Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nőként kapuzárási pánik,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nőként kapuzárási pánik, meddig tart ez még?

Figyelt kérdés
Néhány éve teljesen megbolondultam magamhoz képest. Szerelmes lettem. Szerencsére egyoldalúan. El akartam válni. Bár ebbe közrejátszott férjem nagymértékű változása is, házasságunk hullámvölgybe kerülése, de szerencsére nem tettem. El akartam költözni az ország másik részére, egyedül, a teljes ismeretlenbe. Szerencsére nem tettem. Legutóbb hónapokig flörtöltem egy férfival neten, majdnem fizikailag is megcsaltam férjem. Szerencsére nem tettem. Most nincs semmi konkrét, egyszerűen csak úgy valami nem jó. Valami hiányzik. Annyira unom már, annyira szeretném visszakapni a nyugodt életem, a lelki békémet, a vidám önmagam. Mennyi ideig szokott ez tartani? 😰 Meg már tényleg félek, nehogy valami olyan új jöjjön, amitől a végén valóban csinálok valami marhaságot. Mert az eszemmel hiába tudom, hogy meg lehetek elégedve a házasságommal, az életemmel, de mégis valami hajt...valahova, valamerre, valami után...40-es éveimben járok.

2020. júl. 8. 10:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Azt nem mondom, az életem biztos lehetne izgalmasabb, hisz a dolgos mindennapoknál mindenki izgalmasabb napokra vágyik, de a kapcsolatom jó. Az említett völgyön túl vagyunk. Szeretjük egymást, sok figyelmességet, kedvességet, szeretetet kapok férjemtől. Persze vannak hibái, de mindenkinek vannak. Egy új kapcsolatban is lennének hibái a másik félnek. Emiatt gondoltam csak, hogy nem a házasságommal van gond. Meg persze rengeteget gondolkoztam már, miért lehet ez az egész velem. Természetesen mindent megvizsgáltam. Munkahelyemet, társasági életem, házasságom...mindent. Tulajdonképpen mikor szerelmes lettem évekkel ezelőtt, akkor döbbentem rá, ebben a korban már nem működik az, hogy jó, most nem jött össze, de még összejöhet vele az életben. Akkor döbbentem rá, hiába érzem magam fiatalnak a koromhoz képest, azért sok-sok dolog van ami olyan ebben a korban, hogy nem jöhet vissza bármikor a lehetőség. Emiatt kapcsoltam a kapuzáráshoz az egészet.
2020. júl. 8. 11:54
 12/16 anonim ***** válasza:
37%

11 Ha erre rájöttél, akkor mit nem értesz??

Ott a gyümölcsöd, édes? édes, akkor van még kérdés?:D

Lépj tovább, mert amikor sikeresen átlépted a próbát, kapsz pár nap "pihenőt" utána lépsz a következőbe. Használd ki ezt az időt, sok sikert, és továbbra is légy erős:)

2020. júl. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Én kapuzárási pániknak tudtam be ezt az egészet, és a kérdésem az volt, meddig szokott ez tartani ennél a korosztálynál.
2020. júl. 8. 12:17
 14/16 anonim ***** válasza:
93%
Nincs olyan, hogy "eddig szokott tartani". 10 éve vagyunk együtt a párommal, bőven túl már a kapuzárási pánik bármilyen időszakán. De mégsem volt soha olyan, hogy másba szerettünk volna bele, megcsaltuk volna egymást akár csak lelkileg is. Nincs minden kapcsolatban ilyen fos. Ahol vannak érzelmek ott nem vágyunk másra. Ezt kellene megértened. Hogy ha szereted a párod és jó a kapcsolat akkor nem gondolkozol azon, hogy úr isten mi van ha nem jön össze ez vagy az és jajj soha nem tetted meg életedben. Mert tudod, hogy a párod mellett a helyed és imádod, nem hiányzik semmi. Így nem is "tart" semeddig a kapuzárási pánik mert nincs olyan amit meg akarsz tenni de a pároddal nem tudod. Te egyszerűen csak nem szereted a párod és kész.
2020. júl. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
60%

Jót mosolyogtam, mert én 29 évesen is ezt éreztem az elmúlt évben 7 év után, amit írsz.:))


Ne akarj megcímkézni dolgokat: én úgy látom inkább -emiatt is pl-, hogy pl nem mered nevén nevezni az érzéseidet, könnyebb, ha biztonségosan azt mondod " kapuzárási pánik miatt van", mintha szembenéznél, valójában honnan ered a hiány..-.


Szerintem félsz szimplán a változástól. ÉS alárendeled magad a biztonságnak, mert azt már ismered, a párod ismered. ÉS jajj mi lesz. .


Meg annyira nem rossz a kapcsolatod nyilván, de valljuk be - őszintén- nem is olyan jó, ez olyan langyos: kiszállni is nehéz, meg bennmaradni is nehéz, mert idővel bár lenyomod magadban ezeket a kis érzéseket.. De idővel újra feltámad benned.


Valljuk be, ha valóban jó lenne a kapcsolat MINDEN téren, akkor nem lenne folyamatosan, visszatérő hiányérzet és kísértések sora. Akkor megszűnt volna a hullámvölgy. De tudom, milyen nehéz elengedni.


Honnan tudom ezeket?

Onnan, hogy én is ebben a cipőben vagyok.. Az ember időnként mérlegel, te is, hogy mennyire is fontos neked az, ami hiányzik.


A magad érdekében: ha benne maradsz, ne hagyd elnyomni az érzéseidet, hiányérzeted, beszéld meg a pároddal, és nézzétek meg alakul-e jobb belőle..

Vagy ha elég erőt merítesz lépj le..


Bármelyik megoldás jó a 2 közül, de az, hogy meghunyászkodsz és elnyomod magadban, meg bebeszéled hogy nem is fontos, meg csak becsomagolod.. Ettől nem fog elmúlni. Ez tény. Ezzel a ténnyel meg azt kezdesz, amit szeretnél: mellette maradsz és elnyomod magad, mellette maradsz és megcsalod, vagy mellette maradsz és megkapod a szenvedély/odafigyelést/akármit. Vagy kilépsz és bátor leszel egyszer.


De több végkimenetel nem létezik.. Az idő is csak abban játszik szerepet, hogy az életed véges, dönteni kell hogyan akarod élni, mert egyszer véget ér.

29N

2020. júl. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
8-as, te még nem voltál IGAZÁN szerelmes. Mert ott bizony megba5zhatod az efféle közhelyeket, mert az észérvek nem rúgnak labdába. Mondom ezt +60-as pasiként, aki látott már ezt-azt az életben.
2020. júl. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!