Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasok! Szerintetek igazat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasok! Szerintetek igazat mondott mamám vagy csak idős és azért beszél ilyeneket?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom csodálom a nagyszülemet, hogy mennyire szeretik és tisztelik egymást ennyi év után is. Annyira jó nézni őket, ahogy hosszasan beszélgetnek, nosztalgiáznak, nyáron minden évben az volt a program, hogy kiültek velünk a diófa alá és nagyon szép dolgokat meséltek a fiatal korukról. Mindig azt gondoltam a szüleim házassága is ezért működik ennyire, mert ezt láttak. Néhány napja mondtam mamámnak, hogy én is ilyen házasságra vágyom, ami biztos lábakon áll és van benne boldogság sok-sok év után is. Erre azt mondta álomvilágban élek. Gyerekkorunkban természetes, hogy a jó dolgokat mesélték el, ha nyaggatuk őket, de volt bőven rossz is. Minden este egymás mellett aludtak ez igaz, de sokszor külön utakon jártak napközben, és annyiból szerencsés a házasságuk, hogy mindig vissza tudtak találni egymáshoz. Elég kiábrándító ez. Ha jobban megnézem a szüleimet simán el tudnám képzelni, hogy ők is így élnek, csak még előttünk is tudják titkolni, na meg egymás előtt. Viszont a mamám már nagyon idős, és néha mond fura dolgokat, aztán meg egy hónap múlva teljesen máshogy mondja el. Szerintetek tényleg naív vagyok és nem létezik tökéletes boldogság, megcsalás és hazugságok nélkül? Ez annyira szomorú.

19/L


2020. jan. 17. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy minden kapcsolatban vannak nehézségek és mindkét fél folyamatos erőfeszítése szükséges a működtetéséhez.
2020. jan. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Igazat mondott, és mindenben!

Régen kötődő kapcsolatok voltak inkább, nem megosztó.

Hidd el, lehet Neked boldog házasságod, családod!

Gondolkodj mindig reálisan, soha ne feledd el a nagyszüleid a fa alatt, és találj egy rendes fiút, aki mindegy milyen, de szeret.

Hajrá!

2020. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem tökéletes. A messziről szépnek tűnő dolgokban megjelennek a törések, foltok, ha közelről vizsgáljuk őket. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet majd egyszer boldog házasságod, hanem azt, hogy nagy szerencse és türelem kell hozzá.
2020. jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt nem is gondoltam, hogy sosem volt köztük egy hangos szó sem, de a megcsalás elképzelhetetlen, főleg, hogy azokban az időkben nem lehetett egyszerű megoldani. Egyébként egyszer mikor festettünk náluk találtam egy régi helyi újságból kivágott gyászjelentést, amiben egy férfitől búcsúztak. Nagyon gondosan elvolt dugva egy régi kisszekrény fiókjában, most az jár a fejemben, hogy talán ő lehetett az egyik szeretője mamámnak.
2020. jan. 17. 16:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Létezik szerintem, de ritka. És kell hozzá egy szellemi szint, hogy az ember ne tekintse alapvetésnek, hogy ő egy okos állat és ne vigye a szíve (vagy a nemiszerve) össze-vissza, mint egy állatot. Ha úgy teszed fel a kérdést, hogy ilyen lesz-e egy kapcsolat valaha, akkor egyértelműen nem. Azok a kapcsolatok, amikben csak úgy alakulnak és folynak a dolgok, nem fognak jól végződni, mert a pár így is, úgy is belefut együtt olyan megpróbáltatásokba, amiken csak tudatosan, kemény akarattal és előrelátással lehet csak átlendülni. És igen, néha akkor is makacsnak kell lenni a párodhoz (normális kereteken belul, nyilván nem akkor, ha rommá aláz pl), ha legszívesebben kivágnád a fenébe és hagynád az egészet a francba, hogy egy kis nyugtod legyen, annyira tele vagytok egymással abban az egy hétben már. Viszont ha nem teszed, nagyon sokat lehet belőle tanulni és később kiegyensúlyozottabb lesz az egész. Már ha a másik is pertner ebben. És ezt a partnerséget azért piszkosul nehéz megtalálni. Kevés ember menne tűzbe még a saját szüleiért is, nemhogy a párjáért. Észnél kell lenni a választásnál és a kapcsolatban is, mert ez nem egy égi áldás, ami csak úgy történik. Ebben nagyon sok munka és tudatosság van. És egyénileg is szükséges hozzá egy megfelelő mentalitás, ami sok emberből hiányzik, mert sok ponton alapból tagadja, hogy különb lenne egy majomnál és nem is érzi ennek a súlyát. Na mindegy.


