Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki mit szólna, ha a párja azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki mit szólna, ha a párja azt mondaná, hogy csak akkor lehet szó házasságról, ha házassági szerződést írtok?

Figyelt kérdés

2021. márc. 24. 08:15
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
64%

Én nem mennék bele. A mai magyar törvények alapvetően igazságosak, és csak akkor van olyan szitu, hogy az egyik felet kisemmizik, ha az illető hülye.

Nekem a szerződés a bizalmatlanság jele.

Mondom ezt úgy, hogy átlag felett keresek, és a volt vőlegényem a felét nem kereste meg annak, amit én, és komolyan terveztük a házasságot (nem a pénz miatt mentünk szét)... mielőtt vki megvádolna azzal, hogy pénzéhes golddigger k...a vagyok.

2021. márc. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
98%

"Attol még a felek kiköthetik és szabalyozhatjàk házassági szerződésben."


Nos, nem!

Magyarországon csak a vagyonnal kapcsolatos dolgok kerülhetnek bele.

2021. márc. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
97%
Elfogadnám. Anno fel is vetettem a férjemnek, de ő nem akarta. Tény, hogy semmink nem volt, se magánvagyon, se ingatlanok, amit bele lehetett volna foglalni, a különbségek a megtakarításainkban voltak csak, illetve a fizetésünkben az ő javára.
2021. márc. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
98%

A mi esetünkben nem tartom indokoltnak, de ha szeretne, akkor aláírnám persze, nem problémáznék ezen.


De igazából ingatlanuk mindkettőnknek van, az úgy is külön vagyon, tehát maradna mindenkinek a sajátja. A keresetünk, megtakarításunk hasonló, így ha vennénk lakást/házat, akkor kb. felesbe fizetnénk. Ha mégsem azt simán le lehet külön papírozni, nem kell hozzá házassági szerződés. Cége nincs, de ha mondjuk lenne egy több száz milliós, akkor persze megérteném, ha szerződést akarna, hisz semmi közöm hozzá.

De alapvetően normális és intelligens embernek tartom magamat is, őt, mindkettőnk anyagi helyzete rendezett és a családunk is támogató, nem hiszem, hogy odáig fajulhatna a dolog, hogy egymást szívassuk meg próbáljuk kiforgatni a másikat a vagyonából.

2021. márc. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
100%

Most direkt utánaolvastam a házassági szerződésnek és írták, hogy ez azoknak való inkább, akik túl vannak már egy váláson, vagy van már egy gyerekük.

Mivel nekünk egyik sincs, fiatalok vagyunk, így értelmetlennek találom, de ha a párom ezt szeretné, hát legyen.

2021. márc. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez manapság a legkevésbé fájdalmas orvosság.

Ha feltételezzük, hogy örökre együtt maradtok akkor felesleges volt.

Ha feltételezzük, hogy elváltok jó viszonyban akkor szuper. tudjátok ki merre hogy, és nem húzódik el a válás.

Ha feltételezzük, hogy elváltok szar viszonyban akkor szuper, mert nem követelhet egyik sem többet és a válás megint nem húzódik el.


Igazából egy jó házassági szerződés baromi sok problémát meg tud előre oldani.

2021. márc. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ennek akkor van értelme, ha valami nagy hal az illető fél és cégek vannak a nevén, amik hajtják a profitot, vagy vállalkozás van, stb. Egy átlagjózsi alkalmazottnak pl tök felesleges ez, mivel a házasság előtt szerzett vagyon egyébkent is övé marad válás után, ez így van szerződés nélkül is. Plusz asszem van arra is valami szabály, hogy a lakásban az értéknövelő beruházásokkal is el lehet számolni, pl. Ha a lakás a férfié, de a nő beleölte minden megtakarítását a házba, akkor nem lehet onnan pucér valaggal meg egy bőrönddel kirakni.
2021. márc. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
100%

47

Ezek tök jó dolgok, csak pl honnan tudod bizonyítani, hogy ezt és ezt te vetted valamint az, hogy ezt és ezt te csináltattad?

Ha úgy vesszük a másik eléli a havi 300-at te meg a belerakod a házba az válásnál ugyan úgy feleződik. Vagy te mindig mindent saját névre íratsz és ezeket a papírokat elrakod olyan helyre, hogy ezek meglegyenek és bajuk ne essen?

Amúgy pici viccelve, én megnézném azt az embert aki kéri a számlát a burkolótól és kap is. Ugyan ez a szobafestő stb. 10-ből ha 2 ad számlát és akkor is inkább akkor ha kéred.

2021. márc. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
100%
Ha van valami nagyobb vagyontárgya, amit a házasság miatt egy esetleges válás során meg kellene osztani, és amiről jogosan nyilatkozni szeretne, hogy csak az övé, akkor azt aláírnám. De amit a házasság alatt közösen kerestünk, az fele-fele.
2021. márc. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 tozser ***** válasza:
100%

4/?

Ha azt is beleveszed "hány évet vett el a fiatalságomból.." az kérdéses, mert ha nem vett volna el, akkor is öregebb lennél (lettél)volna mindenn évvel, nemde?


Ha NEKEM tetted volna fel ezt a kérdést a válasz az lett volna "Tudod mit,

tartsd meg az éveid magadnak és good bye!"

2021. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!