Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szeretnék a házasságunkban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék a házasságunkban vagyoni szerződést de ez rosszul esik a páromnak szerinte nem szeretem őt eléggé, szerintem meg ez nem az érzelmekről szól szerintetek? 22/n

Figyelt kérdés

2020. jún. 18. 21:35
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
75%
Én nem értem, és bocs, hogy hülye vagyok. De ezt hogy lehet bizonyítani? Mondjuk házasság előtt van 10 millióm, a páromnak 1 milliója. Házasság után ha keverednek a pénzek, ezt hogy bizonyítjuk? Hogy lehet 20 év múlva ugyanezt megkapni, ha vége a házasságnak? Hogy csinálják, akik összedobják, amijük van, és megszüntetik az egyik számlát?
2020. jún. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Én sem értem ezért kérdeztem
2020. jún. 18. 22:57
 23/41 anonim ***** válasza:
72%

Szóval, ha én megházasodom és van két külön számlánk, az enyémre nyilván én gyűjtök, de válás esetén ez is megy a közös vagyonba és vihet el belőle? Hiába iratok bármilyen szerződést, hogy azaz enyém?

Plusz még az ő saját felvett hitele is rám maradhat, amit ő vesz fel a házasság alatt?


Na, én átgondolom ezt a házasságosdit azt hiszem.

2020. jún. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Ez az én sem értem ha felvesz hitelt autóra azt fizesse ő hiába vagyunk hazasok
2020. jún. 18. 23:37
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

24.


De akkor váláskor övé az autó, ha a hitelt rá ő fizette? Vagy hogyan működik ez? Mert az, hogy fizeti a hitelt, de a kocsi "közös" és váláskor felezni kell, az úgy legyünk őszinték - nem éri meg, teljes bukás.

2020. jún. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
67%

"NEm fog mert ő hüséges ahogy én is. És ezt egyfolytában bebizonyítja csak ti vagytok ilyen beszüköltek akik képtelen olyan kapcsolatot elképzelni ahol valóban szeretik egymást."

Legyen úgy! Csak nehogy koppanás legyen a vége!

Én is ebbe éltem, aztán mégse jött össze. Elég sok megtakarításom ráment!

Ényi erővel nem fizetek tb-t se, mert egészségesen élek...minek!

Exem se csalt meg állítólag senkit!

A legtöbben akik ezt igen hajtják, azok válnak!


Kérdező, köss mindenképp! Ez nem bizalom kérdése!

Én a páromnak is mondtam, ő nem akar, pedig neki van nagyobb vagyina!

N27

2020. jún. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
56%

#18! Te hány éves vagy,12? Képzeld, a házasságok fele válással végződik, miközben az esküvőn mindenki azt hiszi, hogy ő a másik 50%-ba fog tartozni. Ezek szerint 50% téved. Vagyis neked vagy igazad lesz, vagy nem.Vagy szerinted az emberek eleve úgy házasodnak,hogy aztán minél előbb elváljanak?

Bocs, hogy off, de valaki meg tudja mondani, hogy mire való a házassági szerződés? A meglévő vagyon ugye eleve az eredeti tulajdonosé marad, a közösen szerzett meg feleződik. Akkor hogy köthetek olyan vagyonra szerződést, ami nem is létezik, hiszem a házasság alatt fogom megszerezni?🤷 Azt nem írhatom bele, hogy ha majd egyszer házasság közben veszek egy ilyen és olyan autót, az a válás után is az enyém lesz.

2020. jún. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

27.


Ez amiatt van, hogy sokan azt gondolják, hogy az amcsiknál látott "gyönyörű" törvények vannak érvényben itthon is, holott nem. Na, ott érdemes kötni, mert úgy kisemmiz a másik egy fifikás ügyvéddel, hogy csak úgy zörög. Na ott nagyon szemét törvények vannak a témában, kis túlzással tényleg a "winner takes it all" van.


Itthon szerencsére azért normálisabb jogrend van. Bár alapból az a kabaré amit az amcsik tudnak csinálni bírósági tárgyalás néven, az a vicc kategória az esküdtekkel meg a teátrális ügyvédekkel.

2020. jún. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
32%

Bizalommal teli kapcsolat lehet...ja nem.

Egyébként hàzassàg előtti vagyon soha nem lesz közös. Amúgy minek összeházasodni? Úgyis eleve vàlàsra építesz.

Emellett ha nem akarsz vagyonközösséget, szintén nem kell hàzassàgot kötni. Tökmindegy hogy a sajàt szàmlàdon kuporgatod- e. Akkor írj minden fillérről papírt.

2020. jún. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
29%
Remélem ha a pàrod hitelt vesz fel egy kocsira, és csak ő fizeti akkor csak ő hasznàlja. Te meg menj busszal vagy sajàt kocsival. Ha ennyire csak enyém tied módban gondolkodsz, tök felesleges összehàzasodni.
2020. jún. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!