Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Aki ellenzi a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki ellenzi a házassági szerződést az miért teszi?

Figyelt kérdés

Már ha a nyilvánvaló lerántást nem vesszük…..

Akkor mégis mi az oka?

Pl vegyük azt hogy szülői segítséggel, van egy lakásom ami ki van fizetve, és az enyém.


Miért fáj annyira ha erről szerződés van?



2022. máj. 9. 10:26
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
65%

" Ja hát nem kell matekozni ha nő vagy. Legyen mit vinni a váláskor!"


te agyhalott, az megvan, te is ugyanúgy viszed a felét akkor is ha te tettél hozzá kevesebbet?

2022. máj. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 Mathus ***** válasza:
89%
#11: a kérdés nem erről szólt, xy év után én is azt látom, hogy jobban jártam volna egy házassági szerződéssel. a kérdező jól teszi, amit tesz, mindenkinek ugyanezt és a külön kasszát kellene csinálni. engem is lehúztak, saját tapasztalat.
2022. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:
11. Aha agyhalott csak az 1000 esetből egyszer van. Ma maradék 999 esetben meg a férfi szívja meg!
2022. máj. 9. 11:40
 14/50 anonim ***** válasza:
94%

Adná már az ég, hogy egyszer beleessek ebbe a 999-be, b@sszus!

Eddig én mindig rosszul jöttem ki a kapcsolatokból anyagilag.

Egyik exem kisajátította a kocsimat még végül teljesen lelakta, illetve mindig eljárkálta az általam beletankolt benzínt, de ő egyszer nem tankolta volna meg.

Másik hozzám költözött és egy forinttal nem szált volna be a rezsibe vagy ételbe.

Harmadikat mindig én hívtam meg mindenre, mert folyton le volt égve a gyt miatt.

Itt a GY-kn látom csak mindig, hogy a nőknek mekkora főnyeremény egy kapcsolat. Ha összeszámolnám, mennyit költöttem férfiakra eddig, valszeg elsírnám magam, pedig egy igényes nő vagyok, nincs rajtam felesleg, stb.

2022. máj. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
100%
14 vagyok, hogy a kérdésre is válaszoljak, nekem semmi problémám nem lenne a szerződéssel. Sőt, a fentiek miatt szorgalmaznám is, mert elegem van belőle, hogy mindig én teszek többet anyagilag egy kapcsolatba, én tudok kevesebbet félre tenni, mert a másik 0 pénzügyi kultúrája miatt nekem kell gondoskodni róla, hogy jusson a kötelező kiadásokra, stb.
2022. máj. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevesebbeknek lenne vele baja, ha elmagyaráznák, mivel jár a házasság, és mit lehet belevenni egy ilyen szerződésbe. De hát a csonka gúla területe fontosabb.
2022. máj. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
66%
14: Nőgyűlölő (incel) buborékban ez paradoxon... ;)
2022. máj. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
90%

Te is úgy puffogtatod a házassági szerződés témát, hogy tök hülye vagy hozzá. Elárulom, ha neked a házasság előtt már volt egy lakásod kifizetve, az a büdös életben nem lesz a feleségedé, akárhány évig vagytok házasok. Ha meg közösen veszitek a lakást, akkor miért is ne járna az asszonynak a fele?

A szerződésnek akkor van értelme, ha neked mondjuk van több céged, amik milliókat tesznek a zsebedbe havonta, az asszony meg tök átlagosan keres. A szerződés ebben az esetben garantálja, hogy nem lesz a közös éveitek alatt keletkezett bevételeid fele, az ebből megszerzett javaid fele az övé. Mondjuk ebben az esetben nyilván azt se kell elvárni, hogy főzzön, mosson rád, meg ő essen ki a munkából a közös gyerek megszülése és nevelése miatt ugye. Amennyiben elvárod, hogy ő mindehhez biztos hátteret teremtsen neked, már nem jogos a szerződésed.

2022. máj. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
93%

"Aha agyhalott csak az 1000 esetből egyszer van."


Hatalmas nagy tévedésben vagy. A férfiak is jeleskednek a feleségek lehúzásában válás után.

Pl. volt egy ismerősöm, aki mindenkinek ugyanilyen szöveget nyomott, hogy a felesége kisemmizte, övé lett a nyaraló, lakás, és egy másik lakás fele is. ELóadta a szegény áldozat férfit és a pénzéhes nőt, közben meg a nyaraló és másik lakás eleve a női volt, és azokkal is le akarta húzni, de persze nem sikerült neki.

2022. máj. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nem tudnám elviselni, ha a párom azt feltételezné, hogy le akarom húzni, másrészt pedig nincs is mivel. 20 évesen, abszolút csupasz s*eggre jöttünk össze. Ő szegény családból származik, én sokkal jobb anyagi háttérrel rendelkeztem. Örököltem egy fél lakást, és hagytam, hogy a párom önerő nélkül felvegyen hitelt a másik felére úgy, hogy cserébe az én lakásfelemen jelzálog van. Én ennyire bízom benne, pedig nem vagyunk még házasok.

Másrészt pedig, én ugyanúgy szerettem és kitartottam mellette, amikor csóró koleszos volt és még egy kólára sem tudott meghívni, akkor is, amikor épphogy éhenhalásra elegendő pénzt keresett pályakezdőként, jelenleg pedig már jól keres. Ugyanolyan jól keresek én is, nettó 30 ezer ft-tal keres csak többet nálam.

Ha valaki azt feltételezné, hogy én csak egy bőröndöt és valami nyomorult fizut tudok felmutatni, csak mert nő vagyok, és le akarok húzni másokat, kb. leköpni lenne kedvem.

2022. máj. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!