Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szeretném a páromat feleségül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretném a páromat feleségül venni, de csak ha szerződést kötünk?

Figyelt kérdés
Van egy lakásom, ami nem kiemelkedően értékes, illetve tárgyaim amik átlagosak, a párommal jelenleg is itt lakunk. Feleségül venném, de csak úgy, ha esetlegesen valami történne továbbra is az én tulajdonomban maradjanak 100%ban ezek. Nem azért mert nem bízom benne, egyszerűen csak nehezen teremtettem meg az életemet, úgy ahogy jelenleg tartok. Megsértődött mikor felhoztam ezt a témát. Hogyan lehet egy ilyen kérdésben kevésbé megsérteni a másikat, illetve mi lehet ennek a módja?
2020. febr. 9. 21:28
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
21%
Hát ha ezen megsértődött akkor ő nem téged akar hanem a vagyonodat. Ahogy ezt felhoztad neki tudatosult benne hogy ha elvaltok akkor ő ugyan ott fog tartani mint most és hiába szeret téged, most fogta fel hogy a kis pi€$ajan kívül semmit nem tud belevinni a házasságba, így pont ugyan ennyivel is tud esetleg belőle kiszállni. Ha gyereket is akartok, akkor előttem leírták hogy hogy fogja kijátszani a lakást alolad. Szeressetek egymást, még sok boldogságot kívánok, ne is valjatok el soha, de mostanra tényleg szabály hogy nem bízunk a nőkben ha pénzről van szó és mindig legyen B terved.
2020. febr. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
32%

Milyen jövőt képzelsz el magatoknak? Tied a ház, az összes felújítással, karbantartással, ő meg gyűjtögetné a biztonsági megtakarítást, hátha kidobod majd?


Egyszer gyereketek lenne, mit látna? Odamegy az anyjához, hogy más színűre szeretné a szobáját és anyja kijelenti, "megvárjuk apát, mert övé a ház, majd ő megmondja milyen lesz a szobád." És az anyuka sosem költené a megtakarítását a gyereketekre, mert hátha egyszer kidobod... Pompás lehet ilyen anyagi feszkóban felnőni.

2020. febr. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
77%

#15

Te is nagyon jól tudod, hogy ez a való életben nem így működik. Egyébként ha elválnak a feleségnek jogában áll a felújításra fordított felbruttósított összeg felét, vagy egyéb értéknövelő beruházás felét megkérni.


A te elképzelésed szerint, ha valakinek van egy ingatlana és az megromlott kapcsolat esetén feleződik, csak a nincstelenek házasodnának, mert válás esetén nincs veszítenivalójuk.

Vagy ha valakinek van egy ingatlana és házasodni készül, akkor azt adja el, a pénzt ajánlja fel jótékony célokra és menjenek albérletbe, nehogy a másik rosszul érezze magát?

2020. febr. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
73%

Na, ez is egy olyan kérdés, ahol a sok szánalmas nőgyűlölő férfinek nevezett véglény kiélheti magát....


Amúgy a házasság előtti vagyonhoz nem lesz semmi köze, ha elváltok akkor sem. Egyébként ez egy kényes dolog, mert egyfelől érthető, hogy fel akarsz készülni minden eshetőségre (persze ehhez először utána kellene nézni a dolgoknak), de a másik felet is meg lehet érteni, mert azt is sugallhatja, hogy nem vele tervezed leélni az életed és/vagy nem bízol benne eléggé. Mondjuk szerintem ez fenn is áll, hiszen a házassági szerződés a feltétele annak, hogy feleségül vedd. Kicsit fordítsd meg a helyzetet, és képzeld magad a helyébe, te hogyan reagálnál egy ilyen helyzetben, mert kétlem, hogy bólogatva beleegyeznél. Ha ezt megtetted, akkor talán tudni fogod, hogy hogyan is kezeld a dolgot.

2020. febr. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
54%
"Hiába lenne eredetileg tiéd a lakás, ha gyereke lesz és pl. rád ún és azt hazudja -amit mostanában szokásos-, hogy rendszeresen vered, vagy molesztáltad a gyereket." Ez csak a nőgyűlölő barmok meg a bántalmazók fejében szokás... Kérdező, egy: a magánvagyonod a válás után is a tiéd marad. Kettő: gondold már meg mit közöltél a nőddel ezzel: Már most arra készülsz hogy megszabadulj tőle, és valami haszonleső szemétnek nézed. Minek is házasodsz? Hagyd békén azt a nőt, hagy találjon normális pasast.
2020. febr. 10. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
61%
Én nő vagyok és nekem is van egy házam. Bár még nem tartunk ott a párommal de ha esetleg egyszer ide költözik hozzám és esetleg össze is hazasodunk én is kötni akarok házassági szerződést. De nem magam miatt hanem miatta. Ugyanis bővíteni kell a házat ha gyereket akarunk amit már nyilván közös vagyonbol teszünk. És persze nem várom el hogy csak úgy beletegye a pénzét egy olyan házba amihez semmi köze. Szóval majd kötünk valami megállapodást amivel biztonságban érezheti magát. Nekem nagyon furcsa az hogy a te barátnőd ezen megsértődött. Én alaposan elgondolkoznek ezek után hogy jó ötlet e vele kezdeni.
2020. febr. 10. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
32%
Alapesetben marad a tied a lakás, de egy egy sima válásnál megy így. Ha kicsit komplikáltabb a válás akkor a lakás is veszélyben lesz ezért kell szerződést írni.
2020. febr. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
38%
igaza van pårodnak hogy megsėrtödött,mert ezel csak azt közlöd hogy nem szereted,nem bizol benne .ugy otthagynålak hogy csak na ,aztån lėgy boldog lakåsodal,ės tårgyaidal.
2020. febr. 10. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
76%
19, a magyar jogszabályok mellett teljesen felesleges a szerződés.
2020. febr. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
54%
19-esnek tökéletesen igaza van.
2020. febr. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!