Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségem háztartásbeli és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem háztartásbeli és vegán, 2 lányunk szintén. Mennyire "várhatom el", hogy nekem külön főzzön húsos kajákat?

Figyelt kérdés

Régen sütött néha húst meg vegetariánus kajákat is csinált, a sajtot meg a tejfölt szeretem, ez a vegán étrend nekem kicsit "sok" azazhogy kevés. Mióta mindkét lányunk áttért a vegán étrendre, nem csinál húst, egyáltalán.

Azt mondja, neki túl sok hogy 2 menüt főzzön mindennap, amit egyrészről megértek. Néha eszembe jut h gyorsan grilleznék vmi csirkemellet legalább, de a hűtőből is száműzve lett minden ami hús vagy tejtermék, mivel a bevásárlást is ő intézi.


2021. jún. 21. 20:22
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
76%

Ja, és gondolom, ha vegánok, akkor a lányok sem kisgyerekek már, akikre egész nap vigyázni kell, mert odafigyelni, stb. NYilván kisbabával meg otthon lévő óvodás gyerekekkel más. Szóval akár egész nyugodtan mondhatod azt is, hogy ha ennyire nem akar neked kedvezni, akkor te elintézed magadnak a vásárlást teljesen külön, és főzöl is magadra vagy mától akkor rendelsz magadnak, cserébe viszont ő meg keressen magának munkát... Azért egy ember fizetéséből élnek négyen, szerintem igenis elvárható így, hogy legyen otthon olyan kaja, amitől jóllakottnak és jó közérzetűnek érzi magát, aki nyilván kidolgozza a lelkét a családjáért.

Nekem, ha a párom tartana el, és lenne időm (szóval nem két totyogóst meg kisgyereket kergetnék egész nap), minimum lenne, hogy ennyiben kedvezzek a páromnak. Nem mindennap, de heti pár alkalommal. És ha már úgyis bevásárolok, bevásárolnék neki is, mivel a PÁROMRÓL beszélünk, nem az utolsó finnyáskodó rokonról.

2021. jún. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
68%
Légy férfi baszus. Ha nem csinál húst akkor mehet dolgozni, nem adsz vega kajára pénzt. Eltartod, otthon van egész nap, hány órát tesz ki a "munkája"? Nehogy már ne legyen ideje, el van kényeztetve, te pedig hagyod.
2021. jún. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
65%

" A férfiaknak nem? Ők könnyes szemmel ülnek az etetőszékben, hogy most mi lesz?"


A nő háztartásbeli. Nem dolgozik. Azért úgy kicsit más a helyzet.

2021. jún. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
12%
Ha ilyen tutyi-mutyi vagy akkor.meg is érdemled hogy semmibe nézzen az egész család. Ember! Legyél màr férfi ne egy csicska.
2021. jún. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
65%
A feleségednek az a munkája, hogy a családját kiszolgálja. Ha ez nehezére esik, akkor küldd el dolgozni. Nem tudom ő mit szólna, ha te azt mondanád neki, hogy megterhelő számodra őt is eltartani, majd eszik ha megkapta a fizetését a munkahelyén.
2021. jún. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
50%
Nem varhatod el, hogy fozzon. Azt azonban igen, hogy huzzon el dolgozni. Amit pedig megkeres abbol pedig felveszel egy bejaronot. Nyilvan a bejarono olyan dolgokat fog fozni, ami szamodra megfelelo, nem hiszem, hogy az asszonyka jelentosen tobbet kapna minimalbernel. Kicsit ki kell mozgatni a komfortzonajabol. Ha elvalsz tole akkor is jobban jarsz. Nem kell lemenni kutyaba, a kiralylany ha annyira fel tole, hogy leesik a karikagyuru az ujjarol, akkor vegye le es vegye ki a reszet a csaladi dolgokbol. Vagy igy, vagy ugy. Miert van szukseged egy mihaszna, eletkeptelen nore?
2021. jún. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként ez nem férj-feleség kérdés, a nemek itt lényegtelenek. A kérdezőnek nem a férfi mivolta miatt kéne az asztalra csapni, hanem mert ő tartja el a családot. Aki haztartásbeli, az vállalta a család minden tagjának az ellátását otthon. Ebbe beletartozik az, hogy egyedül takarít, mos, tereget, vasal, bevásárol, főz, mosogat. És kutya kötelessége azt főzni, amit a kenyérkereső megparancsol. Mert ha az nem dolgozna, akkor nem lenne mit zabálnia neki sem. Én nő vagyok, de ha ilyen hülye htb férjem lenne, akkor 2mp alatt végetvetnék ennek a dilemmának.
2021. jún. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
82%

Nekem őszintén szólva az is nagyon furcsa, hogy benne sincsen annyi jóindulat, hogy heti 2-3 alkalommal készítsen neked valami húsos ételt, ha te szeretnéd, vagy ha erre valamiért nem hajlandó, legalább rád is gondoljon a bevásárlásnál.


És az is furcsa számomra, hogy a feleséged megteheti, hogy semmibe veszi a kérésedet, igényedet, annak ellenére, hogy két, feltehetően már nem éppen pici gyerek mellett (abból kiindulva, hogy olyan korúak, hogy már ők is "áttértek" a vegán étkezésre), otthon van háztartásbeliként, te keresed meg a négy fős család megélhetéséhez szükséges pénzt.


Ha én szeretek valakit, akkor is megteszek ennyit a kedvéért, ha nincs több szabadidőm, mint neki, nemhogy így.


Lehet, hogy én gondolom túl, de amiről írtál, az nekem kicsit úgy jön le, mintha igazából alapvetően nem az étrendbeli különbségekről és hús sütésről szólna a kérdés, hanem arról, hogy egyenlő felek vagytok-e a kapcsolatban.


Megkérdezhetem, hogy mennyi idősek a gyerekeitek, és hogy a feleséged mióta van otthon, és miért nem dolgozik?

2021. jún. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
87%
Én megbeszélném a feleségemmel, hogy mi legyen. Bármely opció jó, ami mindkettőtöknek jó.
2021. jún. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem abszolut elvarhato hogy neked is fozzon husos kajat ha htb mert akkor van ra ideje. Ne legy papucs!
2021. jún. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!