőbe, nehogy elvedd! + mindenképpen védekezz, ha még úgy együtt lennétek, mert majd az lesz a következő, hogy terhes és nem hagyhatod el.

Mondjátok azt mindenkinek, hogy ő hagyott el téged. Így nem ő lesz szegény elhagyott lány. Gond megoldva.

Hamarabb kellett volna lelépned, de még pont időben vagy. Ne hagyd magad belerángatni ebbe kamu esküvőbe. Ez nem játék.

2019. aug. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
100%

Még esküvő előtt le kell mondani. Sokkal jobb és tisztességesebb magaddal szemben. Belemenni úgy egy házasságba hogy halálra van ítélve marhaság.

Utana meg jön, hogy véletlen terhes, maradj vele, mert.. meg maradj mert pici a gyerek... mert jön a következő..

Most menekülj!

2019. aug. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj magadra is. Ha ez nem megy, próbáld azt képzelni, hogy a legjobb barátod/testvéred van ugyanebben a helyzetben.Te mit tanácsolnál neki?

Óriási tortúrától és egy igazi sárkánytól szabadulsz meg, ha most lépsz.Magaddal szemben is legyen benned részvét, ne áldozd föl magad,hogy egy sárkány egy napig jól érezze magát. Adj hálát, hogy viszonylag időben rájöttél, milyen.a TE életedről is szó van.Kezeld értékként az életedet, önmagadat.Ne hozz ekkora áldozatot olyanért,aki ezt nem érdemli meg.

Amúgy csak egy abnormális ember képes ilyet kérni a másiktól, amit tőled kért most.Menekülj,amíg nem késő.még nem vagy benne a csapdába, férjként viszont már igen. Ezért ijedt meg annyira. Vigyázz, mert lesz hiszti. Készítsd elő jól a menekülést,az értékeidet most mentsd ki.

2019. aug. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj bele! Vegre kezdd el elni a sajat eletedet. Hulyeseg, a menyasszonyod meg mindig manipulal. Azonnal szabadulj meg tole.
2019. aug. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:
A terhességgel való zsarolás lehetősége kizárva, mert a menyasszonyom igazi régi vágású, konzervatív úrilány, már akkor megmondta, amikor elkezdtünk együtt járni, hogy szex szigorúan csak esküvő után, ehhez tartja is magát. Régi református család lánya, az apja presbiter. Ezért is nem értem, hogy fér bele a válás a világképébe, hiszen régi vágású, vallásos nők nem szoktak válni. De most azt mondja, ígéretet tesz nekem, ha akarom, le is írja, hogy egy hónappal az esküvő után elválik, csak ne hagyjam lányként cserben, ne hozzam szégyenbe a világ előtt.
2019. aug. 3. 10:50
 16/58 anonim ***** válasza:
100%

Ismerd meg jobban a vallasat... O nem katolikus, hanem protestans. Igy amugy ertheto miert akarja a cirkuszt, mert neki ez csak egy titulus. Asszony lesz, nem pedig leany. Barobol grof lesz.

NE CSINALD!!! Gondolj arra a nore, aki utana jon es szivbol fogod szeretni. Nagyot fogsz csokkenni a szemeben, hogy a gyavasagod miatt o csak a masodik lesz, folyton huzod a szad, es a rossz emlekeid miatt a vele kozos eskuvod egy fapados szar lesz, mert meg jobban nem akarsz felhajtast, pedig o mar megerdemelne.

2019. aug. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
100%

Csak a fejemet fogom...

Az ilyenbe nem szabad belemenni. Több sebből vérzik az egész.


Csak mert van egy vallás, még nem azt jelenti hogy férjhez kell menni/elvenni egy olyan embert akit nem akar a másik. Szeretni és tisztelni, ez a házasság. Nem is figyel rád, és az alapokat most nem adja meg. Itt akkor apa is befolyásolja a dolgokat?

Gondolom a vallás miatt is nagy szégyen lenne neki, de felnőtt emberek ne foglalkozzanak mások véleményével, bármilyen tekintetben. Ez csak egy láthatatlan kötél, ami az ember nyakán lóg és szorongat. Itt nincs szeretet, sem a te sem az ő oldaláról. Csupa felszín, az ő részéről biztos. Te meg gondolom manipulálható is vagy.

A neved megtartásával kapcsolatban: azt akarja hazudni a világnak hogy még asszony?

Problémák vannak ezzel a nővel, és veled is, ha ebbe bele mész és elveszed. Mint a többiek, én is azt javasolnám, hogy menekül, és nőként mondom hogy tilos egy ilyen mellett maradni.

