Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki mit szólna, ha a párja azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki mit szólna, ha a párja azt mondaná, hogy csak akkor lehet szó házasságról, ha házassági szerződést írtok?

Figyelt kérdés

2021. márc. 24. 08:15
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
88%
Üdvözölném az ötletet.
2021. márc. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
41%
Minek így megházasodni? Minek vennék be hasfogóra hashajtót? Akkor nem veszem be egyiket sem.
2021. márc. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
88%

19


Azt biztos nem nézik jó szemmel, de rosszal se, mert ilyen nincs :D

2021. márc. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
87%
Azt mondanám, hogy nagyon helyesen gondolja és máshogy én sem mennék bele!
2021. márc. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
93%

Házassági szerződésnek nagyjából akkor van értelme, ha van előzmény.

Második házasság esetén, amikor már olyan öröklési eset is fennálló, ami hirtelen nem egyszerű. A másik eset, amikor a hiteleket veszik külön, mert mind a két félnek van olyan tartozása, amit a másiktól nem lenne illő követelni.

Amikor valamire előre kötünk szerződést, az annyira jósgömb. Két kereső, de max öröklés esetén vagyonnal rendelkező esetén mit írtok bele? Se közös szerzemény, se semmi. Ma az asszony csak műkörmös, az ember Ceo, az asszony jó döntések és Ceo 5év múlva, a férj meg rossz döntések és bukik mindent. Na ezt az esetet hogy írjátok bele?

Na meg a gyerek eset, amelyik kiesik a kicsi miatt, htb lesz, a másik keres, és mégis nincs kozoskodes, egy közös emberi megállapodás esetén....

2021. márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
88%

Én is korrektnek tartom. Lehet azért mert elvált szülők gyereke volt ahol anyám volt a "vagyonosabb" (nem gazdag de jobb módú) és a válásnál fater bőven vitt olyat amihez köze sem volt.


Én ilyet nem akarok. Nem akarom másik elvenni de az enyemet se vegyék el. Nem egy romantikus érzelmes csöpögős hozzáállás hanem reális.


Nem kell a válásra készülni persze, senki nem így házasodik, de nem tudhatjuk mi lesz 10-15-20 év múlva. Az emberek is változhatnak és a helyzetek is.


Sokan ebből emocionális kérdést csinálnak, aki gyakorlatiasabb és/vagy van vele negatív tapasztalata az tudja hogy ennek semmi köze az érzelmekhez és a szerelemhez. Attól még szeretheted a másikat mert nem akarod hogy egy esetleges válás esetén vigyen sok mindent amihez pl köze sem volt.

2021. márc. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
97%

Nem mondana ilyet, mert már az eljegyzés napján megbeszéltem vele, hogy ha lesz esküvő, csak így csináljuk.


Én sem vagyok hülye, az én pénzem az én pénzem és szeretnék dönteni arról, hogy mit kezdek vele a kapcsolat aktuális állapotában. ;)


25N

2021. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
92%

Nem sok értelme lenne. A lakásom szerződés nélkül is az enyém marad, az övé meg az övé.


Átlagembernek Magyarországon teljesen felesleges a házassági szerződés.

2021. márc. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem egyszerűbb össze sem házasodni, aki pedig a CSOK-ra szorul, az mit akar védeni a szerződéssel?
2021. márc. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
19%
Folytatva a gondolatmenetet, a házassagi szerzôdésnek csak akkor van értelme, ha az kezdeményezi akit feleségül/férjül kértek. Aki annyira házasodni akar, az mi a phaszt akar a házassági szerződéssel?
2021. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!