Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért emlegeti mindig anyukám,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért emlegeti mindig anyukám, hogy egy férfit ki kell szolgálni?

Figyelt kérdés

Éppen néztem, hogy letörtem a körmömet, le kell reszelnem. Nem járok körmöshöz, mindent én magam csinálok. Erre mondta, hogy egy fèrj se viseli el ezt, mindent neked kell csinálnod a háztartásban.

Most fogok végezni az egyetemen, kögazdászként, én nem így képzeltem el, hogy a fizetésembōl ne vehessek egy körömlakkot, vagy ne moshassak hajat 4-5 naponta (ez se tetszik neki), hogy ápolt maradhassak.

Van barátom, de mindig ellene uszít, hiába nem kerül anyának egy forintjába se, mert nem nálunk vagyunk, semmi nem jó neki.

Ez csak egy példa, szerintetek mi állhat a kijelentések hátterében?

22l



2020. márc. 13. 11:35
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

#29


Én ismerek egyedülálló apát, ahol anyuka lelépett a kaland kedvéért, és ott értelemszerűen apuka csinál mindent.

2020. márc. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

#31, de ugye abban egyetértünk, hogy nem ez az általánosan jellemző?

Egy-egy ritka példát biztos tudnának páran említeni. De szétnézel magad körül, és ha valóban figyelsz, látni fogod, hogy még most, 2020-ban sem annyira más a világ ilyen szempontból.

2020. márc. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

#32


De valamiért ezt sajnos mégis rengeteg nő tartja "menőnek" meg "férfiasnak". Nap mint nap látom én is, hogy a boltban pl. a figura semmit nem csinál, csak hetvenkedik meg keménykedik, meg persze fizet (leszámítva a karton sör megvételét, mert az nagyon fontos), de mégis vele vannak, sőt még fel is néz rá, nem tudom miért. És ezek még ki is nevetik azt ahol a férfi is csinálja amit kell, kineveti a keménykedő csávó, mert "mekkora lúzer", de még a nő is, hogy "milyen töketlen". És ez igaz is olyan értelemben, hogy aki teszi amit kell, sosem hetvenkedő-keménykedő "menő" valaki, hanem sok közöttük a visszafogottabb külsejű és jellemű személy. De miért kell őket lenézni?


Sajnos - nagyon sajnos - még mindig valami bizarr tudatalatti vonzódást vált ki sok nőből a Vágy villamosában bemutatott Stanley karakterére hajazó kőbunkó, keménykedő, nyers és arrogáns férfiak. Csak tudnám miért. Persze nem mindenki, de akik panaszát hallod, hogy otthon nem csinál semmit a fazon - mind innen kerülnek ki. Ismerek olyat akinek normális férje van, őt még nem hallottam panaszkodni, ahogy a férjét sem, normálisan élnek, követendő példa. Igaz két "nem menő" szürke személyről van szó, ketten nincsenek olyan magasak mint pl. én és kvázi láthatatlanok a "menők" számára. Meg úgy mindenki más számára is.


De a rossz példa nem láthatatlan, mert ugye könnyebben észrevesszük, hogy az a tahó már megint zsebretett kézzel megy, nem csinál semmit, csak ilyen tipikus keménykedő hanglejtéssel ecseteli, hogy ő milyen menő, a hely ahol vannak milyen gagyi, bezzeg ő, meg hát milyen nevetségesek mások akik dolgoznak, bezzeg ő le se hajol 20.000 Forintért stb. Ugyanez a réteg az amelyik képes mindig csak készpénzzel mászkálni amit persze a régi Pachino gengszterfilmekből ismert csipesszel kell összefogni, "a húszezres látszódjon leginkább" stílusban. Undorító!

2020. márc. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

#33, ebben sok igazság van.

Sajnos megvan a nőknek az a rétege is, aki semmi kivetnivalót nem talál ebben az egészben, és aki igen, azt lelustázza, letrehányozza, lemilyennőzi, -feleségezi, -anyázza. Talán ez a legdestruktívabb. Ők nem csak támogatják a vázolt férfiviselkedést, hanem keményen megtapossák azokat a nőtársaikat, akik változást szeretnének.

2020. márc. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
68%

#34


Akkor miért nem hagyják ott az ilyen férfiakat? Ez az egyetlen logikus lépés, minden más értelmetlen. De nem, valamiért mindig ezredjére is megbocsátják, mert... nem tudom miért. Ennél már csak az a rosszabb, mikor a megcsalást is elnézik. Sajnos nem sok optimizmusom van a témában, miután a saját anyám szerint is jobb szeretőnek lenni valami "menő" (gondolom a menő szó az ilyen arrogáns baromat jelöli), mint valakivel aki kevésbé az. Ezen nem tudok továbblépni. A legtöbb személyben csalódni nem olyan nagy dolog, de közelebbi ismerősökben már az.


De akikről írsz, őket is ismerem. Nagyanyám ilyen, bár ő csak simán régies, ő azért szolgálta ki nagyapám mindig, mert cserébe nem kellett dolgoznia amit nagyon is élvezett.

2020. márc. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Érdekes és jogos, amiket III.Edricus Anxious feszeget.

