Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki mit szólna, ha a párja azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki mit szólna, ha a párja azt mondaná, hogy csak akkor lehet szó házasságról, ha házassági szerződést írtok?

Figyelt kérdés

2021. márc. 24. 08:15
1 2 3 4 5 6
 51/60 tozser ***** válasza:
19%

6/50

A "közös" azért nem mindég jeleti azt hogy AZT közössen hozták létre.


Tegyük fel, egy jól kereső mérnök (vagy orvos) jövedelme nem egyenlő egy bolti eladójéval vagy titkárnőjével, arról hallottál már?

2021. ápr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 tozser ***** válasza:
28%

10/51

Ha MOST igy gondolkodsz, NE MENJ FÉRJHEZ SOHA!

Már most "..a kölykeit nelkule.."..tehát nem a gyerekeim...?

2021. ápr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 tozser ***** válasza:
81%

31/52

Én nem vagyok arról meggyőződve hogyha az egyik fél örökölne, az KÖZÖS TULAJDON LENNE, mivel azt nem közösen hozták létre!

Sajna, aki örökolte az azé, de nem vagyok ügyvéd.

2021. ápr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem értem, hogy amit hozott az egyik vagy másik fél, az amúgy is saját tulajdon, az is marad.
2021. máj. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 FoxtrotLidérc ***** válasza:
23%

Férfiként: Mivel megtapasztaltam, hogy milyen egy pocsék szakítás amikor közös az ingatlan, ezért - ha lesz legközelebb, és lesz saját ingatlanom - én is ezt fogom tenni. Amit hozott, az nem kell nekem. Ami az enyém, azt nem vagyok hajlandó odaadni csak úgy.


Ha férfié, ha nőé az ingatlan, nem olyan világot élünk hogy csak úgy feltétlenül BÁRKIBEN megbízhassunk (és ezzel revideálom, amit anno más kérdések alá írtam erről).

2021. máj. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
70%

55, sajnos az élet néha rákényszerít minket arra, hogy változtassunk a beidegződéseinken. Én is megtanultam egy életre.


5-ös voltam.

2021. máj. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen jogos. Mashol igy csinaljak. Ahogy fiatalon vegrendelkeznek is, mert tisztaba kell tenni a dolgokat.
2021. máj. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
80%
Örülnék neki, mert én is így akarom! Láttam a környezetemben és a családban milyen is egy válás, ekkor mutatják ki az emberek a foguk fehérjét. Én szerződésben mindent leakarok fixalni, válás esetén mindenki azt kap amit hozott. Gyerek nevelést, gyerektartást előre lefixalni stb. Szerintem egy nagyon jó dolog, és ha ezt mondaná nekem egy pasi örülnek neki. Házassági szerződés= nyugalom, előre látás. Amúgy lehet kiröhögtök, de én már 23 évesen rendelkeztem halálom esetén ki mit kap.( Volt miről.) Szerintem fontos, hogy az ember ilyenre is gondoljon, sokan úgy vannak Velez hogy fiatal és semmi sem történhet vele, dehogynem! Sosem tudhatod melyik az utolsó napod. Jobb lefixalni mindent és akkor nincs probléma.
2021. máj. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nekem 30évesen van saját lakásom,házam, autóm és van egy kis megtakarításom, ezért mindenképpen szeretnék írni egy szerződést, hogyha minden jól megy akkor sosem kell használjuk,ha meg nem úgy alakul akkor sajnos nem rossz,ha bebiztosítja magát az ember.


Én nagyon szivesen elvállalnám a gyerekeket is, hiszen ez is dilemma volt egyeseknél. Nem kell a gyerekre áldozzon semmit a nőnek, 1év után mehet dolgozni, én szivesen otthonmaradok vele, a háztartast is vezetem.


Aki azt írta,hogy ennyi éve meg fiatalsága elment az gondoljon arra,hogy a másik félnek is így ment el az ideje. Nesze semmi fogd meg jól..

2021. máj. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
70%

Engem ugyan nem zavarna.

Nálunk mindkét oldalról van vagyon (relatív, Lölő azért körberöhögné), de mivel egy részét mindketten házasság előtt szereztük, egy része örökség, ezek egyikére sem vonatkozik a vagyonközösség. Amit együtt építettünk fel, amiatt meg azért nem aggódik egyikünk sem, mert ugyanannyit tettünk bele. Ilyen szempontból előnyös, ha egy pár hasonlóan keres, nem gondolom, hogy ez anyagiasság. Nálunk amúgy én 'vezetek' kb 20-30%-al, de volt ez már a férjem javára is, hótmindegy. Mi a babázást is félidőben váltva tervezzük, nyilván ez is sokkal kényelmesebb kiegyenlített jövedelmi viszonyok mellett.

2021. máj. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!