Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségem háztartásbeli és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem háztartásbeli és vegán, 2 lányunk szintén. Mennyire "várhatom el", hogy nekem külön főzzön húsos kajákat?

Figyelt kérdés

Régen sütött néha húst meg vegetariánus kajákat is csinált, a sajtot meg a tejfölt szeretem, ez a vegán étrend nekem kicsit "sok" azazhogy kevés. Mióta mindkét lányunk áttért a vegán étrendre, nem csinál húst, egyáltalán.

Azt mondja, neki túl sok hogy 2 menüt főzzön mindennap, amit egyrészről megértek. Néha eszembe jut h gyorsan grilleznék vmi csirkemellet legalább, de a hűtőből is száműzve lett minden ami hús vagy tejtermék, mivel a bevásárlást is ő intézi.


2021. jún. 21. 20:22
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
79%
Hát, a férjemnek ez váóok lenne. Nem az én vegánságom, hanem ha kitiltanám a hűtőből a húsételeket. Egyébként ha a feleséged háztartásbeli akkor gondolom neked kell ezt a hóbortot 100%-ig finanszírozni, ami nem olcsó. A növényi tejek, szója stb nem tudom mit használ még, drágábbak (tudom, mert ha barátnőmnek főzök nekem is meg kell vennem ezeket). Nem értem, mi olyan megterhelő két menüt főzni, mert nem is kell: gondolom rizset, zöldséget, krumplit te is eszel. Most ahhoz csinál brokkoli, szója vagy akármilyen fasirtot meg süt neked hozzá két szelet húst, az nem olyan nagy dolog szerintem. Ebben az a bosszantó hogy neked kb meg se adja a választás lehetőségét.
2021. jún. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
79%

Ha háztartásbeli, akkor elvárhatod, hogy készítsen neked húsos ételt.

Azért nem annyira sok idő. Befűszerezi 2 perc, berakja a sütőbe és megsül magától. Vagy serpenyőbe egy natúr szeletet kisütni se sok idő, és eheted mellé azt, amit maguknak főznek.


N

2021. jún. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
65%

Egyszerű a megoldàs:

Asszony! Holnap vadasmarha lesz a vacsi zsemlegombóccal.

Ti azt esztek amit akartok.


Màr ne sèrtődj meg, de ismertem ilyen családot ahol a férjnek semmi szava nem volt, pedig csak ő tartott el mindenkit.

Az asszony fittnesbe, körmöshöz fogdrászhoz jàrt, de nem a férje miatt.

Évekem át szeretője volt a férjèt hülyènek nézte.

2021. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
79%

11-essel értek egyet (és azokkal, akik hasonlókat írtak).

Még annyit tennék hozzá, hogy a sült húsok jól elállnak a hűtőben. Egyszerre főzzön/süssön 3 adagra való húsételt, az egy embernek 3 napig elég. Akkor utána 2 napig csak magukra főzhet.

Ha meg akarná, meg tudná ezt oldani, de ahogy mondani szokták: "Nem akarásnak nyögés a vége."

2021. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
75%
De basszus ha nem is tud sütni, akkor vegyen fagyasztottat ha másra nem képes, és pikk pakk megvan.
2021. jún. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
56%
Annyira vicces ez. Felnőtt nőként nem kérdés, ha valamit enni akarok, megveszem vagy elkészítem magamnak. A férfiaknak nem? Ők könnyes szemmel ülnek az etetőszékben, hogy most mi lesz?
2021. jún. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
74%

Nos, ha háztartásbeli, akkor elvárható, hogy ha nem is napi szinten, de heti 2x csináljon neked is húsos kaját. Nem is kell mindennap újat főzni: egy pörköltet elég gyorsan el lehet készíteni, és az 1-2 nap múlva is bőven finom, vagy bepaníroz 2 napra elég húst, és max. magadnak kisütöd. A legtöbb hentesnél lehet felszeletelve/kockázva kérni minimális felárral, és akkor minimálisat is kell vele dolgozni. Én rettenetesen utálok hússal dolgozni, nagyon-nagyon kevés húst is eszem, azt is inkább muszájból, ha nincs más, ezért ha nekem kell főzni, élek minden ilyesmi lehetőséggel. Nekem megéri azt a 100-200 forintot.

Ha nem háztartásbeli, hanem ő is rendesen dolgozik, akkor viszont nem várhatod el: ő főz magára és a lányokra, te meg magadra, amikor nem akarsz azt enni, amit ők. Nem esik le tőle a kezed.

Viszont ha a bevásárlást ő intézi, akkor az is szintén elvárható, hogy téged ne hagyjon figyelmen kívül, és vegye meg az alapanyagokat. Elvileg egy csapat vagytok, ő tudta, hogy te húsevő vagy, te tudtad, hogy ő vegán, nyilván bizonyos szinten mind a kettőtöknek engedni kell, meg egymás dolgait elviselni és segíteni.

2021. jún. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:

Na igen, nem az a fő gond szerintem se, hogy nincs ideje rá, hiszen az lenne, egyszerűen nincs kedve. Nem szereti már a hús szagát stb..

Van hogy megkérem hogy vegyen valamit de arra a válasz: úgyse sütöd meg magadnak és ki kell dobni (ami sajnos néha előfordult) és hát neki a hús evésnél már csak a fölöslegesen kidobott hús amit jobban utál.


És igazából innen jött a kérdés, de ezekszerint eléggé megoszlanak a vélemények, bár a többség azt mondta elvárható lenne h ő intézi, mégis van aki szerint nem, egyszóval a feleségem nincs egyedül ezzel a mentalitással..


És igen, ahogy páran írták, el tudok menni a boltba én is, nyilván nem hiányzik már nekem az este, hogy a tömegben bemenjek a boltba, dehát na. Valószínűleg ez lesz

2021. jún. 21. 21:18
 19/52 anonim ***** válasza:
57%
17-es vagyok, bocsánat, figyelmetlen voltam, most látom a kérdésben, hogy háztartásbeli. Szóval igen, szerintem elvárható, hogy heti 2-3x csináljon neked is valami húsosat, még ha nem is valami baromi bonyolultat, de egy rántott hústól vagy pörkölttől ne szakadjon már le a keze.
2021. jún. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
20%
Mond meg neki, hogy lehet neki állni sütni a húst! Férfi ember nem lakik jól holmi zöldséggel, én nem vagyok nagyétkű, de valami húst vagy hús félét muszáj ennem. A "jajdeegészséges" ízetlen, vagy rossz ízű zöldségektől csak éhesebb leszek. Na jó, van néhány jó ízű zöldség, a többi kuka. Légy férfi! Csapj az asztalra! Asszony, az lehet, hogy itthon egész nap elvegetálsz két szelet sütőben fonnyasztott padlizsán szelettel, meg egy marék rizzsel, de nekem szükségem van arra, hogy megfelelő mennyiségű energiát viszek be, ugyanis enélkül sem szellemi, sem fizikai munkát nem lehet végezni!
2021. jún. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!