Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki mit szólna, ha a párja azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki mit szólna, ha a párja azt mondaná, hogy csak akkor lehet szó házasságról, ha házassági szerződést írtok?

Figyelt kérdés

2021. márc. 24. 08:15
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
87%
Nekem igazából mindegy lenne, de nem látom sok értelmét. Egyikünknek sincs cége, amit védenie kéne. Ha házat örökölünk, akkor egyikünk lesz az örökös, nem pedig mindketten. A házasság előtt szerzett vagyon mindenképp megmarad külön-külön, a házasság utáni vagyonra meg nem hiszem, hogy kiterjed a házassági szerződés.
2021. márc. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen korrekt, pragmatikus dolognak tartom én is, ahogy korábban is írták, nálam ez szintén nem érzelmi kérdés és nem is tenném azzá.
2021. márc. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
71%

Két forma van, a:vagyonelkülönítés, b:közszerzeményi rendszer

a:minden külön vagyon, külön tartozás, mintha nem jött volna létre a vagyonközösség.(vagy mindenre, vagy pl lakás közös, kocsi tiéd etc)

b:külön vagyon, de válásnál feleznek. Közben mind a két fél nyugodt lehet, hogy a házat a másik hülyesége miatt nem viszik el, válásnál pedig elosztják megállapodás szerint.

2021. márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
88%

A szüleimnek sem volt gyára meg hatalmas vagyona... 8 évig váltak a vagyonmegosztás miatt és olyan dolgokat bukott el egyik a másiktól, amire nem is gondolt.


Senki le sem szarja, hogy volt egy házad. Ha abból veszel egy másikat meg egy közöset, majd felújítod úgy, hogy az inflációval együtt 7x-esét érje az ára, mellé magánügyletként veszel telket, munkaeszközt, stb, szép szövevényes lesz a történet. Ha a másik fél akarata ellenére többet iratsz a gyereked nevére, mint amennyi a részed, akkor főleg. Azt a másik fél már soha nem látja viszont 10-20 év távlatából. Nem akkor kell okosnak lenni, hanem aktuálisan. Ismétlem, senkit sem érdekel, hogy mit örököltél 10-20-30 éve, ha azóta kétszer eladtál. Az már rég közös vagyon, főleg ha ki is lett kicsit pótolva.



Mindent szépen le kell papírozni. Nem ezen kell spórolni, hanem azon, hogy olyan emberrel házasodj, aki ebben partner és nem sértésnek veszi a tudatosságot.

2021. márc. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
96%
Én magam ajánlanám fel. Neki van megtakarítasa nekem nincs.
2021. márc. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
97%

Azt sem tudják sokan, hogy házassági szerződést házasságkötés után is lehet kötni, sőt évente módosítani, ha változik a helyzetük. Akik elmulasztották, még megtehetik.

Másrészt minden házasulandónak illene tudnia, hogy mit jelent a házasság, amit aláír. Szerintem 80%-nak fogalma sincs, buli és hűség és kész.

A másik, hogy ha ismerik a jogszabályokat, akkor dönthetnek, hogy attól eltérnek, magyarán nincs vagy csak részleges a vagyonközösség. Magyarán nem 50-50%-ban osztozkodnak, hanem más arányban válás esetén.

Azt sem értem, hogy felnőtt emberek elhiszik, hogy ha külön néven van bankszámlájuk (akár, dugipénzük), akkor az külön vagyonnak számít, szerződés nélkül. Ha házasok és nem írtak szerződést, akkor mindegy, hogy kinek a nevén van az autó, ingatlan, bankszámla, akkor is feleződik a házasság alatt szerzett vagyon. Az öröklés és házasság előtti vagyon különvagyonnak számít most is.

Volt pár válaszadó, aki megcsalásra vonatkozó kártérítést említette, ilyen nincs a magyar jogban, de az amerikaiban igen. A magyarok meg többnyire amerikai filmeken szocializálódnak sajnos. Olyan sincs, hogy ír valaki egy végrendeletet és feltételhez köti az öröklést. Ilyen van Amerikában, de itt nincs. Magyarán nem kötheti ki a végrendelet, hogy házasodjon meg vagy fesse a haját kékre az örökös.

2021. márc. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
97%
Mivel a férjem nagyobb vagyonnal jött a házasságba mint én, külön rákérdeztem fél évvel esküvő előtt, hogy nem akar-e szerződést, de ő nemleges választ adott. Ha akart volna, teljes mértékben megértettem volna, szerintem teljesen jogos kérés.
2021. márc. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
82%
Mivel nagyon fiatalok vagyunk, nem örököltünk még, így anyagilag kb nulláról kezdenénk, így nem látom értelmét, mert nem hozunk vagyont a házasságba.
2021. márc. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
14%

"Volt pár válaszadó, aki megcsalásra vonatkozó kártérítést említette, ilyen nincs a magyar jogban,"


Attol még a felek kiköthetik és szabalyozhatjàk házassági szerződésben.

2021. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
19%
A házasságot kell megszüntetni.
2021. márc. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!