Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szeretném a páromat feleségül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretném a páromat feleségül venni, de csak ha szerződést kötünk?

Figyelt kérdés
Van egy lakásom, ami nem kiemelkedően értékes, illetve tárgyaim amik átlagosak, a párommal jelenleg is itt lakunk. Feleségül venném, de csak úgy, ha esetlegesen valami történne továbbra is az én tulajdonomban maradjanak 100%ban ezek. Nem azért mert nem bízom benne, egyszerűen csak nehezen teremtettem meg az életemet, úgy ahogy jelenleg tartok. Megsértődött mikor felhoztam ezt a témát. Hogyan lehet egy ilyen kérdésben kevésbé megsérteni a másikat, illetve mi lehet ennek a módja?
2020. febr. 9. 21:28
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
88%

"De akkor ebben az esetben ha volna ilyen szerződés kötve, egy forintot sem fordítanék lakás felújításra a te lakásodban."

Jah de akkor gondolom akkor oda sem költöznél, elvégre ha egy forintot nem fordítasz rá milyen jogon élnél ott?

2020. febr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
91%

Többen említették a lakásfelújításra költött pénzt.

Nem vagyok jogász, de szerintem alapvetően külön kell választani az értéknövelő beruházást és az állagmegóvást.

Ha nincs a feleségnek tulajdonrésze, akkor jogos, hogy értéknövelő beruházásra nem akar költeni, de az állagmegóvásból igenis vegye ki a részét! Hiszen ott lakik.


És akkor mit melyik kategóriába sorolnánk?


Egy fürdőszoba újracsempézését-járólapozását el tudom fogadni értéknövelő beruházásnak. Egy festést/meszelést csak állagmegóvásnak. A vízköves radiátorok kicserélését, a kémény bélelését, a kazán kicserélését szintén állagmegóvásnak tartanám. Értéknövelő beruházásnak mondjuk a klíma beszerelését vagy napkollektorok felszerelését tartanám, vagy a ház körbeszigetelését.


Csak mellékesen jegyzem meg egy kéménybélelésre simán elmehet 400e Ft. Egy kazán kicserélése új gáztervvel, mindennel közel lehet az 1 millióhoz. És ezek álláspontom szerint csak állagmegóvások, tehát a feleségnek is bele kell tennie a költségek felét.

2020. febr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
60%

#32

Kedves Goldmund!

Én sem vagyok jogász, de a családban pont most zajlik egy ilyen típusú válóper, így eléggé képben vagyok.

Az állagmegóvás valóban mindkét fél feladata és érdeke, azzal a bíróság nem is foglalkozik.

Az értéknövelő beruházás viszont - ha csak nincsenek külön kasszán - képezheti a per tárgyát.

Olyan formában, hogy a bíróság bekér szakértői véleményt, hogy mondjuk egy napkollektor hány %-al növelte az ingatlan jelenlegi forgalmi értékét és anélkül mennyit érne. A kijött differencia az állagnövelő érték, aminek a fele a nem tulajdonos házasfelet illeti.

Egyéb, esetleg elhasználódott értéknövelő tételeknél a szakértő használja az amortizáció fogalmát és mindenképpen mindig a jelenkori értéket állapítja meg.

Ezekre is vonatkozik a közös állagmegóvás, mert ha ezt nem tették, akkor egy beomlott borospince, vagy egy szétfagyott kerti medence már nem képvisel értéknövekedést, inkább gondot jelent.

Nem egyszerű dolgok ezek, általában hosszas bírósági procedúrával.

2020. febr. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
33%
Házasság alatt jogilag nem létezik külön kassza, csak vagyonközösség!
2020. febr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
64%
furcsa fėrjemnek mikor össze házasodtunk több pėnze stb volt de furcsa eszėbe sem jutott ilyen gondolat,viszont van 3 gyereke,18 ėve együtt vagyunk.
2020. febr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
45%
Nem leszek népszerű, de szerintem többek között azért van ennyi válás, mert az emberek évtizedekig kiskapukat dédelgetnek. Persze nem jó az sem, ami régen volt, hogy nem volt opció válni, de az sem, amikor már házasságkötéskor is úgy állnak hozzá, hogy "legfeljebb elválunk".
2020. febr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi a helyzet?
2020. febr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!