Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szeretném a páromat feleségül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretném a páromat feleségül venni, de csak ha szerződést kötünk?

Figyelt kérdés
Van egy lakásom, ami nem kiemelkedően értékes, illetve tárgyaim amik átlagosak, a párommal jelenleg is itt lakunk. Feleségül venném, de csak úgy, ha esetlegesen valami történne továbbra is az én tulajdonomban maradjanak 100%ban ezek. Nem azért mert nem bízom benne, egyszerűen csak nehezen teremtettem meg az életemet, úgy ahogy jelenleg tartok. Megsértődött mikor felhoztam ezt a témát. Hogyan lehet egy ilyen kérdésben kevésbé megsérteni a másikat, illetve mi lehet ennek a módja?
2020. febr. 9. 21:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
77%

Ennek azért utánanézhettél volna részletesen, mielőtt felhozod neki, mer tnem mindegy, hogyan tálaltad. Nyilván be akarod biztosítani magadat, de arra a magyar jog is gondolt: a házasság előtt szerzett vagyon nem lesz közös. Ellenben egy lakásfelújítás, bővítés, stb., amit a házasság alatt tesztek, ill. minden, amit a házasság alatt szereztek, az már közös. Az az ő baja, ha a házasság előtt semmit nem szerzett, amire esetleges váláskor támaszkodhat, ill. ahova visszavonulhat (saját lakás, akármi) Erre nézve mit vázoltál fel? Mert ilyen eshetőségre meg neki kellene a biztosíték, hogy nemcsak keres és költ a lakásodra, ő meg mehet nincstelenként, ha kenyértörésre kerül a sor.

Egyébként meg: ezen nem megsértődni kell. Elég megnézni a válási statisztikákat, fordított esetben minden bizonnyal ő is óvatos lenne, ill. ha nem arra számít hogy esetleg többel jön ki a váláskor, mint amit a házasság fennállta alatt a közösbe együtt beletettetek (és ha Te keresel jobban, ő még mindig jobban járt), akkor egy szerződéstől nincs félnivalója.

2020. febr. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
72%

18 éve házasodtunk, nekem volt lakásom. Én vagyok a nő.

Nem írtunk szerződést. Ezért felesleges. Azóta azt a lakást eladtam. A közös házunkban a lakás értékével több a tulajdonjogom.

2020. febr. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
39%

Lehet, hogy a magyar jogszabály különvagyonnak számítja a házasság előtti vagyont, de egy furfangos ügyvéddel bármit ki lehet játszani.

Szomszédom így járt, a nőnek volt háza, a férje egy szál sporttáskával érkezett a házasságba. Váláskor mégis vitt mindent.

Én kaptam a szüleimtől lakást, nyaralót. Szeretem a férjem, de szerződés nélkül eszembe se jutott volna házasodni.

Nem magam miatt, a szüleim miatt, nem szerettem volna, ha el lenne herdálva az amiért ők keményen megdolgoztak, ha esetleg a férjem ne adj Isten 20 év múlva bekattan.

Kérdező, én megértelek, szerződés nélkül ne menj bele. 28/N

2020. febr. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
45%

Ügyvédként azt mondom, bár több pár kötne szerződést! Szerintem még a válás is kevesebb lenne, mivel tapasztalatom szerint 90%-ban a vagyonon van a vita, és nemcsak a válás során, hanem már azt megelőzően is.


Kérdező: magyarázd el neki, hogy ez mindkettőtök előnyére válik. A lényeg, hogy tényleg jó szerződést kell kötni.


Ahogy csinálni szoktuk: a házasság előtt meglévő vagyonokat (érték szerint) listázzuk. Ez amúgy se válik közössé, de nagyban megkönnyíti a bizonyítást/megelőzi a vitákat, ha pontosan le van fektetve, ki mit vitt a házasságba, ugyanis hiába a jogszabály, 15 év múlva mindenki állít, amit akar, ha nincs bizonyíték. Ekkor szokott mindenki szülője, testvére, szomszédja, stb. tanúskodni, az meg hadd ne mondjam milyen kellemetlen mindenkinek. Tehát a házasság előtti vagyonra egy úgymond leltárat, helyzetrögzítést csinálunk, és lefektetjük, hogy ezek a különvagyontárgyak. (Meg ami értékben ezek helyébe lép.)


Ezt követően lehet rendelkezni arra vonatkozóan, hogy a házasság alatt milyen vagyonjogi rendszer működjön. Ha simán a törvényes, akkor nem kell külön leírni. De attól el is lehet térni. Lehet pl. csak a tényleg közösen szerzett dolog közös, lehet azt is csinálni, hogy semmi sem közös, a felek továbbra is külön gazdálkodnak... bármit, ami a valóságban előfordul, szerződésben rögzíteni lehet, és akkor válás esetén is úgy van. (Persze kisemmizni nem lehet senkit, erre vannak szabályok.)


A lényeg: nagyon jó egy ilyen szerződés, ha tényleg átgondolt és alapos. Lehet, emiatt nem fognak a felek később elválni. :)

2020. febr. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
39%

Ja, meg még az is fontos, hogy házasság esetén a vagyonközösség az összeköltözés időpontjára visszamenőleg jön létre, tehát ha együtt éltetek előtte két évig, és te azalatt vetted a lakásod, akkor az is közös lesz, ha összeházasodtok.

