Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért emlegeti mindig anyukám,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért emlegeti mindig anyukám, hogy egy férfit ki kell szolgálni?

Figyelt kérdés

Éppen néztem, hogy letörtem a körmömet, le kell reszelnem. Nem járok körmöshöz, mindent én magam csinálok. Erre mondta, hogy egy fèrj se viseli el ezt, mindent neked kell csinálnod a háztartásban.

Most fogok végezni az egyetemen, kögazdászként, én nem így képzeltem el, hogy a fizetésembōl ne vehessek egy körömlakkot, vagy ne moshassak hajat 4-5 naponta (ez se tetszik neki), hogy ápolt maradhassak.

Van barátom, de mindig ellene uszít, hiába nem kerül anyának egy forintjába se, mert nem nálunk vagyunk, semmi nem jó neki.

Ez csak egy példa, szerintetek mi állhat a kijelentések hátterében?

22l



2020. márc. 13. 11:35
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
92%

#19 és a többiek: de ti tényleg azt látjátok, hogy változott? Komolyan kérdezem, nem kötözködni szeretnék.

Látjátok a férfiakat rendszeresen(!) pl. főzni a párjuknak, családjuknak? Nem arról a néhány hobbi- vagy hivatásos séfről van szó, hanem hogy tényleg, az akármilyen mérnök, a programozó, az autószerelő, a buszsofőr stb. férfiak jelentős része ezt teszi? Én max. annyit látok, azt is a diplomások körében, hogy partnerek a kajarendelésben.

Vagy látjátok őket - szintén rendszeresen - wc-t, mosdókagylót, kádat súrolni, ablakot pucolni, tűzhelyet tisztítani? Porszívózni, port törölni még csak-csak.

A gyerekezésből kiveszik a részüket? Az esti játék, fürdetés meg a hétvégi kirándulás nem ugyanaz, mint amit egy anya kell csináljon. Nem ők állnak bele az ovis meg iskolai problémákba és programokba, nem ők készítik össze a gyereket egy kirándulásra vagy táborra, ezer ilyet lehetne még említeni.

Én azt látom, hogy a gyakorlatban, a mindennapok során alig van változás. És az a nő, aki nem hajlandó vállalni a hagyományos szerepeket, egyedülálló lesz, legfeljebb szexkapcsolatban találja magát, de párnak, élettársnak, feleségnek, anyának nem kell.

2020. márc. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Nincs annál rosszabb, mint amikor a szülők akarva akaratlanul tovább "örökítik" a saját traumáikat, pedig te ezekről nem tehetsz. Ilyenkor jön a tipikus "semmi se jó", apróságokba beleszólás, aminek sokszor nincs is logikája vagy ésszerű magyarázata, hanem csak annyi van a mélyén, hogy ő maga szenved, de nem tudja elképzelni, hogy az élet másmilyen is lehet(ne)
2020. márc. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
20%

21# Valószínűleg nem láttál még igazi férfit, igazi családapát...

Megint ott tartunk, hogy egyoldalúan számonkérünk, követelőzünk, anélkül hogy egy kicsit átgondolnánk a problémát.


 "És az a nő, aki nem hajlandó vállalni a hagyományos szerepeket, egyedülálló lesz, legfeljebb szexkapcsolatban találja magát, de párnak, élettársnak, feleségnek, anyának nem kell."


Ennek a mondatnak nem sok értelme van. Hogyne kéne egy nő anyának? De ha valaki nem vállalja a hagyományos szerepeket (család, gyerek), az mégis mihez kezdjen, mint hogy vagy egyedülálló marad, vagy alkalmi, rovidebb-hosszabb ideig fennálló párkapcsolatban éljen?

Egy férfinek kb ugyanezek a lehetőségek adottak. Miben más a férfi helyzete?

2020. márc. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
80%
#21 vagyok, elnézést, félreérthetően fogalmaztam: hagyományos szerepek alatt itt arra gondoltam, hogy a házimunka és a gyerek ha nem is 100%-ban, de nagyrészt a nő dolga és gondja. Miközben a házimunkán belül mindent, a gyerekezésen belül pedig a kihordást, megszülést és szoptatást leszámítva szintén mindent meg tudna csinálni a férfi is. Neki mégsem "kell". Tőle annyit várnak, hogy dolgozzon, lehetőleg ne minimálbérért. Meg hogy hajlandó legyen elköteleződni. Egy nőnek ugyanezeket szintén meg kell tennie, de ha ezeken felül semmi mással nem járul hozzá a dologhoz, akkor abból nem lesz gyerek, család.
2020. márc. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
57%

21! Láttam, bi bi biiii! :D

A párom.

Szeret és tud is főzni, de ha én főzök, ő elmosogat. Ha piszkosnak látja a padlót, feltörli.

A gyerekekkel játszik, a nagy már iskolás, volt nem egyszer, hogy leült vele tanulni.