Egy dolgot tennék hozzá: Sajnos mindkét nemre nagy nyomás nehezedik. Sokan nem tudják megengedni maguknak, hogy csak az egyik fél dolgozzon. Az otthoni munkát, a gyerekezést általában úgy osztják fel, hogy kinek mire van ideje. Nem a nemi szerepek szerint, hanem sokkal inkább ésszerűség alapján. Saját környezetemről beszélek elsősorban. Nem az a felállás, hogy a férfi henyél vagy a haverjaival sörözik, miközben az "asszony" otthon súrolja a kádat. És nem forditva: a férfi dolgozik, gyerekeik, takarít a nő meg henyél.


Bizonyos kultúrákban a nemi szerepek egyébként jobban megfigyelhetők és a társadalom elfogadja: a férfi dolgozik, a nő otthon van és az ő "dolga" főzni, mosni, magyarul otthont teremteni és tisztán tartani. Míg nálunk, ha egy férfi otthon kádat sikál, ablakot mos, babakocsit tologat, azt sokszor igencsak lesajnálják és megkapja a "papucs" jelzőt. Mi több, nők részéről is! Nyilván senki nem akar "lúzer" lenni, annak látszani mások szemében!

2020. márc. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

21-nek igaza van baban, hogy sajnos baromi kevés még mindig az ilyen férfi. Nekem jó, mert az én férjem aztán tényleg mindent csinál, eteti, öltözteti, pelenkázza a két gyereket kezdetektől, nem derogál felkelni éjjel (habár ezt a szoptatás miatt inkább én szoktam, de ha közben a nagynak pl pisilni kell, szó nélkül megy vele). Rendszeresen főz, el is takarít utána mindent a konyhaban. Ma reggel arra keltem, hogy bepakolta a mosogatógépet és főzött nekem kávét, ágyba hozta, mert előbb kelt, mint én és a gyerekek.

De nagyon nem általános. Én is azt látom, hogy minimum 80%ban anya egyedül szakad meg, apa meg a éli világát, a család max hobbi, vagy arra van, hogy dicsekedjen velük.

És annak a valaszolonak is igaza van, aki azt írta, hogy a szolgalelkű, elnyomott nők meg a földbe tapossak azt, akinek normalis a férje, mert milyen feleség és anya, hogy ezt a ferfinak KELL megcsinalni. Én is megkapom, anyámtól és a 28! éves hugomtol egyaránt. Pedig én amúgy itthonról dolgozom, szabad szemmel is jól látható összegért, szóval nem az van, hogy körmöt reszelek, miközben szegény ember meg melózik a konyhában a lusta felesége helyett. Nem mintha amúgy a gyeses anyáknak nem járna néha ennyi szabadidő... De nem, én vagyok egy szégyen, hogy nem szolgálom ki egyedül az egész családot. Miközben anyám meg egyfolytában szidja apámat, hogy nem emeli meg a seggét. Szóval inkább csak savanyú a szőlő szerintem az ilyeneknek.

2020. márc. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Nekem anyósom akarná megmondani, hogy mit " kell" egy nőnek csinálnia. Szerintem masszívan ki akadt volna ha tudja, hogy tegnap elmosogatott a fia, felsepregetett és felmosott, majd déli alvás után felporszívózott. A kapcsolatunk legelején megmondtam, hogy nem vagyok cseléd. Nem érdekel mit látott otthon, nem csinálja ezt a mi otthonunkban. Érdekes, hogy mindkét fia ki volt szolgálva, agyba tunkolva, hogy mi a nő feladata és mind a két fia szöges ellentétjét csinálja. Egyszer kotyogtuk el, hogy teregetett, olyan kiselőadást nyomott, hogy csak na. Férjem mondta beki, hogy álljon már le. Kibukott, h az a baja, hogy a fiai neki soha nem segítettek. Erre férjem: miért? Hagytad? Beküldtél a szobába, aztán egy idő után már nem is kérdeztük meg mit segítsünk.
2020. márc. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Az én anyám is egész életében és most is kiszolgálja férjét és persze gyerekeit is szolgálta míg ott éltünk. Apám olyan szinten van,hogy hiába főzött anya 6 féle ételt,de nincs az asztalra lerakva akkor ott ül és szitkozódik,hogy nincs étel,miért nem főzött. Mint egy baby úgy viselkedik pedig anyám többet dolgozik ,mint ő mármint munkában. Apám soha egy icipicit se segített be a gyereknevelésbe csak ordítozni tudott és követelőzni,anya ébredt minden reggel 6kor és készítette nekünk reggelit,vitt be kocsival suliba,jött értünk,takarított,mosott,főzött ,tanult velünk ,ruházott stb.... apámtól tényleg nem láttam semmit csak rosszat.

Ezért indultam úgy az éeltnek,hogy minden férfiról azt feltételeztem,hogy hasonló.Aztán persze rájöttem,hogy ez nincs így. Én biztosan nem szolgálnám ki így a férfit hiszen nekem vannak más igényeim pl én idő,és sportolok is,figyleek külsőmre,szeretek játszani stb. Szerencse a mostani barátom aranyközépút ,láttam otthon az apukája és anyukája felesben főz,pl anya levest,apa másodikat. Nekem már ezek is döbbenetes dolgok,mert apám életében nem ment a tűzhely közelébe.

És igen minél jobban emgalázkodsz ,kiszolgálod a pasit annál inkább le fog nézni! Ezt hidd el,mert anyámat se nézi sokba apám,amikor olyan kedve van leordítja a fejét és mindenért őt szidja stb. Pedig ő aztán szó nélkül mindent megtesz érte.

2020. ápr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!