Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szeretnék a házasságunkban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék a házasságunkban vagyoni szerződést de ez rosszul esik a páromnak szerinte nem szeretem őt eléggé, szerintem meg ez nem az érzelmekről szól szerintetek? 22/n

Figyelt kérdés

2020. jún. 18. 21:35
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
49%
Mivel a hasonló kérdésekre amiket férfiak tettek fel, általában az a válasz, hogy ez csúnya dolog és "mit véded a kis szar panelod" meg a "szerelemben és házasságban minden közös" és hasonlóak, gondolom ide is hasonlót kellene írni. Én oda se írtam ezeket, így ide sem fogom, de mivel a kérdés ugyanolyan, így a válaszoknak is azonosaknak kellene lenniük, mivel a kérdező neme nem befolyásolhatja azt ilyen esetben.
2020. jún. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
69%

Én nem látom benne a problémát. Igen, kicsit megkérdőjelezi a bizalmat, de könnyen el tudom fogadni, hogy ez csak elővigyázatosság.


F

2020. jún. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
89%

A kérdés az, hogy MIT akarnál belefoglalni, ugyanis a legtöbb embernek fogalma sincs, mi az, amikor fölösleges.


Ami a házasságkötés elött valamelyik félé, az soha nem lesz közös vagyon és válás esetén is azé marad, akié elötte is volt.

(Söt ha eladja és az árából a házasság alat vesz másiakt, az sem közös)

Ugyanígy a házasság alatti személyre szóló ajándék vagy örökség sem lesz közös, az is magánvagyon.


Ezért ezeket venni be egy szerzödésbe teljesen fölösleges.


Szóval elöször azt kellene tudni, milyen vagyont akarsz így biztosítani, abból kiderül, hogy van.e egyáltalán valami értelme a szerzödésnek, vagy csak fölösleges stressz.

2020. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
79%

Én (csak hogy Endricus-t megnyugtassam) máshol is azt írom mint itt nem az számít hogy nőnemű a kérdező.

Én fogok házassági szerződést írni sőt az általános ki mit hozott körön túl én szeretnék egy olyan kitételt is ami a megcsalásra vonatkozik. Azt majd egy ügyvéddel a kellő időben megkonzultáljuk hogy éri meg egy ilyen záradékot megfogalmazni de a lényege az lenne hogy aki csal menjen a pucér fenekével a híd alá.

Ez valóban nem az érzelmekről szól egyszerű előre látás. A válási ráta alapján közel 50% esély van hogy valamiért gallyra megy a házasság akár 10-15 év múlva akár jövőre. Ennek fényében szerintem az a meggondolatlan aki ezzel nem számol.

Viszont ezzel te nem leszel beljebb mert a párod véleménye nem azonos a tieddel vagy az enyémmel.

Talán ha elviszed egy beszélgetésre egy ügyvéddel és elmagyarázod/zátok neki hogy ez őt épp úgy védi mint téged és ha nem váltok úgyse lesz jelentősége akkor elfogadja. De ráerőltetni nem lehet és nem is szabad semmit a másikra. Ha nem tudja más oldalról megközelíteni ezt a kérdést könnyen lehet hogy neked kell engeded. Vagy az ő akaratának vagy őt a világnak. Annak megfelelően neked mennyire fontos ez a kérdés.

2020. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
22%

Mert ezzel kijelented, hogy előre tervezel mikor válni fogtok aztán azért mert neked a hülye tárgyaid fontosabbak, mint az, hogy arra törekedj, hogy sose jussatok el a válásig, de neked már most azon vagy mennyi pénzed, vagy tárgyad lesz utána nélküle. Ezért mondta, hogy nem szereted eléggé. Pár napja mondtam a páromnak, hogy ilyen szerződés nekem nem kell , mert hülyeség ez csak azoknak kell akik felfogják számolni, hogy majd egyszer lehet válni fog tőle és felakar erre készülni, én azzal, hogy nem íratok ilyen szerződést bebizonyítom a páromnak, hogy ennyire nem gondolok a vallásra, hogy az sem érdekel mi van ezek után mert én mellette fogok maradni mivel mindketten dolgozunk a kapcsolatunkon. stb


26N

Szóval ez a szerződés csak arra jó, hogy mikor együtt vagytok mindenki felcímkézi, hogy ez meg ez az övé, és mikor szétváltok mondhassátok, hogy de a szerződésben benne van, hogy ezt magamnak vettem...


Mit szólnál , hogy ha párod ezt mondja neked.-

szívem. Azért írjunk alá a házassági szerződést mert ez arra van mikor válunk meg van írva ki mit visz magával.


Mi az istenért kell a vállást szervezned?

Szegény meg jó, hogy azt hiszi nem szereted ha neked már most azon van a gondolataid h megvan az esély hogy dobjad

2020. jún. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
90%

Az esély arra is meg van 5ös hogy a párja "dobja". Akár azért mert változnak az érzelmei akár azért mert az élet helyzet úgy hozza akár bármi másért. Az emberek változnak évek és főleg év tizedek alatt. Aztán megy az évekig tartó huzavona mikor mégis beüt a baj.

Gondolom nincs biztosítás se a lakásodon hiszen nem tervezed felgyújtani....

2020. jún. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
86%

4-es: azt ugye tudod, hogy hiába írnál ilyen kitételt a szerzödésbe, az attól nem érvényes, mert nem egyezik a törvénnyel, és ami törvényellenes, az érvénytelen, akármennyire is beleírtad a szerzödésbe.

Ettöl még a közösen szerzett vagyon ugyanúgy felezödik, mintha nem lett volna beleírva.

2020. jún. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
17%
Képzeld hatos az én párom a leghűségesebb a világon már most ott vagyok a családi programokon, mi dolgozunk a kapcsolatunk mindketten. innét kezdve ez a szerződés nekünk nem való
2020. jún. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Szerintem azért is kell ez a papír ha felvesz hitelt és nem tudja fizetni akkor ne az én tárgyaimat vigyék már el, illetve szeretném biztosítani a jövőm illetve az a kérdésem van ha nekem a házasság alatt lesz mondjuk 1 millió forintom a saját számlámon amit a fizetésemből tettem félre az is közös vagy csak az enyém? Mert akkor arról is írnék papírt
2020. jún. 18. 22:03
 10/41 A kérdező kommentje:
Kedves 5 ös és ha megcsal a párod és közli hogy válni akar mert másba szerelmes akkor mit csinálsz?
2020. jún. 18. 22:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!