Itt szoktak pofára esések lenni, mert ez viszonylag új szabály, nem ment még be a köztudatba.

2020. febr. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
23%

Az előző nagyon jót írt - 𝐝𝐞 ha gyerek van, akkor úgyis ő viszi a lakást, akárkié is volt, és persze 99%, hogy az anyjával fog benne maradni.

Te meg majd fizetheted a tartásdíjat is.

Úgyhogy nagyon jó a szerződés, mert legalább nem nincstelenként fogsz repülni a saját lakásodból.

2020. febr. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
89%

Azért ne legyünk már álszentek: a házasságok közel fele válással végződik.

Aki a házassági szerződésben a bizalom hiányát látja, az nagyon nincs tisztában a mai magyar realitásokkal.


Az egy másik kérdés, hogy házasság előtt szerzett lakásból mi lesz. Én ehhez nem értek, itt sokféle, egymással ellentétes véleményt olvastunk. A kérdezőnek azt tanácsolnám, kérdezzen meg egy ilyenben járatos ügyvédet.


De nekem eleve nem lenne kedvem egy olyan házassághoz, ahol nem tudunk normális hangnemben beszélni mégoly kényes kérdésekről is. Kényes kérdés - elárulom, kedves kérdező - később is lesz rogyásig: szülőkkel, rokonokkal való kapcsolattartás mértéke, módja. Házastárs szüleivel való konfliktusok kezelése. Étkezési, időbeosztási, pénz beosztási szokások. Háztartási teendők megosztása. Rend-rendetlenség. Hitbeli, világnézeti kérdések. Gyerekkel kapcsolatos ezerféle kérdés: konkrét gyereknevelés, apa szerepe a gyereknevelésben, a nő részéről a feleség- és anyaszerep egyensúlyban tartása, óvoda és iskolaválasztás, kamaszkori lázadások kezelése (mikor, mit, milyen mértékig engedjünk neki), pályaválasztás, elengedés, gyerekünk párjának elfogadása stb.


Az előbb leírtak mind olyanok, amin meg lehet sértődni, össze lehet veszni. Pedig egy jó házasság pont attól marad jó, hogy a felek hajlandók beszélni a kényes kérdésekről is. És megegyezésre törekszenek, nem megsértődnek.

2020. febr. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
73%
Nő vagyok, kb. 20 millióval több vagyonnal (ingatlanokat és megtakarításokat összeadva) érkeztem a házasságba, mint a férjem, de meg sem fordult a fejemben, hogy szerződést kellene kötni a házasságkötéskor. A férjem szülei viszont gyorsan visszakérték tőle a házasságunk előtt általuk neki ajándékozott fél ingatlant, nehogy rátegyem a kezem valahogyan. Odaadta, legyenek boldogak vele, úgyis hozzám költözött. Pedig mindketten váltunk már korábban, nem vagyunk naivak, de egyrészt a kérdezővel és néhány válaszolóval szemben mi ismerjük a Ptk-t, és a magánvagyon fogalmát, másrészt tudjuk, hogy a bizalmatlanság nem fér bele egy jó házasságba. Ráadásul van 3 közös gyerekünk, úgyhogy nem az ingatlanok jelentenék a legnagyobb problémát váláskor. Kicsinyes lenne előre osztozkodni. Megértem, hogy rosszul esett a barátnődnek a felvetésed.
2020. febr. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
27%

Valaki kifejtette, hogy akkor külön kasszán is lesztek ezek szerint, mert a nő állandó bizonytalanságban érzi majd magát és félre kell tennie arra az esetre, ha mennie kell....

Hát igen, nekem is ez lenne az eszembe. Meg alapból, hogy azt feltételeznék rólam, hogy csak a pénzre megyek. De akkor ebben az esetben ha volna ilyen szerződés kötve, egy forintot sem fordítanék lakás felújításra a te lakásodban. Akkor valóban tennék félre magamnak biztos ami biztos... Mivel nekem semmim sem lenne.


Egyrészt értelek, hogy félted a dolgaid. Az ember nehezen szerzi meg a házat és ezeket. De másrészt meg a szeretett nőről már most azt feltételezed, hogy átver vagy csak szar lesz az egész és nehogy má kisemmizzen. S kapcsolat szempontjából ez számomra is olyan, hogy akkor mi a bánatnak kezdünk is bele, ha eleve erre készülünk... Különben meg nem sok köze van hozzá, amit te már korábban vettél, mert házasság előtti...

Szóval igen, sértő. Emiatt sértő a dolog...

2020. febr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
63%

#29

Nekem él úgy sok ismerősöm boldog házasságban hogy szerződést kötöttek és külön kasszán vannak. Szerintem ez a normális. A mai világban nem szokás együtt maradni egy rossz kapcsolatban, a kapcsolatok meg ritkán működnek örökké. Nagyon primitív és naiv hozzáállás ez, hogy csak úgy élünk a mának, ahogy esik úgy puffan aztán majd csak lesz valami. A házasságok többsége válással végződik. Ez egy tény. Akkor miért nem lehet arra felkészülni, hogy egyik félt se érje nagy kár, meg senki ne is kerüljön a híd alá? És ez nem mond el semmit a kapcsolatról csak szimplán vannak akik a földön járnak és tudják, hogy attól mert most XY-nal képzelik el jövőt még nem garantált, hogy 20-30 év múlva is együtt lesznek.

2020. febr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!