Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez így fair velem szemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez így fair velem szemben?

Figyelt kérdés
A férjem fizeti pár éve a szülei lakáshitelet, ha lejár, neki fogják ajándékozni a lakást. Na de az én fizetésem is a közösbe megy, mégis azt mondják nekem nem jár tulajdon rész a házból. Ez így jogos részükről vagy valjak el?

2021. máj. 11. 19:19
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
16%

9.


Tehát ha valaki belead adott esetben mondjuk 5 Forintot akkor az máris fele tulajdonrészt érne? Ez nem rossz üzlet amúgy!

2021. máj. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
32%

Ha az ő fizetése annyival több, mint a tiéd, akkor gondolom a szüleinek nyújtott támogatás után is több marad a családi kasszában, mint a te fizetésed kétszerese, ergo még mindig nettó haszonélvezője vagy a házasságnak.

Szülőkről erkölcsi kötelességünk gondoskodni ez ne legyen már vitatéma. Te is tudtad, hogy mire mondasz igent, nem utólag kellene kitalálni, hogy még több kell.


Másrészt, ha már ennyire a válásra és vagyonmegosztásra készülsz benyújthatod az igényedet, aztán majd a bíróság eldönti mennyi jár neked.

2021. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 Andi80018 ***** válasza:
0%
Szerintem csak úgy nem kaphatsz a lakásból, ha marad a tulajdonjog náluk.
2021. máj. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
80%

#11: Persze, az sokkal jobban hangzik, hogy a férjnek a munkán kívül semmi dolga. Nem ő szül, nem ő van a gyerekkel táppenzen, karanténban, nem ő keres úgy állást, hogy az ovihoz igazodik a munkaidő. Persze, hogy jobban keres.

Nézzük meg, hogy mennyire keresne jól, ha a felesége lelép, és otthagyja a gyereket is. Kiesik a felesége fizetése, és még pénzelheti a bébiszittert, esetleg a házvezetőnőt, ha egyedül nem megy. Meg a hitelt.


Most ezt megspórolja, és jön be plusz pénz is.

Mindezek után a teljes ingatlan az övé? Miért is?


Pont ezért kéne egy házassági szerződést írni. Ki mennyit tett bele, keresetarányosan, és mennyi jár cserébe.


A különkassza se rossz ötlet. De válás esetén csak akkor van jelentősége, ha volt szerződés. Ilyen esetben a fele-fele fizetés mellett természetesen a házimunka és a gyereknevelés is 50-50%.

2021. máj. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
84%

Ja bocs, 10 vagyok, úgy látszik nem olvastam el figyelmesen a kérdést. Ez most komoly hogy ez évek óta megy és csak most jut valakinek az eszébe hogy ez nem oké? Elég hihetetlen.

Sose mentem volna ebbe bele, külön kasszán lettem volna tőle és az anyjáék lakásától ami egy kósza ígéret alapján be lett lengetve, még csak nem is NEKÜNK, hanem csak neki (a férjnek). Aztán majd csesznek odaadni és ha vannak testvérei a férjnek akkor majd jól megöröklik többen. Mondjuk én a férjemnek is csak akkor engedném meg hogy ilyen hitelt fizessen ha eleve az ő nevére lett volna vásárolva a lakás, a szülei haszonélvezetével.

Ez komolyan nem kamukérdés? Nem akarom elhinni hogy vannak ilyen balekok.

2021. máj. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
75%

Szép párod van. Még meg is lop. Mi mindenre nem jó egy házasság.

Én nem csak a közös kasszát szüntetném meg ezek után

2021. máj. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
66%

Nalunk is ugy akarta exem hogy velem csaladot alapit de mellettem meg a gyetekek mellett magának meg az anyjanak tesz felre, meg gyujt ossze milliokat azt persze a gyerekek elől véve el.


Normal esetben egy ferj/apa a sajat csaladját épiti es nem "kulonéletet" visz.

2021. máj. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Próbálja elerni, hogy én érezzem rosszul magam amiért ez bennem felmerült, hogy nem oké. Azt mondja én csak kiakarom fosztani a vagyonából.
2021. máj. 11. 20:07
 19/39 anonim ***** válasza:
63%

18 Te is tudod hogy inkább fordítva lenne, ő foszt ki ezzel, már ha igaz lenne a történet.

Na mindegy. Amit akartam azt már leírtam hogy mit tettem volna egy ilyen helyzetben (külön kassza, sose fizetném más lakáshitelét).

2021. máj. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
66%

Te hogy forgatnád így ki? :D

Hát elég kiszolgáltatott helyzetbe hoztad magad ezzel.

Azzal meg, hogy még fel is hozza, hogy mennyivel többet keres nálad effektíve szerintem úgy érzi, hogy több joga van ahhoz a pénzhez, mint neked.

Én inkább ellennék a saját kis pénzemmel. Attól, hogy házasok vagytok nem kell közös kasszán lennetek.

2021. máj. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!