Több a procedúra egy válással, mint most lefújni. És értelme sincs most bájologni és később elválni. Magyarázkodni sem kell senkinek mit, miért, hogy. Hidd csak el, a legtöbben úgy vannak a házasság kérdésével, hogy inkább előbb mint mikor házasság van és gyerek stb. Mindig mindenki ezt susogja. Ha külön mentek most, senki nem fog ezzel foglalkozni huzamosabb ideig, minthogy elvennéd, utána már lehet hogy magatokra haragítjátok a rokonságot. Ne hagyd magad manipulálni, nem szabad megsajnálni. Csak az legyen a szemed előtt, hogy nem akarsz vele lenni, és saját magadnak csinálsz még nagyobb gondot vele ha elveszed. Amúgy, ha el is vennéd, akkor utána lenne még újabb ötlete rá, hogy hogyan manipuláljon jobban. Lehet hogy most ígérget, amit lehet később be se tart, vagy nagyon keservesen. A válás sok ideig tart.

2019. aug. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 A kérdező kommentje:
A menyasszonyom azért van kiborulva, mert ő tanítónő (alsó tagozatos tanítónő, 1-2. osztályosokat tanít) egy református iskolában. Azt mondta, nem tudna többé bemenni a munkahelyére, nem tudna a kolléganői szemébe nézni, ha cserben hagynám. Róla és az elmaradt esküvőről beszélne az egész tantestület, ő nem élné túl ezt a szégyent. Ujjal mutogatnának rá. Azt mondja, ha elmarad az esküvő, neki munkahelyet kellene váltani, mert a régi helyén nem bírna megmaradni a kolléganői között. Nem bírná elviselni a gúnyos mosolyukat. De ő nem akar más munkahelyre menni, ő a református egyházát kívánja szolgálni, nem akar állami iskolában tanítani. Csak református iskolában hajlandó tanítani. Amúgy sajnos az egész tantestületet meghívta az esküvőre, az összes kolléganőjét. Csak fogom a fejem egész nap, járkálok le-fel a lakásban, nem tudom, mit tegyek.
2019. aug. 3. 11:51
 19/58 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj bele. Nőként mondom, ez tipikus női hadviselés, zsarolás. Próbáld neki elmagyarázni, hogy az nagyobb szégyen, hogy esküvő után válik el, legalábbis nekem az lenne.
2019. aug. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
100%

Ez a történet egyre több sebből vérzik. Elváltként még nagyobb gond lenne a munkahelyén, miven a reformátusoknál is bűn a válás, hiszen esküt teszel Isten előtt, hogy szeretni és tisztelni fogod jóban, rosszan azt akinek a kezét fogod. Elhiszem, hogy sajnálod, de ez a csaj tuti, hogy valamit forgat a fejében. Mert ha ennyire mélyen hívő, régivágású református leány, akkor mégis miért zavarja, hogy a kolléganői mit gondolnak róla és az miért nem, hogy Isten színe előtt hazudik? Kétszínű nő, aki lóvá akar tenni mindenkit, hogy egy napra királylányt játszhasson. Ráadásul elveszi az esélyedet arra, hogy egyszer majd az igazi menyasszonyodat templomban vehesd el. Még ha majd a nagy Ő protestáns lesz, vele talán lehet templomi esküvőtök, bár az sem az igazi, de ha egy katolikus lány lesz a választottad, akkor felejtsd el a szép katolikus esküvőt, mert "amit Isten egybekötött, azt ember szét ne válassza".

Nincs joga ilyet kérni tőled. Ez zsarolás és manipuláció. Ültesd le, beszélj vele, aztán húzz el jó messzire egy időre, ha még ezek után sem ért a szép szóból. Nem tudom, hogy milyenek a munkakörülményeid, de ha kell, fizetés nélküli szabira lehet menni, külföldi munka, másik város, nem tudom. Rengeteg a lehetőség. Nem tartozol semmivel ennek a lánynak. A saját problémáit magának kell megoldania. Vagy van még a gonoszabbik megoldás. Hogy beszélsz a szüleivel és magad mondod le az egész bulit.

De továbbra is azt javasolnám elsősorban, hogy vedd magadra az egész sarat, mondjátok azt mindenkinek, hogy a lány döntött úgy, hogy szakít. Így a lánynak megmarad a büszkesége, téged meg majd sajnálnak, de gondolom, ez nem jelent gondot.

2019. aug. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!