Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságban meg kellene az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban meg kellene az ilyen kiadást beszélni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék mit gondoltok erről.Férjemnek van két felnőtt gyereke.Pár éve házasok vagyunk,nincs semmiféle szerződésünk,ezért úgy gondolom vagyonközösségben élünk.Bár az ő számláján sokkal több pénz marad,mivel jóval jobban keres.De mivel házasok vagyunk szerintem közösnek számít a számláján lévő megtakarítás is.Tehát két felnőtt gyereke dolgozik,jól is keres.Mégis minden ünnepen nekem nagy értékűnek számító ajándékokat vesz nekik,sőt segíti őket saját pénzünk és saját közös szabadidőnk rovására.Nekem ez rosszul esik,hiszen nincsenek ráutalva,azt tartanám normálisnak ha minden kiadásunkat megbeszélnénk.De ő önkényesen költ gyerekeire.Még egyszer mondanám jól keresnek.
2019. nov. 13. 19:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
67%

" Annyi jövedelmet kérhetsz számon rajta a közös dolgaitokra amennyit te is megkeresel"


Ez tévedés. Minden bevételük közös, jogilag. Mivel törvényes házasok, és nem csak összeálltak. És nem egy akárhányadik jöttment a kérdező.

Én amúgy özvegy férfihoz mentem, és megbeszéli velem ezeket a dolgokat.

2019. nov. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
41%

"Nem "kell a kölkökhöz igazodnia" de ha szeretne és anyagilag is belefér neki, akkor megteheti. Gondolom közös gyerek nincs, így nem tőle veszi el úgymond a pénzt."


Aha. És az hol van előírva, hogy két 40-50-es ember csak az (amúgy is jómódú) felnőtt kölykeire költheti a pénzt? Akik itt ekézitek a kérdezőt, biztosan mind nagyon boldogok lennétek fordított esetben. Sőt, ti el sem mentek egy moziba, egy színházba, egy nyaralásra, mert minden félretett pénzt a felnőtt gyerekeitekre költötök, ugye?

Ne legyünk azért már álszentek!

a másik meg, hogy "ha megteheti". Mármint a fér. Csak éppen HOGYAN teheti meg? A Kérdező rovására? Én azért úgy lennék, hogy nekem a hátamon senki ne finanszírozzon felnőtt gyereket.

2019. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

#22

Mármint helyetted ne finanszírozzon mást!

Mert itt nem csak a gyerekek, de az öregek is dolgoznak, van keresete a feleségnek és a férjnek is, csak a kérdező nem elégszik meg a sajátjával, azért sajnálja ennyire a párja keresetét a párja gyerekeitől. Ami színtiszta irígység.

Mert a kérdező szerint sem arról van szó, hogy ők hiányt szenvednének bármiben...

2019. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
23%

23-as, napi szinten valóban nem szenvednek hiányt (kérdezőék), de azért gondolom, szeretne plusz dolgokat, és meg is értem. Én nem mennék bele úgy, hogy a gyerekeinél (akik szinté nem szenvednek hiányt, tehát jól kereső fiatal felnőttekről beszélünk) életszínvonalat emeljenek, és ehhez asszisztáljak a férjemnek.


Kérdezőnek azt mondanám, hogy erről beszélni kellene a férjjel. Ha neki (férjnek) nincs igénye arra, hogy vele egy minőségibb életet éljen, akkor éljen egyedül, aztán öregedjen meg majd egyedül.

(Még jó kérdés, ha vén sz...r lesz a pasi, akkor majd a kölykei fognak körülötte ugrálni, gondozni, ápolni, ha kell? Ugye nem, hanem a felesége.)

Kérdező, ha nem juttok dűlőre, lehet, hogy jobb lenne egyedül. Mert akkor tudod, hogy amit megkerestél, annyi pénzed van, az a Tied, de tudod, hogy csak az van. És nem cseszné az agyadat az, hogy mennyivel másképpen is élhetnétek, ha az a pénz nem a gyerekeihez vándorolna.

De ez az én véleményem.

2019. nov. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Ha a férjemmel nem közös kasszán lennénk, akkor nem főznék rá. Az is munka. Ha nem beszéli meg veled a pénzügyeit, akkor éljen egyedül, vagy a gyerekeivel. Ingyen cselédet ne csinálj magadból.
2019. nov. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Mi a férjem édesanyját és nővérét támogatjuk anyagilag. Soha egy rossz szavam nem volt emiatt. De ők egyrészt tényleg rászorulnak, másrészt, és ez még fontosabb, ez a mi megbeszélésünk és megegyezésünk alapján történik.

Ha a te férjed úgy gondolja, hogy semmi közöd ahhoz, hová teszi a keresetét, a Dunába szórhatná vagy Jehova tanúinak is adhatná,de egy yachtot is vehetne belőle, akkor el kéne gondolkodnod, mennyire tart a társának, vagy inkább valami másnak.

2019. nov. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Sok gusztustalan ember van itt,aki fröcsögi a nagy etikát,de fogadok ha ő kerülne hasonló szituációba,fele annyit sem bírna elviselni mint a kérdező.

Kedves kérdező,engedd el a füled mellett ezt a sok rosszindulatú,megkeseredett és irigy ember süketlenségét.

Én maximálisan megértelek,és szerintem joggal várhatod a férjedtől hogy igenis beszélje meg veled a felnőtt gyerekeinek ily módon adott ajándékokat és pénzt is,mert az bizony a te pénzed is.Beszéld meg vele,okosan,higgadtan.Esetleg felvázolhatod neki,hogy költhetnétek végre magatokra,kettesben mert megérdemlitek,vagy akár félre is tehetnétek,szintén magatokra,inségesebb időkre.Remélhetőleg nyitott lesz rá,csak neki ez így eddig fel sem tűnt,hogy mit csinál,csak megszokásból tette.

2019. nov. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!