Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nyitott házasságról vélemények?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nyitott házasságról vélemények?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 8. 19:53
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
37%
Én pl.nem akarom megtartani, csak nincs hova mennie. Utcára nyilván nem lököm a gyerekem apját. Mondtam már neki, hogy szeretnék nyitott házassagot, de nem megy bele, ha már ő boldogtalan, be lehessek boldog en se. Tőlem azt kefél, akit akar, de azért a házamban biztos nem engedném. De ahhoz is lúzer, hogy félremenjen. Én már lefeküdtem mással, de évek óta már nincs ehhez kedvem, mert csak egy valaki érdekel, akivel nem lehetünk együtt soha.
2022. ápr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
Milyen “házasság” az ahol a nő (egyben anya) engedi hogy a haloszobában egy masik nővel dugjon a ferfi?
2022. ápr. 9. 12:37
 23/42 anonim ***** válasza:
83%

#22


Nyitott

2022. ápr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
16%
23. Inkább igénytelen.
2022. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
70%
Kár, hogy csak 20 év után nyitottunk! Életünk legnagyobb, és a legjobb döntése volt!
2022. ápr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 Marton Löke ***** válasza:
31%

Létezik, és sok esetben egészen jól működik. De azt hiszem több feltétel fontos hozzá:

Ne legyen gyerek. (Vagy ha van, akkor azok már nagyok)

Mindketten anyagilag függetlenek egymástól.

Érettebb kor.

Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy inkább 40-en felüliek, mint alatt.

2022. ápr. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
60%

#13 "A nyitott házasság nem a primitív egyének kapcsolati formája."

#17 "Az ítélkező kommentek alapján nagyon sok érzelmileg éretlen romkomokból táplálkozó ember van."


Számomra hihetetlenül röhejes, amikor a nemi vágyaikat már középtávon kontrollálni képtelen emberek akarják nekem beadni, hogy én vagyok ÉRZELMILEG ÉRETLEN, hogy hűséges vagyok a feleségemhez, és ezt tőle is megkövetelem.

2022. ápr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
71%

Anélkül, hogy ebben mereven állást foglalnék - egyébként a házasságom nem nyitott - egy nézőpontot adnék azzal a kérdéssel kapcsolatban, hogy "milyen házasság az, ahol...".


A házasság neve is árulkodó, mert házat és nem szexet emleget. A házastársammal elsősorban azt vállalom, hogy közös családot és egzisztenciát építünk, nem azt, hogy csak vele szexelek, senki mással. A házasság nagyon sokáig nem számított romantikus intézménynek.


Ez hangozhat úgy, mintha cinikusan legitimálnám a megcsalást, de érdemes abba belegondolni, hogy megcsalás-e az, ha valami konszenzusosan történik.


Azt is könnyű belelátni, hogy az ilyen párok már nem szeretik egymást, de csomószor nem erről van szó, hanem arról, hogy belefér nekik, hogy mással is szexeljenek. Ettől még lehet az együttműködésük és gyereknevelésük kifogástalan. Lehet, hogy egymással is tök jókat szexelnek. Meg persze lehet az is, amit többen gondoltak, hogy ez egy döglött házasság, csak még nem lett beismerve, de nem biztos.


Hogy milyen példát mutat ez a gyerekeknek? Nem tudom, attól függ. Az általam felvázolt család mutathat rugalmasságot, nyitottságot és tudatosságot is példaként.


Még egyszer: nem azt állítom, hogy a házasság kinyitása helyes dolog, csak azt, hogy nem szükségszerűen rossz.

2022. ápr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
7%
Intézményesített kupleráj.
2022. ápr. 14. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
17%

17-es!


Ezt a süket hablatyot, amit előadsz.

Normális ember normális párkapcsolatban él.

Nem engedi megalázni magát.


A “nyitott” házasság nem házasság.


A házasság egymás iránti felelősségvállalás érzelmileg is.


A nyitott házasságnak nevezett, szeretet nélküli kapcsolat maga a kupleráj.

Érzelmileg és érzékileg is sivár, lealacsonyító és primitív.

2022. ápr. 14. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!