Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságban meg kellene az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban meg kellene az ilyen kiadást beszélni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék mit gondoltok erről.Férjemnek van két felnőtt gyereke.Pár éve házasok vagyunk,nincs semmiféle szerződésünk,ezért úgy gondolom vagyonközösségben élünk.Bár az ő számláján sokkal több pénz marad,mivel jóval jobban keres.De mivel házasok vagyunk szerintem közösnek számít a számláján lévő megtakarítás is.Tehát két felnőtt gyereke dolgozik,jól is keres.Mégis minden ünnepen nekem nagy értékűnek számító ajándékokat vesz nekik,sőt segíti őket saját pénzünk és saját közös szabadidőnk rovására.Nekem ez rosszul esik,hiszen nincsenek ráutalva,azt tartanám normálisnak ha minden kiadásunkat megbeszélnénk.De ő önkényesen költ gyerekeire.Még egyszer mondanám jól keresnek.
2019. nov. 13. 19:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%
Nem "kell a kölkökhöz igazodnia" de ha szeretne és anyagilag is belefér neki, akkor megteheti. Gondolom közös gyerek nincs, így nem tőle veszi el úgymond a pénzt.
2019. nov. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
50%
A férjed az összes pénzét a gyerekeinek adta?
2019. nov. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Nincs közös gyerekünk.Az nagyon rosszul esik hogy ezek a felnőtt gyerekek az anyagiakat az apjukkal beszélik meg,mintha én a világon se lennék.Eldöntenek dolgokat engem kihagyva.Szóval ez titeket sem zavarna a helyemben?
2019. nov. 13. 20:08
 14/27 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a jogot hagyd ki ebből, mert ez elsősorban egy kapcsolat és nem egy szerződés. Nekem nekiállna a feleségem paragrafusokat idézni, hogy miért vigyem nyaralni, be is adnám a válást. :)

Gyakorlatban ez inkább szóbeli megegyezés alapján megy ilyen esetben, azaz megbeszélik normálisan. Ismerek olyat, ahol teljesen közös a kassza, de olyat is, ahol teljesen külön kezelik a pénzüket a házastársak, és csak a költségeket felezik.

Számomra az a normális, hogy a költségeket közösen vállaljuk, nyilván beleértve, hogy elmegyünk nyaralni, de annyit, amennyit mindketten akarunk, és nem annyit, amennyit az egyik fél gondol. A fennmaradó részt pedig ki-ki magára költheti. Azt én természetesnek tartom, hogy nagyobb részt vállalok, mert többet keresek, de ezzel már biztos sokan nem értenének egyet.

Visszatérve a problémádra, szerintem teljesen természetes, hogy a gyerekeit segíti, és ebbe nem igazán van beleszólásod, amíg nem extrém mértékű a probléma. Nekem úgy tűnik, hogy úgy látod, hogy minden közös, az ideje és a spórolt pénze is. Szerintem házasságban is van az embernek saját szabadideje és pénze, amivel gazdálkodhat. Beszélgetnetek kéne, de én nem erőltetném a gyerek témát, a jogot, pusztán annyit, hogy szeretnél többet kikapcsolódni vele.

2019. nov. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm 14-es,igazad lehet.De az férjemnek nem spórolt pénze,hanem a keresete amiből ad.Ezt együtt élésünk alatt közösnek gondolom,azért is mert én csinálok itthon mindent.És igen rosszul esik hogy akkor miért nem vagyok senki,amikor a pénzügyekről kell dönteni.
2019. nov. 13. 21:24
 16/27 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem pont azzal rontottad el, hogy "kiváltottad" a pénzt házimunkával. Ez egyszerűen nevetséges. Soha nem tennék vagy várnék el olyat, hogy a közös lakásunkat csak az egyik fél rendezze.
2019. nov. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
87%

Èn is azt gondolom, hogy elrontottam azzal, hogy házimunkaval kompenzálsz. Így persze, hogy nagyon igazságtalannak hat, hogy összessègèben többet dolgozol mint ő, kinyalod a hátsóját, de annyit nem èrdemelsz, hogy megbeszèlje veled a kiadásokat, kikèrje a vèlemènyed.

Az igazából normális, hogy törődik a gyerekeivel, persze lehet, hogy már nèmileg túlzás, de inkább az a nem normális, hogy te ingyen bejárónő vagy....

2019. nov. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
85%

Pont ez az, hogy úgy viselkedsz, mint egy cseléd, az Úr tart el, te meg nem érted, miért nem kéri ki a bejárónő véleményét a saját pénzügyeiről.

Két elvált ember, akinek nincs közös gyereke, az ne legyen közös kasszán! Ez óriási hiba volt. Ez abból is látszik, hogy sorra írod ki a kérdéseket ugyanerről, és nem lett jobb egy picit se. :)

Egy biztos: ha mindennaposak a viták az anyagiak miatt és ennyire ellenséges vagy a kölkeivel, akkor ti is válni fogtok. Legfeljebb azon tudsz variálni, hogy mikor váltok.

2019. nov. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
66%
Mi lenne ha ezt vele beszélned meg?
2019. nov. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
14%

"Minimális anyai ösztön vagy jóérzés sem szorult beléd?"


Már bocs, de miért kellene benne anyai ösztönnek lennie más kölykei iránt?

2019. nov. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!