Nekem nagy tapasztalatom nincs így kapcsolatok terén, pár év azért nem nagy ügy 30-40 évhez képest, szóval hagyjuk is, hogy tapasztalatból beszélek. Viszont sok ember kapcsolatába beleláttam, akik őszintén meséltek ezekről a dolgokról (meglett, 50-60 éves emberek, 30-40 év házasság után - az egyik évfolyamtársam szakdolgozatához vettünk fel ilyen interjúkat idősekkel) és azért látszik a válaszokon, hogy ki mint vet, úgy arat... Sok dolgon múlik ez, és egy ember nem is fogja ezt garantálni. A megfelelőt kell megtalálni, ez a munka egyik fele.

2020. jan. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Lachesys ***** válasza:
92%

regen is megoldottak boven a megcsalast. egyszeruen regen mas vilag volt, nem volt valas, egy kis faluban kb volt 15-20 ember akibol"valogathattal".... aztan a noknek kb muszaj volt ferjhez menni mert 20 evesen mar venlanynak szamitott, ha nem volt gyereke.

ettol meg idovel lehettek jo emberi kapcsolatok, neha akar meg is szerettek egymast.... nezd meg a korhinta cimu filmet. kicsit benne van az akkori propaganda, de errol szol, hogy akkoriban foleg elrendezett hazassagoo voltak, "fold a folddel hazasodik", a noknek sokszor nem sok beleszolasuk volt.


ettol meg lehet boldog hazassagod, de most a masik veglet van, az emberek sokszor inkabb kilepnek a kapcsolatbol, ha nehezseg tamad, es nem probaljak annyira helyrehozni.

2020. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az is lehet, egy idősebb barátnőjének akihez gyakran fordult tanácsokért, mint Te itt hozzánk, a fia volt akit szintén kedvelt.
2020. jan. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem igazat mondott, egy reális, de erős kapcsolatnak tűnik az övék ezek alapján. sajnos nem létezik tökéletes kapcsolat, de azért az sem igaz, hogy mindenhol megcsalás lenne.

ne keseredj el, ha két ember szereti egymást és ki akarnak tartani együtt, lehet életre szóló jó kapcsolat, de nehézségek mindig lesznek. vannak jobb és rosszabb idősszakok, és meg kell dolgozni azért, hogy hosszú távon ne laposodjon el. fiatal vagy nagyon, kicsit naiv és túl idealistán látod a dolgot, de nyugi, amiket a mamád mondott, az nem azt jelenri, hogy ne szeretnék nagyon egymást.

2020. jan. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Normális boldog hosszú házasság CSAK megcsalás és hazugságok nélkül létezik. Ahol már képbe kerül egy harmadik ott már elötte nem volt boldogság. Persze, minden kapcsolatban vannak viták, mélypontok, de mi ezeket megpróbáljuk megbeszélni és megoldani, nem az a megoldás hogy külön utakon keressük a boldogságot. Mellesleg az én nagyszüleim 50 évig éltek házasságban, voltak viták, mélypontok, nem is kevés, Mamám csinos nő volt, sokan udvaroltak neki, de meg se fordult soha a fejükben hogy félre lépjen egyikük is. Sztem ez nagyrészt nem a másik emberen múlik, hanem a saját elhatározásunkon. Ha eldöntöm hogy a másikkal akarom leélni az életem, akkor lehet akármilyen kilátástalan a helyzet nem abban fogom látni a megoldást hogy keresek valaki mást
2020. jan. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igazat mondott. Nem lehet 20-30-40 éven át ugyanabba az emberbe szerelmesnek lenni. De egy szerelem miatt nem mindenki hajít el gyereket, családot, nem mindenki teszi hajléktalanná, koldussá a párját. Van a szeretetnek olyan magas foka, amikor már azt is megengeded a másiknak, hogy másba legyen szerelmes.
2020. jan. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!