Ápolt minket, mikor minthárman egyszerre betegedtünk le. Aztán mi ápoltuk, mikor ágynak esett :)

Tavaly nyáron felmondott, mert nem tudtam volna megoldani a gyerekeket. Végigbandázták a megyét, vitte őket mindenhova élménygyűjtőbe.

Sokkal jobb apjuk, mint az igazi. (Biológiai apa évek óta tojik rájuk.)

Ugyanis elvált szülő vagyok. Mikor kiraktam az exemet a házból, itt gyakorin megkaptam, hogy sosem kellek majd senkinek, lehet mégis el kellett volna néznem az ex megcsalásait, lustaságát.

Heh

2020. márc. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
71%
#25, ez szuper. De úgy kérdeztem, hogy valóban azt láthatjuk, a férfiak JELENTŐS része "megváltozott"? Szerintem te is érzed, hogy ritka kivételre találtál. Nem ez az általános. De cáfolj meg, mondd, hogy lépten-nyomon ilyenekbe botlasz, a barátnőid, kolléganőid, nő rokonaid, egyéb ismerőseid ilyenekkel élnek kapcsolatban. Őszintén örülnék neki, mert én nagyon nem ezt látom. Nőket látok több fronton helytállni, teljesíteni, megpróbálni két- vagy többfelé szakadni... Meg férfiakat, akik számára ez alap. Nem is elvárás, hanem egyfajta természetes beidegződés, hogy ez így van, ez a dolgok rendje, fel sem merül, hogy esetleg másképp lehetne, legyen. :(
2020. márc. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Így nőtt fel, ebben a szellemben, és az életében lévő nők és férfiak is csak ezt erősítették meg benne. Anyukádnak nincs igaza.
2020. márc. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Hm,erdekseket írtok! Lehet h parkapcsolaton belül megy a munkamegosztas, de ha csalad van én is azt latom h a nő visz mindnet. Való igaz h ferfiakat nem.erdekli2a kajafozes meg a sikamika. En nem vagyok tisztasagmanias,de tisztasag van.De el tudnam viselni ha a ferfi is ugyanugy erdekelt lenne a dologban.


Valahol meg igazuk van a pasiknak mert melyik nő akar szerelni meg hasonlok. Másra all ra az agyunk meg nekik is.


Ha mi elvarjuk h oké főzzenek meg minden,akkor ők is evarhatjak h mi szereljunk barkacsolajunk meg alljazzuk le az allatokat ha mondjuk van.


Nem igaz?

2020. márc. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
90%

#28, szerintem nem mindegy ezen munkák gyakorisága és fontossága. A "férfimunkák" többségét nem kell olyan gyakran elvégezni, és sok közülük ha nincs megcsinálva, sem akkora probléma (az állatok persze más...) De a gyereket, a vele kapcsolatos dolgokat nap mint nap rendezni kell. Enni is kell. A takarítást itt-ott lazábbra lehet venni, de annyira elhanyagolni nem. Míg ezzel szemben pl. lötyög a kilincs a fürdőszoba ajtaján - egyrészt ritkább, másrészt ha nincs azonnal megcsinálva, de még 3 hét múlva sem, akkor sem lesz különösebb következménye.


#25, még egy picit visszatérve. És kérlek, ne vedd rosszindulatú vájkálásnak a magánéletetekben, tényleg nem az a célom. Írod, hogy szeret és tud főzni a párod - de jól gondolom, hogy azért többnyire nem ő teszi? Hogy alapvetően te "eteted" a családot? Nem egyszer leült tanulni a nagyobbik gyermekeddel - de általában te teszed ezt? Játszik a gyerekekkel - ok, de reggel te készíted, rendezed őket, a nagynak te csomagolsz kaját (esetleg még a párodnak is), ruha, cipő, bármi kell, te foglalkozol a beszerzésével, szülői értekezlet, mindenféle egyéb ovis-sulis dolog, ügyintézés a tiéd? Persze a tiétek egy picit másabb helyzet... de talán látható, hogy mire gondolok alapvetően.


Még a haladóbb szemléletű férfiak - akiket már nem kell szó szerint kiszolgálni - mellett is a nőkre marad a háztartás, a gyerekek, nem ritkán még az idős/beteg családtag, rokon is. Lehet, hogy nem 100%-ban, de a 80 sem kevés...

2020. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyâd egy szolgalelkű ember és elég buta, plusz rosszul vàlasztott, ha az ő pàrja ilyen, és lemegy neki cselédbe. Ennyire egyszerű.

Elmondom neked, hogy 10 éve vagyunk együtt a férjemmel. Én főzök, ő bevàsàrol, a hàzimunka pedig közös, egyenrangúak vagyunk a kapcsolatban.

Szomorú ha anyàdéknàl ez nem így van, de ez nem jelenti azt, hogy az a normàlis ami nàluk van, és minden pasi egy lusta tiszteletlen disznó, mert ez nem igaz.

2020. márc. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!